J Driejaarlijks onderzoek Nibud 12°,; k Betalingsproblemen ten gevolge van noodzakelijke uitgaven baren zorgen, omdat deze moeilijk zijn op te lossen. TWintig woninginbraken in Zeeland UTRECHT. Hogere vaste lasten en zorgkosten zijn voor huishoudens de belangrijkste oorzaken van een schuldenlast geworden. Dat stelt het Nibud in een driejaarlijks on derzoek naar onder meer beta lingsachterstanden. Voorheen wa ren overbesteding en slordige ad ministratie de grootste boosdoe ners. In het laatste Nibud-onderzoek, van drie jaar geleden, werden die oorzaken ook door 38 procent van de mensen als belangrijkste reden voor hun betalingsachterstanden aangewezen. Nu wijten huishou dens hun financiële problemen aan hoge vaste laten (27 procent), inkomensdaling (26 procent) en hoge zorgkosten (22 procent). Dat is een verdubbeling in drie jaar tijd. De verschuiving baart het bud get-instituut grote zorgen. „Beta lingsproblemen als gevolg van stij gende noodzakelijke uitgaven zijn niet zo eenvoudig op te lossen als nalatigheid. Mensen hebben niet de keus of ze wel of niet hun vaste lasten of zorgkosten betalen, ze moeten wel", stelt Nibud-woord- voerster Gabriëlla Bettonville. Volgens het onderzoek is het aantal mensen met (ernstige) beta lingsproblemen vrijwel gelijk ge bleven. Twee op de drie huishou dens laten wel eens rekeningen lig gen. Een op de vijf heeft ernstige schulden. Wel ziet het Nibud dat meer uitkeringsgerechtigden in de problemen komen. Driekwart van hen zegt financieel klem te zitten, tegen 69 procent in 2012. „Deze uit komsten moeten een duidelijk sig naal zijn naar de politiek", aldus Bettonville. „Hogere eigen bijdra gen voor de zorg, een hoger eigen risico en hogere huren zijn het ge volg van het overheidsbeleid." VLISSINGEN. In twintig woningen in Zeeland is afgelopen weekeinde ingebroken. De inbrekers maakten geld, goederen en sieraden buit. Vrijdag werden er zes wonin gen bezocht in Vlissingen (Ger- brandystraat, Bloemenlaan, Groen van Prinstererlaan (2x), Mendelsso- hnlaan en Albert van Dalsumlaan) en twee panden in Middelburg (Spanjaardstraat en Isabellagang). Ook is er die dag ingebroken in Ar- nemuiden (Dokstraat), Goes (Wijngaardstraat), Kapelle (Vijver straat) en Yerseke (Grintweg). Zaterdag zijn er inbraken ge pleegd in Vlissingen (Noordbeeks- estraat), Terneuzen (Rossini- en Verdistraat), Rilland (Burgemees ter van Gorselstraat), Krabbendij- ke (Wilhelminastraat), Tholen (Koningin Wilhelminastraat) en Sint Philipsland (Gladiolenstraat). Gisteren is ingebroken in een woning aan de Schelphoek Domburg. AFHAALBON Ui i'JiUlv Christiaan Huygens Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m iy december 2015-. °P aül* De wereld is Kras riKWkvM Tot 100 korting per persoon! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697 Meer nieuws zie: www.pzc.nl „8,5 kilometer... Wat kan me gebeuren?" dacht Tako Post (38) uit Dordrecht, voor hij gisteren aan het NKTegen- windfietsen begon. Maar de tocht over de Oosterschelde- kering viel vies tegen. „Het was zwaarder dan ik dacht. Ik stond soms bijna stil." PAGINA 12 13 foto Lex de Meester SPORT 8 www.pzc.nl iditie WALCHEREN MAANDAG 7 december 2015 257e jaargang nr. 288 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Vanmiddag en toe zon In schuld door huur en zorg door Natasja de Groot Zie verder: pagina 6 7 Pagina 12: commentaar in DSE HELDSbr^ Boek vóór 10 dec. 2015. Ook geldig voorzomer 2016! 4iïer Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden 8 711688 555530 Alsofje bergop fietst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1