MZC'11 is na winst op Dauwendaele nieuwe leider in tweede klasse Kloetinge voelt zich uit thuis Ignacio Misaine wijst Jong Ambon de weg Eersteklasser wint met 3-1 SPORT 13 MZC'11-Dauwendaele 3-1: „Mooi om in deze fase van de competitie op kop te staan", sprak MZC-trai- ner Alexander van Keulen. In Zie- rikzee ontspon zich een mooi duel. Dauwendaele kwam via Peter van Gorsel aan de leiding. „En daarna kregen ze ook de kans op 0-2", gaf Van Keulen aan. In plaats van 0-2 verscheen Ingmar Quist na een vrije trap vrij voor de keeper en werd het 1-1. Kort voor rust, toen MZC even met tien man speelde omdat Corné Schilperoort wegens een blessure in de kleedkamer was, kreeg MZC'11 na een fout op Ramon Jan- son een penalty. Vanaf de stip zorgde Mathijs Hage voor de 2-1-ruststand. Met een fraaie stift- bal in de 65e minuut maakte Quist er 3-1 van. Daarna liet Van Gorsel een grote kans liggen en had Dauwendaele volgens Van Keulen recht op een strafschop. SSV'65-FC Axel 1-1: SS V-trainer Marco Groeneveld was niet onte vreden: „De eerste helft was voor Axel, de tweede voor ons." Urme ion Martis opende liggend op de grond de score en voor rust raakte Maik de Wolf namens FC Axel nog de lat. SSV-doelman Luuk van Gilst hield zijn ploeg met en kele goede intercepties in de race. Groeneveld: „Voor rust hadden we geen vat op ze. Na rust gingen wij wat opportunistischer spe len." Sam Biesterbosch schoot op de lat voordat hij in de 67e mi nuut na een prima SSV-aanval wel scoorde. Daarna rook SSV'65 via René Zwamborn nog aan de overwinning, maar de spits kwam net niet bij de bal. Terneuzense Boys-Nieuwdorp 2-1: „Het was een belangrijke overwin ning en ook wel verdiend", liet Diederik Hiensch weten. De trai ner van Terneuzense Boys zag zijn ploeg op ongelukkige wijze op achterstand komen toen San- der Oonk een harde voorzet in het eigen doel werkte. Hiensch: „Daar na kregen wij een veldoverwicht en drukten we Nieuwdorp terug." Dat leidde na een actie van Roy van Ham tot de 1-1 van Ruud Hoo- gesteger. Na rust gokte Nieuw dorp op de counter en kwam de thuisploeg via Maarten van Hecke, in de 52e minuut op 2-1. Daarna raakte Nieuwdorp nog een keer de lat. De Meeuwen-Hellevoetsluis 1-2: Ro bin Dek hielp De Meeuwen, nadat een inzet van Menno de Nooijer gekeerd werd, aan de 1-0. Vervol gens verzuimde de thuisploeg om verder uit te lopen. Jordan Francke en Dek lieten grote kansen onbe nut, waardoor Hellevoetsluis in de wedstrijd bleef. Daarvoor kreeg De Meeuwen in de tweede helft de rekening gepresenteerd. Door twee goals van Ken Luijendijk, in de zeventigste en tachtigste mi nuut, ging Hellevoetsluis er on danks een slotoffensief van De Meeuwen met de zege vandoor. CPC Vlissingen - Klundert 0-0: Het achtste gelijkspel voor Klundert. „Een terechte uitslag", gaf GPC-trainer Karl Vergouwen aan. „Ik moet mijn team een compli ment geven voor de inzet. Klun dert is een lastige ploeg die nog maar één keer verloren heeft." De gelijkwaardigheid leidde tot wei nig kansen. De Brabanders zagen een goal afgekeurd worden en ein digden het duel, nadat Noël Ploeg tegen zijn tweede gele kaart op liep, met tien man. Zaamslag-Oostkapelle 3-0: Oostka- pelle maakte zich schuldig aan veel balverlies en slordigheden, waarvan Zaamslag in eerste in stantie niet profiteerden. Drie mooie doelpunten gaven zaterdag de Zeeuws-Vlaamse overwinning extra glans. Peter Doens, Mare Ver wei en Jarno Waebeke waren de auteurs. De winst leverde voor de ploeg een bonus op, want Zaam slag steeg naar de derde plaats. 'Mooi om in deze fase van de competitie op kop te staan' BRIELLE. Kloetinge heeft in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal een degelijke overwin ning geboekt op bezoek bij Brielle. Pas na de pauze maakten de Zeeuwen het verschil: 0-2. Daarmee hield Kloe tinge de positieve ba lans in uitwedstrijden in balans; zestien van de negentien punten werden buitenshuis be haald. Tegenstander Brielle be gon sterk aan het sei zoen, won zelfs de eer ste periode, maar mo menteel stokt de machi ne. „De trainer vertelde me dat ze in een minde re fase zitten en wat on gelukkige wedstrijden hebben gespeeld", aldus Kloetinge-coach Arie van der Zouwen. Ook tegen de groen-wit- ten kon Brielle de slech te reeks niet stopzetten. Door twee treffers na rust ging Kloetinge er met de punten vandoor. „De eerste helft ging ge lijk op, zonder echte kansen. Supporters von den het zelfs saai en slaapverwekkend", zei Van der Zouwen. „Maar in de tweede helft wa ren wij beter en hebben we de wedstrijd terecht naar ons toegetrokken. De score had zelfs ho ger kunnen uitvallen." In de zeventigste mi nuut opende invaller Francis Kabwe Manen- gela de score vanaf de stip. Acht minuten later maakte Yves Nyemb er 2-0 van. Kloetinge staat nu zesde, met evenveel punten als nummer vier Brielle en nummer vijfZuidland. Brielle-Kloetinge 0-2 (0-0). 70. Francis Kab we Manengela 0-1 (straf schop), 78. Yves Nyemb 0-2. Scheidsrechter: M. Jobse (Middelburg). Aantal toeschouwers: 150. Kloetinge: Matthew Lentink, Björn Quartel, Timo Jansen, Jaap Esser, Julius Bliek, Rick Hui- bregtse (66. Daan Es ser), Aart Veldhof, Rem- co van Tiggele (66. Fran cis Kabwe Manengela), Roy Mulder, Mark Schuit en Yves Nyemb. Kruiningen-Jong Ambon 1-4: Krui ningen liet Jong Ambon te veel voetballen en hielp de bezoekers met onnodig balverlies en een ver keerde terugspeelbal ook nog eens in het zadel. Na negen minuten stond het door twee keer Ignacio Misaine al 0-2. Thomas Paauwe zorgde in de 23e minuut voor de 1-2. In de 63e minuut besliste Mi saine met zijn derde treffer het duel en na de mooiste aanval van het duel zorgde Rudley St. Jago voor de 1-4. VCK-Serooskerke 0-2: Een verdien de zege voor de koploper. Seroos kerke kwam op voorsprong in een aantrekkelijke eerste helft via Mai- kel Simonse, die attent reageerde nadat een inzet van Alex Jobse ge keerd werd. Op aangeven van Aron Wattel gooide Simonse in het tweede bedrijf de wedstrijd in het slot. Nieuwland begon slap en keek binnen een kwartier door goals van Ricardo Kriekaard en Pieter Adema al tegen een 2-0-achter- stand aan. Daarna herpakte de thuisploeg zich enigszins, maar tot grote kansen leidde dat niet. In de 62e minuut zorgde Michel Ha- rinck voor de 0-3. Vlak voor tijd kreeg Nieuwland na een overtre ding op Roy van Sluis een straf schop, die door Wilco de Keuning benut werd. MZVC-Domburg 1-5: Een collectie ve offday voor MZVC. Chiel Mara- nus kopte de 0-1 binnen en via Martijn Minderhoud werd het voor rust al 0-2. Domburg liep in de tweede helft door goals van Ttoee doelpunten van Maikel Simonse bezorgden koploper Serooskerke de zesde opeenvolgende overwinning. Wouter de Visser en Hans Minder houd verder uit. Jaimy Tims schoot van afstand de 1-4 binnen, maar het slotakkoord was weer van Domburg toen De Visser zijn tweede goal maakte. Walcheren-Yerseke 1-1: „Wij mo gen in onze handen knijpen met het gelijkspel", biechtte Walche- ren-trainer Kevin Hollander op. Yerseke-topscorer Arjen de Koe- ijer opende de score. Walcheren, zonder de geschorste topscorer Steve Schalkwijk, kreeg van scheidsrechter Kense na hands bij Yerseke een strafschop. Mark van der Eijk maakte geen fout: 1-1. Na de pauze werd Yerseke steeds ster ker, maar Walcheren-keeper Jo- chem Sanders redde een punt voor zijn ploeg. Veere-Krabbendijke 1-3: Krabben- dijke was de bovenliggende partij in Veere, dat via Robin de Rijke op aangeven van Jurriaan Peter son wel op 1-0 kwam. Ronald Zuidweg bracht Krabbendijke voor de pauze langszij en vlak na rust tekende hij ook voor de 1-2. Danny Weber gooide wedstrijd in het slot. Arnemuiden-Kapelle 4-0: Ronaldo Meijer opende uit een rebound, na een inzet van Thijs Roovers, de score en via Roovers kwam Arne muiden op 2-0. Kapelle kreeg kort na de hervatting de nodige kan sen, maar goals bleven uit. In de 77e minuut kopte Marinus Baas raak uit een voorzet van Jordy van Koeveringe en daarna scoorde Van Koeveringe zelf nog een keer. MAANDAG 7 DECEMBER 2015 door Klaas Verspoor VLISSINGEN. MZC'11 profiteerde van het 1-1-gelijkspel van FC Axel bij SSV'65 en is door een 3-1-zege op FC Dauwendaele de nieuwe kop loper in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Zierikzeese ploeg heeft twee punten voor sprong op FC Axel, dat nog wel een duel minder speelde. Alexander van Keulen trainer MZC fier overeind door Daniel Vervelde door Klaas Verspoor VLISSINGEN. Mede door drie goals van Ignacio Misaine won Jong Am- bon met 4-1 bij Kruiningen. Boven in maakte koploper Serooskerke geen fout (2-0-zege bij VCK), zette Arnemuiden Kapelle eenvoudig op zij (4-0) en speelden Walcheren en Yerseke onderling met 1-1 gelijk. Nieuwland-'s-Heer Arenskerke 1-3:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58