Becking houdt woord en komt middagje rijden in Zeeland De Kok is Vink nu wel de baas Ripa verrast met bekerzege op eredivisionist 2,250 SPORT 19 Hans Becking behoort tot de subtop van de Nederlandse mountainbikers. Dit jaar eindigde de in het Bel gische Wetteren woonachtige coureur al tweede op het NK en derde in de Bart Brentjes Challenge. Zaterdag nam hij deel aan de vijfde wedstrijd voor de Zeeuwse ATB Wintercup en die won hij overtuigend winnaar. Prof wielrenner Marco Minnaard, die een thuiswedstrijd reed, finishte als twee de. Wat kwam een mountainbiker als Hans Becking in het winderige We- meldinge doen? Daar had de coureur een duidelijk antwoord op. „Ik heb ver- 'Een paar lintjes om het parkoers uit te zetten, een jurywagen, wat dranghekken... Meer heb je niet nodig om een wedstrijd te houden' schillende vrienden in Zeeland en had beloofd dat ik wel eens aan een wed strijd hier mee zou doen. En nu kwam het goed uit en vanuit Wetteren is het niet zo ver naar Wemeldinge." Hij was in z'n element. „Winter competities blijven altijd leuk. Een paar lintjes om het parkoers uit te zet ten, een jurywagen, wat dranghek ken... Meer heb je niet nodig om een wedstrijd te houden. Ik heb er enorm van genoten, ben blij met de overwin ning en dank mijn Zeeuwse vrienden voor deze gezellige zaterdagmiddag. Ik had toch niets anders te doen." Hij maakte er een harde en snelle wedstrijd van. Met de kop in de wind reed Becking snel bij de opponenten weg om meteen veilige voorsprong op te bouwen. Ook Minnaard, die de laat ste paar jaar maar niet kan winnen in ei gen woonplaats liet hij ver achter zich. Alle vijf races voor de Zeeuwse ATB Wintercup kregen een andere winnaar. Er is dus geen uitgesproken favoriet dit jaar. Maar de strijd om de eindoverwin ning zal zoals in voorgaande jaren wel weer gaan tussen de Belg Danny Sleeckx en Edzard van Ewijk uit Wolp- haartsdijk, die zaterdag respectievelijk derde en vierde werden. Bij de vrouwen was de Middelburgse Simone Cornelisse andermaal de sterk ste. Ze had een grote voorsprong haar stadsgenote Marquerite de Neve. Bij de 40+ was Franky Taelman de sterkste voor zijn naaste achtervolgers Sven Standaerd en Jean-Paul Reunis. Voorafgaand aan de eindstrijd was er het nodige gedoe over het mee doen van Joey de Kok. Eerst zou de jonge Bevelander, die vorige week op het jeugd-NK boven de promotiegrens had gespeeld, niet gerechtigd zijn om in actie te ko men. Vervolgens gaf de bond wel toestemming, maar met de aante kening dat hij zich niet kon plaat sen voor het gewest. De sfeer werd er daardoor niet beter op in Lewedorp. Al in de poulefase heersten Vink en De Kok. Beiden bleven in ongeslagen. Vink haalde 8 punten en 1.081 gemiddeld en De Kok 8 om 0.975. Gekende namen als Ro nald van Geyt, Wim de Kok en Ri- nus Pankow werden direct uitge schakeld. Slotdag Uitredend kampioen Rob van Linden en Martin Sturm haalden nog net de kruisfinales. Daarin was de aanstormende jeugd hen beiden de baas. De onderlinge strijd tussen Vink en De Kok moest de winnaar aanwijzen en dat werd De Kok, die een uitmun tende slotdag kende. Eerst won hij van Sturm in 28 beurten en in de finale was hij in 30 beurten te sterk voor Vink. De eindstand was 40-27. „Ik ben hier heel blij mee", zei de jonge Lewedorper die vorige week op het Nederlands kam pioenschap nog van Vink verloor. „Ik heb heel goed gespeeld en ga me nu voorbereiden op volgende week voor het jeugd-NK op de gro te tafel. Jammer dat ik niet naar het gewest mag, maar door al het gedoe ben ik weer een ervaring rij ker." zag er voor de pauze van de beker wedstrijd helemaal niet best uit voor de thuisploeg. Na slechte op tredens van Jens van Dam en Pas- caJ Claus stond het 0-4. Beide thuisspelers verloren met 1-2 van respectievelijk Wesley de Jaeger en Stefan SpiJleman. Na de rust kantelde de wed strijd volledig en wonnen Francis Forton (met een moyene van 1.354) en Kay de Zwart (1.343) over tuigend van Stefan Galla en Thérè- se Klompenhouwer, elk met 2-1. Daarmee kwam met een gelijk spel een einde aan de spannende strijd, zowel in partijpunten als ge wonnen sets bleef het gelijk. De beslissing viel uiteindelijk op ba sis van gemaakte caramboles en daarvan had Ripa er net iets meer, 155 om 143. Daarmee werd de volgende ron- de van de beker bereikt, waarin opnieuw een eredivisieteam de te genstander wordt: De Distel Bil jarts uit Roosendaal. Teamcaptain Carlo van Dam was trots op zijn manschappen: „Wie had dit voor af maar vooral halverwege onze wedstrijd nog durven hopen? Ik dacht in de pauze: het is gebeurd. Maar het werd allengs spannender met goede partijen van Kay en Francis. Mooi dat we er nog steeds in zitten." stond voor de thuisploeg het nodi ge op het spel. Immers, bij winst zou de tweede plaats op de rang lijst binnen bereik komen. Na drie zeer gemakkelijke overwinningen van Dion Bergmans, Jens van Dam en Francis Forton waren de punten ai binnen en kon de neder laag van Kay de Zwart geen kwaad meer, al baalde de Braban der wel. De ster van het weekeinde was de kleine Brusselaar Francis For ton. Zaterdag was hij goed voor 1,354 gemiddeld en zondag noteer de hij maar liefst 2,250. Een moyenne waar menig eredivisie speler zijn vingers bij zou aflik ken. Zijn tegenstander Henk Over mars, Nederlands kampioen op de kleine tafel, zat erbij en keer er naar. Het werd 45-12. MAANDAG 7 DECEMBER 2015 door Wim de Vos Hans Becking door Joop van den Oudenhoven LEWEDORP. Het persoonlijk kam pioenschap driebanden hoofdklas se is gewonnen door de achttienja rige thuisspeler Joey de Kok. Hij versloeg in de finale de andere jon geling, Michael Vink (19) uit Groe- de. Derde werd Martin Sturm uit Serooskerke. De jeugd nam daar mee het vaandel over van de geves tigde orde. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT. De driebanders van eerstedivisionist Ripa Reclycling zorgden in de derde ronde van de nationale beker voor een dave rende verrassing door eredivisio nist Holland Mineraal/Bousema te verslaan op basis van meer gemaak te punten. Door de 6-2-zege voor de competitie tegen Constructor Staalbouw werd de surprise nog van een extra strik voorzien. Nationale bekercompetitie derde ronde. Ripa Recyding/Pearle-Hol- land Mineraal/Bousema 4-4,6-6 in sets, 155-143 op caramboles: Het De ster van het weekeinde was de kleine Brusselaar Francis Forton. Zaterdag was hij goed voor 1,354 gemiddeld en zondag noteerde hij maar liefst 2,250. Zijn tegenstander, Henk Overmars, had geen enkel verweer. Competitie. Ripa Recyding/Pearle- Constructor Staalbouw 6-2: Er Hans Becking leidt de dans, Marco Minnaard kan nog volgen, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48