wint op valreep Voetbalsters Smerdiek stuiten op uitstekende keepster van DSS WHS beëindigt kaart- en doelpuntrijke wedstrijd met negen spelers SPORT 15 Nummer twee Duiveland geeft 2-0-voorsprong uit handen, waardoor Tholense Boys kan passeren op de ranglijst. Duiveland gaf in Wouwse Plan tage een 2-o-voorsprong prijs en ging in de tweede helft onderuit: 3-2. Tholense Boys rukte op naar de tweede plaats op de ranglijst door een regelmatige 3-0-overwin- ning op The Gunners. De Fendert en Noad'67 speelden 1-1. DFS-WHS 5-3: In Burgh-Haamste- de ging het na afloop vooral over het optreden van scheidsrechter Tirions. Ook de winnende trainer Marcel de Nijs had er geen goed woord voor over. Voor De Nijs, zelf met rood achter de omhei ning gewezen, werd de vreugde over de eerste overwinning door het warrige optreden van Tirions bedorven. „Dit was buiten alle pro porties." De ervaren Theo Moerland, na het onverwachte opstappen van Romeo van Aerde samen met oud-speler Leon de Witte de tech nische man op de bank, noemde Tirions verantwoordelijk voor de nederlaag. „Vanaf het eerste mo ment drukte hij zijn stempel op het duel. Die man doet WHS van daag de das om. Ik heb de hele wedstrijd geen zware overtredin gen gezien en dan zó veel kaarten. Bij de tweede penalty stonden we met onze oren te klapperen." Delano Westerink benutte de twee strafschoppen feilloos en aan de overzijde zorgde Sander van 't Hof telkens voor het even wicht, in een wedstrijd waarin de bezoekers het betere voetbal op de mat legden. Kort na de hervatting sloeg Van 't Hof voor de derde maal toe. Pas na de veldverwijzing voor Per ry Potappel kwam DFS langszij, met het mooiste doelpunt van de middag. Lennart Padmos nam de voorzet van Kevin Veerhoek met een op de pantoffel: 3-3. Vervol gens kon Van 't Hof met zijn twee de gele kaart naar de kant en sleep te DFS tegen negen man het potje eruit, dankzij treffers van Mark de Feiter en in de slotminuut op nieuw Delano Westerink. Een dag later staakte Tirions de wedstrijd Corn Boys-Oostburg na ruim een halfuur. Hieraan vooraf gaand had hij vier keer geel en tweemaal rood getrokken. Rimboe-Duiveland 3-2: Bij de eer ste aanval van de middag was het meteen raak, met Stefan de Brui ne als schutter. Wouter de Jonge prikte er voor het oppermachtige Duiveland in het eerste bedrijf 'Gezien het aantal kansen moeten we vaker scoren' nog een doelpuntje bij. Na de aan- sluitingstreffer in de vijftigste mi nuut kantelde de partij, tot afgrij zen van coach Erwin van der Woerdt. „We zakken in de tweede helft van een 9 naar een 2. We wa ren het compleet kwijt." Rimboe kreeg vleugels en won op strijd lust: 3-2. Van der Woerdt kondig de na afloop een pittig gesprek aan met de groep. „Dit kan echt niet." Met een opportunistisch doel punt, lange bal naar het hoofd van Niels Hopmans en doorkoppen op Dave den Boef, opende Tholense Boys voor rust de score. Na de pauze zag het spel van de thuisclub er een stuk verzorg der uit, mede door de entree van de jonge Raymond ten Voorden op het middenveld. Ten Voorden stond ook aan de basis van de wonderschone 2-0, afgerond door de ditmaal als rechtsback opere rende Sam Nieuwkoop. Vlak voor tijd maakte Den Boef er nog 3-0 van. Coach Erwin de Nijs blijft ver- beterpunten zien. „Gezien het aan tal kansen moeten we vaker sco ren. Gelukkig geven we achterin bijna niets weg, ook vandaag niet." De Fendert-Noad'67 1-1: De Flu- planders kwamen voor een gelijk spel, overleefden de nodige kan sen voor de thuisclub en namen in de zeventigste minuut door Lars Steijn zelfs de leiding. Kort daarop kwamen de Brabanders meer dan verdiend op gelijke hoogte. Volgens Noad-trainer Ad Palings zat er niet meer in voor zijn team, dat de geblesseerde aan valsleider Frank den Engelsman node mist. „Onze beginpass was telkens slordig. Dan komt de coun ter er ook niet uit. Een terechte uitslag en misschien had De Fen dert zelfs meer verdiend." Klarenbeek-IJzendijke 3-2: Dat IJ zendijke met lege handen naar huis ging, lag voornamelijk aan de voortreffelijke reddingen van de keepster van de thuis ploeg. „Zij pakte drie punten voor haar ploeg. Ik kan mijn ploeg geen verwijten maken. Het veldspel was goed. Het geluk was deze keer niet aan onze zijde", aldus trainer Guust van de Velde. Smerdiek-DSS 2 0-0: Smerdiek mis te veel kansen. De beste van mid dag werd door Anne Hage om zeep geholpen. De uitstekende goalie van DSS 2 pakte haar straf schop en maakte nog veel meer goede reddingen. Ook de keepster van Smerdiek, Lisanne van Eeke- len, onderscheidde zich door een reuzenkans van de bezoekers on schadelijk te maken. Wim Scher- penisse vond dat zijn ploeg had moeten winnen. „Je moet je kan sen afmaken. Maar we mogen niet mopperen, want de laatste weken gaat het gewoon goed." Smerdiek staat op de negende plaats. Brielle-Oostkapelle 4-1: De forma tie van trainster Ilona Stoutha- mer kwam goed uit de startblok ken en zag Elianne Touw de sco re openen. Brielle pakte na rust door met de wind in de rug en schoot uit alle hoeken op goal. Na de 2-1 gingen de kopjes han gen en liep Brielle uit naar 4-1. Oostkapelle kan zich nu opma ken voor een twee maanden du rende winterstop. Op 13 februari moet de nummer acht pas weer aan de bak. MAANDAG 7 DECEMBER 2015 Tlimultueuze zege van DFS Aanvoerder Lennart Padmos heeft DFS naar 3-3 geschoten tegen WHS. In de tweede helft nam hij een voorzet van Kevin Veerhoek in één keer op zijn pan toffel. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ben van den Aarssen VLISSINGEN. DFS pakte tegen WHS de eerste zege van het seizoen, in een turbulente wedstrijd waarin ar biter Tirions meer dan tien gele kaarten trok en de ploeg uit Sint-Annaland op het eind nog met negen spelers op het veld stond. De Schouwse thuisclub maakte op timaal gebruik van de numerieke meerderheid en trok de partij in het laatste kwartier alsnog naar zich toe: 5-3. Erwin de Nijs trainer Tholense Boys Tholense Boys-The Gunners 3-0: schop gestopt worden zijn colle ga Niels van Alphen. Colijnsplaatse Boys-Wolfaartsdijk 4-1. Koen van Os 1-0 en 4-1, Erik de Kok 1-1, Steffan de Looff 2-1, Lesley Karstanje 3-1. Spui-Hoedekenskerke 3-4. Jesse 53 Op zijn 53e kreeg Adrie de Kort zaterdag een rode kaart. De speler van Kwadendamme kreeg deze kaart in het verloren duel met Heinkenszand. Kaptein 0-1, Jermo Stoel 0-2, Rob bie Meeusen 1-2 (strafschop), San- der Rijk 1-3, Sebastian Dees 2-3, Ar jan Ie Feber 3-3, Emiel Almekinders 3-4. Kwadendamme-Heinkenszand 0-2. Toni van Damme 0-1 en Wesley de Jonge 0-2. Rode kaart: Adrie de Kort (Kwadendamme). Lewedorpse Boys-Apollo'69 2-0. Olde Raas 1-0, Jeffrey Jansen 2-0. SVD/Volharding-Vlissingen 0-2. Marinello Titaley 0-1, Morad Bo- bouh 0-2. Wemeldinge-Bevelanders 1-2. Niels Kole 1-0, Ferdy van der Moere 1-1 en 1-2. RCS-De Noormannen 3-1. Nicky van Merrienboer 1-0 en 2-0, Tho mas de Rijke 3-0, Ron de Nooijer 3-1. door Robin Hamelink VLISSINGEN. De voetbalsters van IJzendijke verloren in Apeldoorn met 3-2 van Klarenbeek in de eerste klasse. Daardoor wipte de tegenstander over IJzendijke heen naar de tweede plaats. Smerdiek kwam niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel te gen DSS 2. Een klasse lager ver loor Oostkapelle met 4-1 bij Brielle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60