Axel koploper af na remise in Goes Hoofdrol Willemse bij Bruse Boys Nummer tien van hoofdklasse B maakte in zes 12 SPORT Met onnodige nederlaag bij Deltasport (1 -0) komt voor Zeeuws-Vlaamse ploeg een einde aan een goede reeks. In de winterstop moet er een middenvelder bij komen. MZC'11-Dauwendaele 3-1: „Mooi om in deze fase van de competi tie op kop te staan", sprak MZC-trainer Alexander van Keu len. In Zierikzee ontspon zich een mooi duel. Dauwendaele kwam via Peter van Gorsel aan de leiding. „En daarna kregen ze ook de kans op 0-2", gaf Van Keulen aan. In plaats van 0-2 verscheen Ing- mar Quist na een vrije trap vrij voor de keeper en werd het 1-1. Kort voor rust, toen MZC even met tien man speelde omdat Cor- né Schilperoort wegens een bles sure in de kleedkamer was, kreeg MZC'11 na een fout op Ramon Jan- son een penalty. Vanaf de stip zorgde Mathijs Hage voor de 2-1-ruststand. Met een fraaie stiftbal in de 65e minuut maakte Quist er 3-1 van. Daarna liet Van Gorsel nog een grote kans liggen en had Dau wendaele volgens Van Keulen nog recht op een strafschop. SSV'65-FC Axel 1-1: SSV-trainer Marco Groeneveld was niet onte vreden: „De eerste helft was voor Axel, de tweede voor ons." Urme ion Martis opende liggend op de grond de score en voor rust raakte Maik de Wolf namens FC Axel nog de lat. SSV-doelman Luuk van Gilst hield zijn ploeg met enkele goede intercepties in de race. Groene veld: „Voor rust hadden we geen vat op ze. Na rust gingen wij wat opportunistischer spelen." Sam Biesterbosch schoot op de lat voordat hij in de 67e minuut na een prima SSV-aanval wel scoor de. Daarna rook SSV'65 via René Zwamborn nog aan de overwin ning, maar de spits kwam net niet bij de bal. „Het was een belangrijke overwin ning en ook wel verdiend", liet Diederik Hiensch weten. De trai ner van Terneuzense Boys zag zijn ploeg op ongelukkige wijze op achterstand komen toen San- der Oonk een harde voorzet in het eigen doel werkte. Hiensch: „Daarna kregen wij een veldover- wicht en drukten we Nieuwdorp terug." Dat leidde na een actie van Roy van Ham tot de 1-1 van Ruud Hoogesteger. Na rust gokte Nieuwdorp op de counter en kwam de thuisploeg via Maarten van Hecke, na wederom prima werk van Van Ham, in de 52e mi nuut op 2-1. Daarna verzuimden de gastheren het duel definitief te beslissen en raakte ook Nieuw dorp nog een keer de lat. De Meeuwen-Hellevoetsluis 1-2: Ro bin Dek hielp De Meeuwen, na dat een inzet van Menno de Nooijer gekeerd werd, aan de 1-0. Vervolgens verzuimde de thuis ploeg om verder uit te lopen. Jor dan Francke en Dek lieten grote kansen onbenut, waardoor Helle- voetsluis in de wedstrijd bleef. Daarvoor kreeg De Meeuwen in de tweede helft de rekening ge presenteerd. Door twee goals van Ken Luijendijk, In de zeventigste en tachtigste minuut ging Helle- voetsluis er ondanks een slotof- fensief van De Meeuwen met de overwinning vandoor. GPC Vlissingen-Klundert 0-0: Het achtste gelijkspel voor Klundert. „Een terechte uitslag", gaf GPC- trainer Karl Vergouwen aan. En vervolgens: „Ik moet mijn team een compliment geven voor de in zet. Klundert is een lastige ploeg die nog maar één keer verloren heeft." De gelijkwaardigheid leidde tot weinig kansen. De Brabanders zagen een goal afgekeurd worden en eindigden het duel, nadat Noël Ploeg in de 72e minuut tegen zijn tweede gele kaart opliep, met tien man. Nog één wedstrijd, zaterdag uit te gen Quick Boys, en dan zit de eer ste competitie helft erop voor Hoek. Dat de voormalige topklas- ser nu tiende staat en nog steeds een degradatiekandidaat is, zorgt voor schaamrood op de kaken. Wie de ploeg zaterdag in Vlaar- dingen zag worstelen tegen Delta- sport (i-o-nederlaag) kon echter de conclusie trekken dat Hoek momenteel toch echt staat waar het thuishoort. KARAKTERISTIEK 100. De cijfers in uitwedstrijden zijn in dat opzicht veelzeggend en pijnlijk tegelijk. Het duel met Deltasport was zaterdag de zesde uitwedstrijd van het seizoen en in die zes duels wist Hoek nog niet één keer te scoren. Alleen bij XerxesDZB pakte het een puntje (o-o), van Jodan Boys (4-0), Zwa luwen (3-0), FC Rijnvogels (2-0) en Noordwijk (1-0) werd verlo ren. Daar kwam zaterdag een nieuwe tik bij. Was de nederlaag verdiend? Nee, maar als je zelf niet scoort, kun je wachten op het moment dat je tegenstander het wel doet. Hoek was na negentien seconden dicht bij de openingstreffer, zag een voorzet daarna op de paal be landen en Ibrahim Eryürük een goede kans missen. In die ope ningsfase kreeg Hoek alle ruimte om te voetballen en de conclusie was simpel: scoor snel tegen Del tasport en je speelt een gewon nen wedstrijd. Maar scoren in een uitwed strijd, dat kan Hoek blijkbaar niet. Eén zwak moment achterin, waarbij Jordi de Jonghe uit posi tie was, werd Hoek fataal. Joey van der Velden schoot na 24 mi nuten raak (1-0). Nick de Groote miste daarna een grote kans op de gelijkmaker, doelman De Jong he hield Hoek kort voor rust in de wedstrijd in een rechtstreeks duel met aanvaller Marruchen Zimmerman. Trainer Jannes Tant greep tij dens de rust in. De Groote en Eryürük werden geslachtofferd, Sam de Munter en Bjarne de Vreeze moesten Hoek een nieu we impuls geven. Daar kwam niets van terecht. Rahim Abdul, die voor rust weer op onbegrip kon rekenen door een kansloos af standsschot van net over de mid denlijn, moest vanaf rechts gaan spelen. Daar kwam de vaak egoïs tische Ghanees niet uit de verf, zoals wel meer spelers van Hoek nauwelijks een fatsoenlijke bijdra ge leverden. Birgen Martens was één van de spelers die wél liet zien dat er met zijn vorm weinig mis is. „Op het middenveld waren we de baas", zei de Belg. „Alleen had den we veel te weinig diepgang. Vorige week speelde Guillaume Clinckemaillie als aanvallende middenvelder, die heeft dat wel. Nu stond Ibi (Eryürük) er maar hij is een ander type speler." Mar tens kon vaak in een zee van ruimte opereren, maar op twin tig meter van het doel werd zo 'We hebben in zes uitwedstrijden nog geen goal gemaakt. Dat is belachelijk' Brielle-Kloetinge 0-2: Brielle begon sterk aan het seizoen, won zelfs de eerste periode, maar momen teel stokt de machine. „De trainer vertelde me dat ze in een mindere fase zitten en wat ongelukkige wedstrijden hebben gespeeld", al dus Kloetinge-coach Arie van der Zouwen. Ook tegen de groen-witten kon Brielle de slechte reeks niet stop zetten. Door twee treffers na rust ging Kloetinge er met de punten vandoor. „De eerste helft ging ge lijk op, zonder echte kansen. Sup porters vonden het zelfs saai en slaapverwekkend", zei Van der Zouwen. „Maar in de tweede helft waren wij beter en hebben we de wedstrijd terecht naar ons toege trokken. De score had zelfs hoger kunnen uitvallen." In de zeventigste minuut open de invaller Francis Kabwe Manen- gela de score vanaf de stip. Acht 'Supporters vonden de eerste helft zelfs saai en slaapverwekkend' minuten later maakte Yves Nyemb er 2-0 van. Bruse Boys-SHO 3-1: Onder aanvoe ring van Mats Willemse behaalde Bruse Boys de vierde seizoensze ge. Willemse scoorde twee keer, beide keren uit een vrije trap, en verzorgde de assist bij de goal van Domenique van den Berge. Toen 'Bru' na een halfuur op achter stand kwam door een doelpunt van Mikula Ristic, vreesde de ploeg het ergste. Door een rode kaart voor SHO-aanvoerder Dennis Groosjo- han (hij vloerde de doorgebroken Willemse) keerden de kansen. „Vandaag was iedereen goed", oor deelde Willemse. „Als de belang rijke spelers bij ons minder zijn, wordt het lastig. Maar vandaag zat iedereen er bovenop." door Klaas Verspoor VLISSINCEN. MZC'11 profiteerde van het 1-1-gelijkspel van FC Axel bij SSV'65 en is door een 3-1-zege op FC Dauwendaele de nieuwe kop loper in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Zierikzeese ploeg heeft twee punten voor sprong op FC Axel, dat nog wel een duel minder speelde. 9 Terneuzense Boys is de laatste weken in de winning mood. Uit de laatste vier wedstrijden behaalde de ploeg negen punten. Alleen van Oostkapelle werd verloren. Terneuzense Boys-Nieuwdorp 2-1: Scoren in een uitduel? Dat lukt Hoek niet door Barry van der Hooft Deltasport-Hoek 1 -0 (1 -0). 24. Joey van der Velden 1-0. Scheids rechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw- Lekkerland). Gele kaart: Abdel- hak Ouled Said, Joey van der Vel den, Reza Ngarigota (allen Delta- sport), Thomas van Renterghem, Renzo Roemeratoe (beiden Hoek). Aantal toeschouwers: Hoek: Jordi de Jonghe; Renzo Roemeratoe, Lionel Fitsch, Gio vanni Siereveld (79. Mickenson de Pessemier), Thomas van Ren terghem; Reguillo Vandepitte, Ibrahim Eryürük (46. Bjarne de Vreeze), Birgen Martens; Nick de Groote (46. Sam de Munter), Ra- him Abdul en Kyle Doesburg. Birgen Martens middenvelder Hoek VLISSINGEN. Kloetinge gaf zaterdag een vervolg aan de goede resulta ten in uitwedstrijden. Op bezoek bij Brielle werd met 0-2 gewonnen, waardoor de Zeeuwse eersteklas ser op de gedeelde vierde plaats kwam. Bruse Boys ontworstelde zich van de degradatieplaatsen door een 3-1-thuiszege op SHO. Van der Zouwen trainer Kloetinge Zaamslag-middenvelder Michiel Leijte kopt de bal richting het doel van Oostkapelle, maar komt niet tot scoren. Links Peter Doens. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41