Tant: Het is steeds net niet Rode kaart SHO speelt Bruse Boys in de kaart 12 SPORT Met onnodige nederlaag bij Deltasport (1-0) komt voor Zeeuws-Vlaamse ploeg een einde aan een goede reeks. Middenvelder speelt met twee doelpunten uit een vrije trap en een assist een hoofdrol in de vierde zege van het seizoen. Hoek zoekt middenvelder Nog één wedstrijd, zaterdag uit tegen Quick Boys, en dan zit de eerste competitiehelft er op voor Hoek. Dat de voormalige topklasser nu tien de staat en nog steeds een degrada tiekandidaat is, zorgt voor schaam rood op de kaken. Wie de ploeg za terdag in Vlaardingen zag worste len tegen Deltasport (r-o-neder- laag) kon echter de conclusie trek ken dat Hoek momenteel toch echt staat waar het thuishoort. De cijfers in uitwedstrijden zijn in dat opzicht veelzeggend en pijnlijk tegelijk. Het duel met Del tasport was zaterdag de zesde uit wedstrijd van het seizoen en in die zes duels wist Hoek nog niet één keer te scoren. Alleen bij Xer- xesDZB pakte het een puntje (o-o), van Jodan Boys (4-0), Zwa luwen (3-0), FC Rijnvogels (2-0) en Noordwijk (1-0) werd verloren. Daar kwam zaterdag een nieuwe tik bij. Was de nederlaag verdiend? Nee, maar als je zelf niet scoort, kun je wachten op het moment dat je tegenstander het wel doet. Hoek was na negentien seconden dicht bij de openingstreffer, zag een voorzet daarna op de paal be landen en Ibrahim Eryürük een goede kans missen. In die ope ningsfase kreeg Hoek alle ruimte om te voetballen en de conclusie was simpel: scoor snel tegen Delta sport en je speelt een gewonnen wedstrijd. Maar scoren in een uitwed strijd, dat kan Hoek blijkbaar niet. Eén zwak moment achterin, waar bij Jordi de Jonghe uit positie was, werd Hoek fataal. Joey van der Vel den schoot na 24 minuten raak (r-o). Nick de Groote miste daarna een grote kans op de gelijkmaker, KARAKTERISTIEK 'Op het middenveld waren we de baas' doelman De Jonghe hield Hoek kort voor rust in de wedstrijd in een rechtstreeks duel met aanval ler Marruchen Zimmerman. Trainer Jannes Tant greep tij dens de rust in. De Groote en Eryürük werden geslachtofferd, Sam de Munter en Bjarne de Vreeze moesten Hoek een nieuwe impuls geven. Daar kwam niets van terecht. Rahim Abdul, die voor rust weer op onbegrip kon re kenen door een kansloos afstands schot van net over de middenlijn, moest vanaf rechts gaan spelen. Daar kwam de vaak egoïstische Ghanees niet uit de verf, zoals wel meer spelers van Hoek nauwelijks een fatsoenlijke bijdrage leverden. Birgen Martens was één van de spelers die wél liet zien dat er met zijn vorm weinig mis is. „Op het middenveld waren we de baas", zei de Belg. „Alleen hadden we veel te weinig diepgang. Vorige week speelde Guillaume Clincke- maillie als aanvallende middenvel der, die heeft dat wel. Nu stond Ibi (Eryürük) er maar hij is een an der type speler." Martens kon vaak in een zee van ruimte opere ren, maar op twintig meter van het doel werd zo ongeveer iedere aanval van Hoek in de kiem ge smoord. Wat Hoek mist weet Tant in middels wel. „Een echte nummer tien, een spelbepaler die de bal kan vasthouden, een steekpass kan geven en bepalend kan zijn. Eryürük en Bjarne de Vreeze heb ben op die positie gespeeld. Ze doen hun best maar voorlopig is het niet goed genoeg." De trainer hoopt daarom op versterking in de winterstop. Tant: „We hebben nu tegen concurrenten als XerxesDZB, Sportlust'46 en Deltasport ge speeld en in die duels slechts één punt gepakt. Ik vond ons in die duels de betere ploeg maar we moesten wel het spel maken. Daar hebben we moeite mee. Dan is het, net als hier, steeds net niet." Daar gaan we weer. Dat gonsde zaterdag over het Bruse sportpark toen SHO na een half uur op voorsprong kwam. Bruse Boys deed het niet onaar dig, maar zoals zo vaak viel de goal aan de verkeerde kant. Maar het repeterende verhaal repeteerde dit keer niet. Een rode kaart voor SHO en de wederopstanding van Mats Willemse zorgden voor een 3-1-zege. Wat een genot voor het oog zijn de balkunsten van Willemse toch. Op een veld dat niet gemaaid was door de ge meente omdat de ondergrond te zacht was (Willemse: „Toen had ik er eigenlijk geen zin meer in"), speelde hij zijn beste wedstrijd van het seizoen. Waar vrijwel iedereen worstelde met de bal en strui kelde door het gras, bleef Willemse fier overeind. Met twee doelpunten en een assist was hij tegen SHO de onbetwiste man of the match. Eindelijk weer 's, verzuchtte hij. „Want de afgelopen vier wedstrijden heb ik niet eens het niveau van de twee de klasse gehaald. Tegen Oranje Wit heb ik echt alle ballen ingeleverd bij de tegen stander, alleen een vrije trap niet." Willemse ontkende niet dat dat mis schien wel samenhing met de matige trai- KARAKTERISTIEK HOEK. Hoek wil tijdens de win terstop een middenvelder aan trekken. De hoofdklasser kreeg zaterdag in Vlaardingen op nieuw de bevestiging dat het een aanvallende middenvelder met creativiteit en scorend ver mogen nodig heeft. „De '10' is een lastige positie bijons", zei Jacky Lambert, lid van de techni sche commissie van Hoek. „Het is een sleutelrol naar voren toe, waar we nu iets missen." Volgens Lambert heeft Hoek twee spelers op het oog. „Als er een nieuwe speler naar Hoek komt betekent het dat een spe ler van de huidige selectie moet vertrekken. In ons huidige bud get hebben we geen ruimte om een echte aanwinst te halen." ningsopkomst van de afgelopen weken. „Als ik eenmaal aan het trainen ben, vind ik het heerlijk. Maar soms om er naartoe te gaan als je weet dat er maar weinig spelers zijn.Als we met zestien man trainen heb ik er wel zin in, maar als er acht man zijn en geen keepers. Dan gaat de zin naar beneden." Na stevige gesprekken tussen spelers en staf was het in de aanloop naar het duel met SHO volle bak. Zowel op dins dag als op donderdag stond er zestien man op het trainingsveld. En het resul taat was er naar. „Vandaag was iedereen goed", oordeelde Willemse. „Als de be langrijke spelers bij ons minder zijn, wordt het lastig. Maar vandaag zat ieder een er bovenop." Lichtende voorbeelden waren Johan Vroegindeweij als controleur voor de ver dediging en Rudi van der Bijl als links back. Als spelers als zij zich het vuur niet uit de sloffen lopen, kunnen blikvangers als Mats Willemse, Tom Blomaard en Do menique van den Berge hun extra kwali teiten niet kwijt. Zaterdag grepen die me chanismen in elkaar. Dat gebeurde vooral na de rode kaart voor SHO-aanvoerder Dennis Groosjo han. Hij vergreep zich kort voor rust aan de doorgebroken Willemse. Uit de daar opvolgende vrije trap trok diezelfde Wil lemse de stand gelijk. Kort daarvoor was SHO op voorsprong gekomen, toen Mir- kula Ristic een fraaie aanval over meerde re schijven had bekroond met de 0-1. Na de rode kaart rook Bruse Boys bloed. Tien minuten na rust stuurde Erik Duffener (ingevallen voor Blomaard die door een oogblessure nauwelijks iets kon zien) met een lepe bal Willemse weg. Hij bracht de bal voor het doel, waar Do menique van den Berge simpel kon bin- nentikken. Zeven minuten later besliste Willemse, weer uit een vrije trap, de wedstrijd: 3-1. Terwijl Willemse na afloop in de cata comben stond uit te leggen dat hij eigen lijk nooit traint op vrije trappen, kwam Wilson Lima hem de hand schudden. „Heb jij op een hoger niveau gespeeld", vroeg de bankzitter van SHO bewonde rend. Je zag Willemse denken: 'Maar goed dat je me de afgelopen wedstrijden niet hebt gezien.' 'Tegen Oranje Wit heb ik alle ballen ingeleverd' Hoek kan buitenshuis niet scoren door Barry van der Hooft Deltasport-Hoek 1-0 (1-0). 24. Joey van der Velden 1-0. Scheids rechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw- Lekkerland). Gele kaart: Abdelhak Ouled Said, Joey van der Velden, Reza Ngarigota (allen Deltasport), Thomas van Renterghem, Renzo Roemeratoe (beiden Hoek). Aan tal toeschouwers: 100. Hoek: Jordi de Jonghe; Renzo Roemeratoe, Lionel Fitsch, Giovan ni Siereveld (79. Mickenson de Pes- semier), Thomas van Renterghem; Reguillo Vandepitte, Ibrahim Eryürük (46. Bjarne de Vreeze), Birgen Martens; Nick de Groote (46. Sam de Munter), Rahim Ab dul en Kyle Doesburg. Birgen Martens middenvelder Hoek Willemse blijft door Rudy Boogert Bruse Boys-SHO 3-1 (1-1). 33. Mikula Ris- tic 0-1,39. Mats Willemse 1-1, 55. Dome- nique van den Berge 2-1, 62. Mats Willem se 3-1. Scheidsrechter: W.H. Kuijntjes (Bra- kel). Rode kaart: 38. Dennis Groosjohan (SHO). Gele kaart: Olaf Willemse, Dylan Adelaar, Domenique van den Berge (Bru se Boys), Giovanni Klaverweide, Kenneth Klaverweide, Fredson Lucas (SHO). Aantal toeschouwers: 300. Bruse Boys: Mark Giljam; Marco Ketting (66. Ben von Unen), Michel Maaskant, Olaf Willemse, Rudi van der Bijl; Johan Vroegindeweij; Tom Blomaard (36. Erik Duffener), Mats Willemse; Dylan Adelaar (87. Jesse Overduin), Domenique van den Berge, Koen van de Berge. Dylan Adelaar duelleert met SHO-aanvoerder Dennis Groosjohan die later met rood werd weggestuurd, foto Dirk-Jan Gjeltema Mats Willemse speler Bruse Boys Pieter Adema schiet 's-Heer Arendskerke naar 0-2 tegen Nieuwland. Corné van Belzen (links) en ploegmaat Frank Davidse kijken toe. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57