maar met Minions om zich heen trouw aan IS' Liberaal klimaat y j ^KOOPJEDEALNL) aanbiedingen alleen dit weekend geldig NIEUWS 7 heb dat haar ook gezegd. Ik wil het programma tijdens de perio de dat het loopt juist van dit ge doe vrijwaren. Ze had zelf ook kunnen voorspellen hoeveel tu mult zoiets teweeg zou breng- „Goede vraag. Dat weet ik nog niet. Daar moeten we het nog maar eens uitgebreid over heb ben. Daarbij; iedereen mag na tuurlijk zelf beslissen of hij op basis van het script volgend jaar weer meedoet. „Ik voer de discussie of Zwarte Piet racistisch is al decennia. Onder andere met de Ameri kanen die bij Sesamstraat wer ken. Ik begrijp dat zij, met hun blik, vinden dat het niet kan maar ik kan er niks aan doen dat ik hun blik niet heb. Ik kan mezelf niet los koppelen van deze traditie en die bekijken zoals zij. De traditie zit namelijk diep in me. Dat geldt voor de meeste Nederlanders." verhaal vertellen, nu Zwarte Piet niet meer mag. En dus werd Sin terklaas gisteren bij zijn bezoek aan de Prinses Margrietschool vergezeld door Minions: dat wa ren zwarte pieten die door een toverdrankje veranderd waren in de animatiefiguurtjes van de film Verschrikkelijke Ikke. Een spectaculaire ontvangst van de sint had de Prinses Mar grietschool dit jaar maar achter wege gelaten. De ontvangst was achter de school, weg van de toe gestroomde pers. Het moest vooral een leuk kinderfeest zijn en dat was het ook, zeggen ouders die erbij waren. Zwarte Piet was er wel. Ne gen ouders hadden zich uitge dost als het traditionele hulpje van de Sint. Nee, het is geen ac tie, bezweren zij, maar Zwarte Piet hoort er gewoon bij. Afge sproken was dat ze op het speel- tuintje voor de school mee mochten doen, maar vanwege de mediabelangstelling moch ten ze toch naar binnen. Ze zijn de vrolijkheid zelve en de sfeer blijft goed, ook al rijdt er af en toe een politieauto voorbij. Voor de zekerheid. COLUMN Tommy Wieringa 5 december - en in de tuin komen nog rozen uit. In de keuken zoemt nog een enkele vlieg. De laatste mug sloeg ik pas eind november dood. Vijftien jaar geleden verleende ik een mug nog gratie als hij eind okto ber nog rondvloog in de slaapka mer, zo zeldzaam was toen een eindoktobermug. Anno 2015 is zijn levensduur met een maand verlengd. Ik begrijp dat mijn particuliere ob servaties niet kunnen dienen als doorslaggevend bewijs voor kli- maatopwarming, maar als binnen een week zowel de PvdA, Groen links, het KNMI en 64 hooglera ren klimaatalarm slaan, dan zou je er tenminste even behoorlijk naar kunnen kijken voor je het diskwalificeert als een 'goedkoop verhaal'. Zo niet bij de WD. Op de suggestie van de hooglera ren om alle kolencentrales te slui ten om zo de C02-uitstoot terug te dringen, reageerde Halbe Zijl stra met een rijmpje voor de doel groep van 'Het Sinterklaasjour naal': 'Dat maakt Nederland al leen maar armer maar de wereld nog steeds warmer.' Op de radio bedreef VVD-kamer- lid Remco Dijkstra gevaarlijke re toriek toen hij zei dat de alarme rende bevindingen van het KNMI slechts waren gebaseerd op 'tien warme novemberdagen'. Van de liberale kortzichtigheid waren we op de hoogte. De blindheid is nieuw. Dijkstra eist alleen maar goed weer van het KNMI. Hij is woord voerder milieu en klimaat - maar verstaat onder milieu uitsluitend zekere kringen in Wassenaar en begrijpt klimaat alleen als je er 'in- vesterings' voor zet. Het KNMI heeft al sinds jaar en dag de schunnige verdachtmakin gen van de WD te verduren. Het KNMI is 'klimaatpartijdig' vinden ze bij de liberalen. De vorige woordvoerder milieu en klimaat wilde het instituut zelfs opheffen omdat het niet onafhankelijk zou zijn. Vergeten is dat de eigen par tijdigheid erin bestaat om uitslui tend de economie en het bedrijfs leven te bevoordelen. Dat milieu en economie elkaar niet in de weg zitten maar juist kunnen versterken, valt op te ma ken uit een aflevering van 'Tegen licht' van eind oktober, 'De slim me staat' geheten. Denemarken geldt daarin als lichtend voor beeld als het gaat om technologi sche innovaties op het terrein van alternatieve energiebronnen; het regent er patenten en politiek en bedrijfsleven werken nauw sa men om energie, transport en pro ductie binnen een paar jaar volle dig klimaatneutraal te maken. Verplichte kost voor woordvoer ders milieu en klimaat. De documentaire over Denemar ken toont wat in dit land zo node wordt gemist: een visie, een koers, een richting. Een helder plan, geboren uit een heldere ge dachte, voorbij het eigenbelang en met verve ten uitvoer ge bracht. Bij de WD intussen verhoudt men zich tot klimaatopwarming als een orthodoxe christen tot de evolutietheorie. Categorisch ont kennen, de wetenschap verdacht maken en een indrukwekkend vertrouwen in eigen stompzinnig heid aan de dag leggen. Van koolstofdioxide word je blind. Het KNMI heeftal sinds jaar en dag de schunnige verdachtmakingen van de WD te verduren. Het KNMI is 'klimaatpartijdig' vinden ze bij de liberalen. loyaliteit aan de leider van de ter reurgroep. De FBI heeft daar naast 67 mensen opgepakt van wege banden met IS. Meestal ging het om zaken als financiële steun of plannen om naar Syrië Tekenen van radicalisering waren er niet Ook collega's en bekenden is nooit iets opgevallen af te reizen, in een handvol geval len zou een aanslag in voorberei ding zijn geweest. De familie van Syed Farook zegt geen enkel idee te hebben waarom hij met zijn vrouw een bloedbad aanrichtte. Tekenen van radicalisering waren er niet. Ook collega's en bekenden is nooit iets opgevallen. Farook en Malik hadden net een dochtertje gekregen en leken 'een gelukkig koppel', volgens Farooks zwager Farhan Khan, die met NBC News sprak. „Je laat je 6 maan den oude dochter achter... in dit leven. Sommige mensen kunnen geen kinderen krijgen. God schenkt je een prachtige dochter. En jij laat dat kind gewoon ach ter. Wat heb je dan bereikt?" Khan, getrouwd met Farooks zus, is bezig de adoptie van het meisje te regelen. De FBI meldt dat het onder zoek nu wordt beschouwd als een terrorismeonderzoek. Vanaf slechts 17,95 Vanaf slechts 79,95 ZATERDAG 5 DECEMBER 2015 Maar Zwarte Piet blijft in 'Het Sinterklaasjournaal' dus: kan Dieuwertje nog wel blijven? Vindt u Zwarte Piet racistisch? korting Luxe hotelkwaliteit dekbedovertrekken met FLINKE korting Keuze uit 3 verschillende modellen en 6 verschillende kleuren Beschikbaar in 1-persoons, 2-persoons en Lits-Jumeaux Adviesprijs Korting U bespaart: 79,95 78% €62,- Luxe ergonomische bureaustoelen Beschikbaar in 2 fraaie designs Ergonomisch ontworpen, voorkomt lichamelijke klachten Geschikt voor elke soort ondergrond Ideaal voor thuis én op kantoor Geschikt voor langdurig gebruik Adviesprijs Korting U I 199,95 60% 120,- f N BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen ll DPDfjjjl NIET TEVREDEN? GELD TERUGl)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7