'dode momenten' was niet opgewassen tegen de effectiviteit van de aanvallers Het vieze boekje van Fledderus SPORT 5 Feyenoord kan weer bezoek aan aanklager plannen week zijn basiself op zes plaatsen gewijzigd. Streppel koos er juist voor om in veriaand met de schor sing van Funso Ojo zo weinig mo gelijk te veranderen in zijn ploeg. Hij koos ervoor om Heeswijker Freek Heeerkens, normaal gespro ken verdediger, op de plek van Ojo (rechtshalf) te posteren. Dat pakte goed uit. Heerkens speelde zijn directe tegenstander Sander van de Streek uit de wed- 'Uit de statistieken bleek dat Cambuur het slecht doet bij standaardsituaties' strijd. Mede daardoor kregen de Friezen nauwelijks kansen in Til burg. Bij de enige grote scorings- mogelijkheid voor Cambuur bracht Willem Il-doelman Kostas Lamprou redding. Op dat mo ment was het nog maar t-o. Pas in de slotfase bouwde de thuisploeg die vroeg verkregen voorsprong verder uit. Als Willem II er in slaagt de laatste twee wedstrijden voor de winterstop (AD O-uit en Roda JC) te winnen, dan staat het halverwe ge de competitie zelfs op evenveel punten als vorig jaar (20)! Waar Streppel zich er een paar weken geleden nog over beklaag de dat zijn club een crisis werd aangepraat, kan de blik nu naar bo ven worden gericht. was een positie voor mij. En als de muur de bal niet had aangeraakt, was het volgens mij raak geweest." Ramon Zomer stond met een keuken rol de wond op zijn lip te deppen. De ervaren verdediger van Heracles was bloedserieus toen hij enkele journalis ten vroeg wie nou eigenlijk de 3-0 had gemaakt voor Feyenoord. „Wie? Kra mer?," zuchtte hij diep. „Dat doet hij goed dan, daarvoor zat hij aardig in de zak bij ons." De verdediger had felle duels uitgevochten met de boomlange Rotterdammer, die daarbij tot twee maal het gezicht van Zomer had ge raakt. Om vervolgens nog wat zout in de wonden te gooien met de derde Rotterdamse treffer. Voor de winter stop zou hij zelfs al de dubbele cijfers kunnen halen. Niet slecht voor een speler die al snel door velen werd be schouwd als een aanvaller die het ni veau in de Kuip niet zou aankunnen. „Maar Michiel wordt steeds beter," zegt Van Bronckhorst. De spits zelf moet vaak lachen om de critici die zeg gen dat hij meer moet doen. Maar gis teren ging hij de strijd aan en verstoor de hij de opbouw van de bezoekers. Waar hij echt voor staat, liet hij pas in de slotminuut zien. Toen Simon Gus tafson dacht de 3-0 te gaan maken, dook Kramer plotseling op om de bal steenhard in de bovenhoek te jagen. COLUMN Hugo Borst Armen die zwaaien als molenwieken, radbra kende ellenbogen, ver wurgingen. Kijkend naar Feyenoord-Hera- cles zagen we dat je in de eredivi sie internationale normen kan hanteren om tot resultaat te ko men. Op het shirt van Michiel Kra mer, onder het Feyenoordlogo, zat bloed. Bloed van Ramon Zo mer. Eerst even over Simon Gustafson. Dat de Zweed na Feyenoord-Hera- cles van de chef perszaken pro paganda niet langs de verslagge vers mocht is natuurlijk het ultie me bewijs dat hij iets heeft uitge vreten. De tv-beelden spreken ook voor zich. Ik begrijp die oner varen Zweed trouwens wel hoor. Mark-Jan Fledderus is de geniepig- ste zuiger van allemaal. De indruk is ook gewekt dat je je bij Feyenoord ongestraft kunt mis dragen: de trainer treedt toch niet op, of wat hij zegt maakt geen in druk. En je wordt toch wel vrijge pleit door Feyenoords huisjurist Joris van Benthem, die aan het eind van dit kampioensjaar meer punten heeft verdiend dan Marko Vejinovic treffers heeft gemaakt. Van al zijn trucs en streken houdt Fledderus trots aantekeningen bij Ik vermoed dat het zo verder gaat: Gustafson wordt in staat van be schuldiging gesteld, krijgt een schikkingsvoorstel van drie wed strijden, Feyenoord maakt be zwaar en komt weer met de huis jurist op de proppen. Die lijkt me dit keer vrij kansloos. Hoewel. Hij zou een onthullend filmpje kunnen overleggen van Fledderus' matennaaierij door de jaren heen. Of de hand zien te leg gen op het bekende vieze boekje van de linksback van Heracles. Van al zijn trucs en streken houdt Fledderus trots aantekeningen bij in een rood gekleurd schriftje dat onder zijn matras ligt. Die man is erg: Fledderus zit na 13 jaar prof voetbal nu aan 61 getraumatiseer de slachtoffers. Wie weet is de tuchtcommissie van de KNVB ont vankelijk voor de beweegredenen waarom Gustafson tot zijn daad kwam en wordt er een wedstrijd je afgetrokken. Overigens versloeg Feyenoord Heracles op Mark-Jan Fledderus- achtige wijze. Met intimidatie kom je een heel eind, blijkt. Michiel Kramer is overduidelijk niet alleen gehaald voor zijn goals. ROTTERDAM. Toen Simon Gus tafson een meerjarig contract te kende in de Kuip, vertelden de voetbalkenners in Zweden dat Feyenoord een groot 20-jarig talent had binnengehaald. Maar wel een tje dat nogal licht ontvlambaar kon zijn. Daar was lang niets van te merken, tot Gustafson gisteren van uit het niets met zijn elleboog een flinke stoot uitdeelde aan Mark-Jan Fledderus, die met ademnood op de grond bleef liggen. Arbiter Bas Nijhuis had het inci dent gemist. „Maar Nijhuis zei me wel dat hij het na het bestuderen van de beelden vond dat het een ro de kaart was," vertelde Fledderus na afloop. De scheidsrechter, door veel spelers geroemd om het feit dat hij bij voorkeur weinig fluit, vertelde na de wedstrijd dat het nu een zaak voor de aanklager zou kunnen worden. „Ik heb het niet gezien, maar als ik het wel had ge zien, dan had Feyenoord met tien verder moeten spelen," was Nij huis eerlijk. „Bij dit soort momen ten zou ik de hulp van camera's wel zien zitten." Als de aanklager van de KNVB in derdaad een zaak ziet in de elle boogstoot van Gustafson, dan is dat alweer zaak nummer vier voor Feyenoord. Rick Karsdorp, Eljero Elia en Michiel Kramer ontsnapten aan een straf omdat huis jurist Joris van Benthem keer op keer de juris ten van de voetbalbond te snel af was. „Hoe het voelt als de aankla ger toch werk maakt van Gus tafson? Ik baal altijd als ik een rode kaart heb gemist, dat is duidelijk", aldus Nijhuis. MAANDAG 7 DECEMBER 2015 {Feyenoord iHeracles Almelo Stijn Wuytens is genadeloos Michiel Kramer schiet de 3-0 bin nen voordat zijn teamgenoot Simon Gustafson dat kan doen. foto ANP MINUUT 90, MICHIEL KRAMER 3-0 Simon Gustafson, een licht ontvlam baar talent, foto ANP ÏRICP?* Jordens Peters (nr 4) en Stijn Wuytens (midden) komen Erik Falkenburg feliciteren na diens negende competitietreffer, de 3-0. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34