Rudolph, wat eten we vandaag? 'Ik was in shock, maar wist: als ik nu niet blijf werken, word ik krankzinnig' Popster Lady Gaga noemt haar fans kleine monsters. Nu speelt ze een vampier in 'American Horror Story'. Collega's spreken met verbazing over haar toewijding. tekst grieteke meerman De Makkelijke Maaltijd Ryan heeft me geleerd een betere actrice en een beter mens te zijn DOCUMENTAIRE Verslikkend oorlogsleed r FILMVAN DEDAG Mysterieuze onderwereld Om inspiratie op te doen, biedt het programma De Makkelijke Maaltijd uit komst. Vandaag gaat een nieuw seizoen van start. De chef van De Makke lijke Maaltijd is de immer vrolijke tv-kok Rudolph van Veen, bekend van Life Cooking. Hij wordt bij gestaan door vijf collega's. Samen doen ze elke werk dag uit de doeken hoe je zonder al te veel moeite smakelijke gerechten op tafel kunt zetten. In elke aflevering komen twee recepten aan bod. Een daarvan komt uit de koker van Van Veen, de tweede uit die van een van de andere 24Kitchen- chefs. De jonge talenten Miljuschka Witzenhau- sen, Hugo Kennis, Ro berta Pagnier, Danny Jansen of Estée Strooker wisselen elkaar dagelijks af. Wat die recepten ge meen hebben, is dat ze binnen een half uur te maken en betaalbaar zijn. Ook fijn: de ingrediënten zijn altijd vers en vind baar in de supermarkt. elfs voor een doorgewin terde Hollywood-actrice als Kathy Bates was het even wennen om de set te delen met de 29-jarige Stefani Germanotta, beter bekend als Lady Gaga. We hebben het over de zangeres die in haar hoogtijda gen de hele wereld bezighield door in een jurk van echt vlees naar de MTV Awards te gaan en in een ei de rode loper van Grammy's te be treden. Nog los daarvan: hoe moesten ze deze diva op de set noemen? Lady Gaga? Of 'gewoon' Gaga? Het ant woord van de zangeres op die vraag? „Ze zei: noem me Stefani," vertelt Bates op het feestje van de première van het vijfde seizoen van American Horror Story tegen de aanwezige verslaggevers. Lady Gaga, die een groot fan is van de horrorserie, kruipt in de huid van een 115 jaar oude vampier ge naamd Countess Elizabeth, een ver leidelijke vrouw met een voorliefde voor bloed en orgies. Ze is de eige nares van een chique hotel in Los Angeles dat wordt bewoond door kwaadaardige en bizarre wezens. Het was Gaga zelf die de schrijver van de serie benaderde met de vraag of ze een bijrolletje kon krij gen. Ryan Murphy, de uitvoerend producent, schrijver en regisseur van American Horror Story, twij felde geen seconde. „Omdat ze zo'n druk bezette megaster is, zou ze slechts in een paar afleveringen te zien zijn. Maar ze vond haar rol zo te gek, dat ze besloot om zich toe te leggen op het hele seizoen." Superlatieven schieten tekort als Murphy een boekje opendoet over het arbeidsethos van de popdiva, wier muziekcarrière niet meer is wat ze geweest is. „Ze is de meest professionele, hard werkende ac trice die ik ken. Ze komt elke dag uren voordat ze er moet zijn al naar de studio. En ze kust en knuf- feit ieder crewlid voordat ze aan haar werk begint." Lady Gaga is al even dol op de geestelijk vader van de serie. „Ryan heeft me geleerd om een betere ac trice en een beter mens te zijn," zegt ze in een interview met The Hollywood Reporter. „Hij is mijn creatieve soulmate." Hoe de zangeres het er vanaf brengt, is vanavond te zien op FOX. In Amerika, waar het nieuwe sei zoen van American Horror Story al is uitgezonden, kreeg haar tv-serie- debuut in elk geval veel bijval. „Dit is een uitstekend uurtje televisie, vol met verbluffende momenten, zinderend spannende scènes en Lady Gaga op haar best," zo recen seerde DigitalSpy de eerste afleve ring waarin Lady Gaga ten tonele verscheen. Dat smaakte naar meer, aldus de criticus. SERIE Postbodes een week in Vietnam maandag 7 december 2015 I GO fj$,{ VANDAAG KIJKEN Klint tn mironn rvr» 7 rlnnnivikni* OflIK - Scenariste Maria Goos over haar schei- Niet te missen op 7 december 2015 ding, Volgens JacquelineNRG 2, 21.30 uur. LM GAGA SPEELT HORROR 120 aflevering van Sesam straat worden in zes weken tijd opgenomen. Sesamstraat, NPO I, 17.25 uur. De relatie tussen de bijna 100-jarige Enny en doch ter Tascha wordt gedomi neerd door de dood van Enny's eerste twee doch ters in Auschwitz. Little Angels, NPO 2, 20.25 uur. De fantasy-comedy Corpse Bride van Tim Bur ton gaat over de jonge Vic tor. Hij duikt de onderwe reld in om te trouwen met een mysterieuze bruid. Al snel wil hij terug naar de echte wereld waar een an dere liefde op hem wacht. Corpse Bride, Netflix. Het is de vraag waar ieder een elke dag op een bepaald moment tegenaan loopt: wat moeten we eten? Graag lek ker, snel en makkelijk. De Makkelijke Maaltijd, 24Kitchen, 18.30 uur. Rudolph van Veen: elke dag een makkelijk recept. FOTO HOUSE OF TALENT Lady Gaga speelt een 115 jaar oude vampier die van luxe houdt. FOTO SUZANNE TENNER American Horror Story, FOX, 22.00 uur. In Beroepen Zonder Gren zen trekken vier collega's naar het buitenland om daar hun beroep uit te oe fenen. Vandaag Vlaamse postbodes die in Vietnam aan de slag gaan. Beroep Zonder Gren zen, Één, 21.25 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26