Hoek wil tijdens de winterstop een nieuwe middenvelder aantrekken Behoudender Zaamslag is klaar voor derby uitwedstrijden nog niet één doelpunt SPORT 13 ongeveer iedere aanval van Hoek in de kiem gesmoord. „We maak ten te vaak de verkeerde keuze", zei Martens. „De uitvoering was slecht. Je voetbalt om kansen te creëren en te scoren. Dat wil maar niet lukken. We hebben in zes uit wedstrijden nog geen goal ge maakt. Dat is belachelijk." Bij een ploeg die niet draait ne men de frustraties vanzelf toe. Martens erkende dat hij zaterdag gefrustreerd was, maar wilde niet met de vinger wijzen. Zoals zijn trainer dat ook niet deed. „Ik vond ons veel beter dan Deltasport", zei Jannes Tant. „We hebben ook kan sen gecreëerd, maar veel te weinig tegen dit team. In de laatste twin tig, dertig meter stonden we er niet." Wat Hoek mist weet Tant in middels wel. „Een echte nummer tien, een spelbepaler die de bal vast kan houden, een steekpass kan geven en bepalend kan zijn. Ibrahim Eryürük en Bjarne de Vreeze hebben op die positie ge speeld. Ze doen hun best maar voorlopig is het niet goed ge noeg." De trainer hoopt daarom op versterking in de winterstop (zie kader). Tant: „We hebben nu tegen concurrenten als XerxesDZB, Sportlust'46 en Deltasport ge speeld en in die duels slechts één punt gepakt. Ik vond ons in die duels de betere ploeg maar we moesten wel het spel maken. Daar hebben we moeite mee. Dan is het, net als hier, steeds net niet." HOEK. De technische commissie van Hoek en trainer Jannes Tant wil len tijdens de winter stop een extra midden velder aantrekken. De hoofdklasser kreeg zater dag in Vlaardingen op nieuw de bevestiging dat het een aanvallende middenvelder met creati viteit en scorend vermo gen nodig heeft. „De '10' is een lastige po sitie bij ons", zei Jacky Lambert, lid van de tech nische commissie van Hoek. „Bjarne de Vreeze heeft er in het begin van het seizoen gespeeld, Ibrahim Eryürük ook een aantal keren en Guillaume Clinckemail- lie speelde er vorige week. Het is een sleutel rol naar voren toe, waar we nu iets missen." Volgens Lambert heeft Hoek twee spelers op het oog. „Als er een nieu we speler naar Hoek komt betekent het ook dat een speler van de huidige selectie moet vertrekken. In ons huidi ge budget hebben we nu geen ruimte om een ech te aanwinst binnen te ha len." Die ruimte moet dus ge creëerd worden. Hoek gaat geen speler voor de breedte halen. Lambert: „Het moet iemand zijn die er meteen staat en een meerwaarde is voor ons." Donderdag zat de techni sche commissie rond de tafel met trainer Tant. „Mijn selectie is nu te smal", zei de trainer za terdag. „Ik train vaak met zestien jongens. Er zijn tactische oefenin gen die ik niet kan doen omdat ik te weinig men sen heb. Na de winter stop willen we een aan tal jongens van het twee de elftal mee laten trai nen. Met een middenvel der erbij en straks ook Fabian Wilson die terug keert na zijn blessure, heb ik dan meer keus." Trainer Hubert van den Hemel was bijzonder tevreden over de uitvoering van de (behoudener) tactiek. „We spelen nu anders. We bouwen meer zekerheid in en zet ten niet meer gelijk druk op de te genstander. Ik ben vooral blij dat we de nul hebben gehouden." Oostkapelle stond voorafgaand aan het duel op de vijfde plaats en had een punt meer dan Zaamslag. De ploeg van trainer Jaimy van Bloppoel kon die positie, uitgezon derd een fase na rust, geen mo ment waarmaken. Oostkapelle maakte zich schuldig aan veel bal verlies en slordigheden, waarvan de Zeeuws-Vlamingen in eerste instantie niet profiteerden. Bij de thuisclub kreeg de handi ge Mare Verwei de eerste kans na een zelf opgezette aanval met Juriën Dam, maar zijn schot ging naast. Zaamslag was de baas op het middenveld, waar Michiel Leij- te veel stoorwerk verrichtte. Ook Peter Dieleman, Verwei en Dam kregen mogelijkheden. De voorsprong kwam tot stand uit een vrije trap van Waebeke. De middenvelder legde de bal met gevoel achter de Oostkapelle-ver- dediging, waarop Peter Doens ge past anticipeerde en met zijn lin ker doelman Bart van Wuyckhuy- se kansloos liet: 1-0. „Mijn eerste competitiedoelpunt", glunderde de verdediger, die met Joris Rade makers centraal een sterk duo KARAKTERISTIEK vormde. In de tweede helft oefen de Oostkapelle meer druk uit en kreeg het zowaar via Amine El Bekkaoui kansen op de gelijkma ker, maar Zaamslag-doelman Gui- do Vinke verrichtte prima reddin gen. „We pakten het na rust beter op. Zaamslag is echter een gesle pen en ervaren ploeg", legde Van Bloppoel zich neer bij het verlies. Een kwartier voor tijd gooide Ver wei de wedstrijd op slot. Aan de rechterkant ging de middenvelder voor de zoveelste keer langs zijn tegenstander en wilde een voorzet geven naar de tweede paal. De bal sloeg, gedra gen door de wind, via de paal over de doellijn. „Ik wilde een voorzet op Peter (Dieleman) geven. Dit is ook mooi, want scoren geeft je een lekker gevoel", zei een van de uitblinkers bij Zaamslag. Even later werd Dam gewisseld voor Dennis van Passel. De inval ler stond aan de basis van het der de doelpunt door de bal opzij te leggen voor Waebeke. De sterk spelende middenvelder schoot de bal van buiten het zestienmeterge bied snoeihard in de kruising: 3-0. Daarna werd er niet meer afge trapt. „De organisatie stond goed. We hebben bijna geen kans wegge ven. Als we nu Terneuzense Boys een tik kunnen uitdelen, dan gaan we met een nog beter gevoel de winterstop in", keek Van den He mel vooruit naar de derby van za terdag in Terneuzen. Rahim Abdul (voorgrond) duel leert met Jay Jay Gulpen. De spits kwam er na rust niet aan te pas te gen de aanvoerder van Deltasport. foto Pirn Waslander/ Orange Pictures door Barry van der Hooft MAANDAG 7 DECEMBER 2015 door Aector Dooms ZAAMSLAG Drie mooie doelpunten gaven zaterdag de 3-0-overwinning van Zaamslag tegen Oostkapelle extra glans. Peter Doens, Mare Ver wei en Jarno Waebeke waren de au teurs. De winst leverde de ploeg nog een mooie bonus op, want Zaamslag steeg naar de derde plaats op de ranglijst in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Zaamslag-Oostkapelle 3-0 (1 -0). 37. Peter Doens 1-0, 74. Mare Ver wei 2-0,94. Jarno Waebeke 3-0. Scheidsrechter: D. Piket (Dord recht). Gele kaart: Rick Pattenier, Robbie de Nooijer (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42