1.075.000 CULTUUR SHOW 23 Harnoncourt stopt ermee U2 maakt lied over aanslagen Parijs De beroemde Oostenrijkse dirigent Nikolaus Harnon court stopt ermee. Hij kon digde gisteren op zijn 86e verjaardag het einde van zijn actieve loopbaan aan. „Mijn fysieke krachten ge bieden mij af te zien van mijn plannen voor de toe komst", schreef de in Ber lijn geboren orkestleider- Harnoncourt werkte gere geld met het Koninklijk Concertgebouw Orkest (KCO). Voor het eerst was dat in 1975. Bono (foto) heeft een nummer ge maakt over de aanslagen in Parijs, Streets of Surrender. Dat zegt de U2-zan- ger op zender CNN. De rockband zou de dag na de terroristische aanslagen in de Parijs optreden, maar zegde dat af. noods begin ik in juni al: 'jongens, wat gaan we doen'? Nee, eenzaam ben ik niet, maar ik mis soms wel de reuring in huis. Ik heb een groot huis en vroeger waren de kinderen altijd aan het voetballen in de tuin. Ik houd van de zoete in val, dat was het bij ons thuis in de Jordaan ook altijd." Alberti, die vanaf vandaag op roept om via het Ouderenfonds een gratis kerstkaartje te sturen naar eenzame ouderen, hoopt ook dat (klein)kinderen wat meer con tact proberen te onderhouden met hun ouders of grootouders. „Leer ze sms'en of skypen. En laat ze oppassen op de kleinkinderen. Familie is heilig! Ik pas twee keer in de week op op de kleintjes van Kaj: dat houd me fit en bij de les. Ja, ik lig 's avonds voor pampus op de bank, maar wel met een intens gelukkig gevoel", vertelt ze. Een zachte lach volgt. Dan: „Ik hoop nog meer kleinkinderen te krij gen." Dit jaar trapt ze kerst groots af bij haar jongste zoon Kaj thuis, met zijn vrouw Hannah, hun 'We zingen en dansen hand in hand om de kerstboom. Dat is traditie in Denemarken' twee kindjes en de hele familie. Op z'n Deens, want Kajs vader, Al- berti's ex Sören Lerby, komt uit Denemarken. „Kaj vindt het belangrijk om zijn kindjes die traditie mee te ge ven, net zoals hij van huis uit heeft geleerd „We hebben veel familie", ver volgt Alberti, die uit elk van haar drie huwelijken een kind heeft. „En dat zit allemaal goed. Daar ben ik altijd mee bezig geweest: dat niemand in de familie hoefde te lijden onder de scheidingen." Óp tafel een uitbundig maal met zalm, haringgehaktballetjes en smörrebröd. „Och, het water loopt me al in de mond", zegt ze. Na het eten, zetten ze de lichtjes in de boom aan, de Juletrae. „En dan gaan we er hand in hand om heen zingen en dansen. Dat is tra ditie in Denemarken." De familie is helaas niet com pleet. Dochter Danielle woont in Australië en komt niet over. Zoon Johnny de Mol bekommert zich tij dens de feestdagen in Grieken land om de vluchtelingen. „Na tuurlijk wil ik hem graag bij me hebben, maar ik vind het ook mooi om zijn passie te zien. Hoe hij geeft om mensen die het niet zo goed hebben. Ik zie heel veel te rug van mezelf en mijn vader in zijn genen." Johnny was er afgelopen week end wel bij met de sinterklaasvie ring in het huis van zijn moeder. „Met 21 man spelletjes spelen: wij zijn dol op spelletjes. Iedereen koopt cadeautjes die we op een grote tafel leggen en daar gaan we om dobbelen", legt Alberti uit. „Het mag van mij heel het jaar door zo voelen als rond de feestda gen. Iedereen is zachter en rusti ger, dat kunnen we wel gebruiken met alle misère in de wereld." MAANDAG 7 DECEMBER 2015 Naar de sinterklaasconference Lief en laf van Javier Guzman op RTL4 keken zaterdagavond 1.075.000 mensen. Ik hou van Holland trok met 1,9 miljoen de meeste kijkers. foto Edwin Janssen/HH Willeke Alberti zangeres De gratis kerstkaartjes voor eenzame ouderen kun je versturen via postnl.nl/ouderenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24