Veel overlast door uitgaanspubliek' SAT.F, OM niet eens met besluit over growshop Twee gezichten Knoeiers Identiteitsfraude op internet 2 ZEELAND Al drie jaar blijken de gegevens van verslaggeefster Elodie Kint misbruikt te zijn voor een vals Facebook-account. O O COMMENTAAR Internet is een vrijplaats. Online contacten stellen ons in staat schitterende dingen te doen. Crowdfunding voor een goed doel. Met elkaar meeleven door mooie en droevige din gen uit te wisselen. Snelle communicatie voor handige busi ness. Overal en altijd informatie over van alles en nog wat. Inter net is een schitterend domein met eindeloze mogelijkheden. Internet is ook een jungle. De gevaarlijkste hersenspinsels liggen er altijd op de loer. De waan van de dag regeert er over verstand. Eén tweet kan genoeg zijn om een karaktermoord uit te lokken. Medegebruikers blijken er gevaarlijke gekken. PZC-verslaggever Elodie Kint is een van de slachtoffers. Haar fo to's werden gebruikt voor een nepprofïel op Facebook. Op het eerste gezicht is zoiets misschien tamelijk onschuldig. Maar zo'n nepprofïel kan tot ernstige mis verstanden leiden en kan zelfs ge vaar opleveren. Bovendien is het een manipulatie van het imago van de betrokkene en daarmee een aanslag op de psyche. Het Facebook-account van 'Annelotte Eijkenboom' is inmiddels van het net. Einde verhaal? Nee. Dat in ternet onveilig is, weten we wel. Maar we handelen er nog niet naar. Te gemakkelijk geven we informatie over onszelf weg. En we vergeten steeds weer, dat wat we zien niet altijd echt is. Een nepprofiel is een manipulatie van het imago en een aanslag op de psyche Dat blijkt uit een onderzoek van de gemeente. Die wilde, als onder deel van het integraal veiligheids beleid, weten hoe het is gesteld met de veiligheidsbeleving in het uitgaansgebied. Daarom zijn een paar maanden geleden bijna 1400 enquêtes verspreid onder inwo- Sommige bewoners van de binnenstad ervaren de overlast van uitgaanspubliek als dusdanig vervelend dat zij overwegen te verhuizen. ners en ondernemers. Er kwamen er 399 terug, een respons van 29 procent. Een ruime meerderheid, tweederde van de ondervraagden, ervaart overlast. „Best veel", vindt wethouder Loes Meeuwisse. „De vraag is: wat gaan we nu doen?" Almanak „Hebt u een nieuwe krant voor me? Ik heb chocolademelk over de mijne gemorst", stilletjes was de man de re dactie opgelopen. En omdat contact met de lezers een groot goed is, deed de chef niet moeilijk en gaf de man een verse PZC. De volgende dag stond er een dame Wildplassen, geluidsoverlast vanuit de horecagelegenheden en ruzie en vechtpartijen is een gro ter probleem in Goes-Centrum dan in de uitloopstraten. Daar er varen bewoners meer overlast van hanggroepen en vernielingen. Vooral jongeren en uitgaanspu bliek worden gezien als de groot ste veroorzakers van de overlast. Vooral op zaterdagnacht, tussen 2.00 en 4.00 uur, is er een piek wat de mate van overlast betreft, geeft 93 procent van de invullers van de enquête aan. Aangezien ge luidsoverlast de kroon spant, is het niet verwonderlijk dat dit in vloed heeft op het woongenot. Hoewel één op de zeven respon denten snapt dat het bij wonen in de binnenstad hoort, zegt bijna de helft dat hun nachtrust hierdoor vaak ernstig wordt verstoord. Daarnaast veroorzaakt de geluids overlast gevoelens van onveilig heid en frustratie. Een aantal res pondenten geeft aan dat de over last dermate hinderlijk is, dat zij verhuisplannen hebben. Meer poli tiecontrole, strengere handhaving en het eerder sluiten van de hore ca worden door inwoners als mo gelijke oplossingen aangedragen. op de redactie. Ook een natte krant. Water gemorst ditmaal. „Komt me be kend voor", zei de chef. „Gisteren was hier ook al iemand met zo'n verhaal. Toevallig geen familie „Nee hoor", zei de vrouw beslist en ze liep weer naar buiten waar de choco- melknoeier de autodeur openhield. Caljouw Rademaker VERHUIZINGEN Inzameling plastic gaat op de schop Als het aan B en W van Noord-Beveland ligt, wordt de inzameling van plastic in de kernen van het eiland vanaf 1 januari 2016 gecombineerd met de inzameling van drankkar tons. Hiermee hoopt het college het scheidingsper centage omhoog te breng en. Als de raad instemt, worden de huidige oranje containers vervangen door plastic zakken, die de Zeeuwse Reinigingsdienst eens in de drie weken huis aan huis inzamelt. Parkeerverbod in Poststraat In de Zierikzeese Post straat - in het 's middag ge sloten deel tussen Man huisstraat en de Korte Sint Janstraat - mag nog maar aan één kant worden gepar keerd. Ter hoogte van de huisnummers 45 en 46 zijn betaald parkeerplaat sen gewijzigd in belangheb benden-plaatsen. Bij num mer 56 zijn twee invali den-parkeerhavens ge maakt. Noord-Beveland zoekt vrijwilligers De gemeente Noord-Beve land roept inwoners op als vrijwilliger te helpen bij de crisisnoodopvang van vluchtelingen in de Cou- burg in Koudekerke van 15 tot en met 21 december. Noord-Beveland en Veere werken daarbij samen. De gemeente wil zorgen voor (bus)vervoer. Aanmelden via info@noordbeveland.nl. tot 30% korting VLISSINGEN Het was al zeker drie jaar aan de gang. Een nepprofiel op Facebook deed zich voor als Annelotte Eijkenboom en ge bruikte daarvoor foto's van mij. Regelmatig werden er berichten en foto's op geplaatst. Annelotte leidde een eigen leven, en dat ter wijl ze niet eens bestaat. Een bekende van me komt het account per toeval tegen: „Hoi Elodie, ik zag net een Facebook- profiel dat foto's van jou gebruikt onder de naam Annelotte Eijken boom. Ik zeg het even tegen je, omdat ik het raar vond", stuurt ze me. Dat is nogal een bood schap om mee wakker te worden. Ik neem de tijd niet om er goed naar te kijken en rapporteer het bij Face book. Ik vraag mijn vrienden het zelfde te doen, in de hoop dat er dan sneller gehandeld wordt. 'Ach, dat hoor je wel vaker', denk ik nog, 'het kan vast geen kwaad, mijn naam staat nergens bij.' Pas als ik ruim tachtig reacties heb gekregen van vrienden en be kenden, besef ik hoe ver dit gaat. Al drie jaar lang worden er foto's van mij gedeeld, met vriendin nen, mijn vriend en foto's van mezelf. En daar blijft het niet bij. Er worden regelmatig statusupda- tes geplaatst; allemaal berichten over het zogenaamde leven van Annelotte. Degene die dit account onder de naam Annelotte Eijkenboom is begonnen, heeft een heel net werk van nepaccounts opgezet. Allemaal 'vrienden en familie' van elkaar. Ze plaatsen reacties onder foto's, zoals 'Mijn mooie nichtje' en andere persoonlijke kreten. Als je niet beter zou we ten, geloof je dat Annelotte echt is. Het enige opvallende is dat ze maar iets meer dan dertig vrien den heeft; net zoals de andere ver dachte profielen. En op de foto's van haar kinderen, neefjes en nichtjes, staat soms nog een wa termerk van een fotograaf. De eigenaar van het account, plaatst zelfs foto's van mij en kin deren in een collage, met als bij schrift 'Mijn gezin'. Als ze een be richt de wereld in stuurt, waarop ze aankondigt dat haar zus zwan ger is, volgt negen maanden later ook echt een foto van een pasge boren baby. Of het account is gebruikt om iemand mee te belazeren, is niet duidelijk. Maar als trouwe kijker van de docu-serie 'Catfish' op MTV, bedenk ik meteen verschillen de scenario's. Pre sentatoren Nev Schulman en Max Joseph gaan in het pro gramma op zoek naar de waarheid achter internetpersoon- lijkheden en -rela ties. Meer dan eens zorgen de oprichters van nepprofielen ervoor dat iemand verliefd wordt op de onbestaande persoon achter het account dat zij beheren. Na enige tijd proberen ze hun geld afhan dig te maken, door een zielig ver haal op te hangen. Soms gaat het om wraak, soms om eenzaam heid, soms zijn het simpelweg criminelen. Maar of dat ook in mijn geval zo is, blijkt nergens uit. „We hebben het profiel dat je vriend of vriendin heeft gerappor teerd, verwijderd omdat het in strijd is met onze richtlijnen voor de community inzake identiteit en privacy", krijg ik binnen 24 uur te horen van Facebook. 'Anne lotte Eijkenboom' bestaat dus niet meer op dit kanaal. Hopelijk duikt ze nergens anders op, al thans: niet in deze valse vorm met mijn foto's. MIDDELBURG. Het Openbaar Mi nisterie legt zich niet neer bij de beslissing van de Middelburgse rechtbank dat growshop De Hek senketel in Sluis al zijn spullen terug moet krijgen. Het gaat in cassatie tegen die uitspraak. Net zoals het ook in cassatie is gegaan tegen een soortgelijke uitspraak in het voor deel van de Terneuzense grow shop Urban Garden. Politie en OM vielen dit jaar bij alle Zeeuws-Vlaamse grow shop binnen om op die manier het telers moeilijker te maken aan spullen te komen die ze no dig hebben bij het kweken van hennep. De Middelburgse recht bank vindt echter dat niet bewe zen is dat de eigenaren van De Heksenketel leverden aan men sen die zich beroeps- of bedrijfs matig bezighielden met de teelt van hennep. Het op voorraad hebben van spullen die gebruikt kunnen worden bij de hennep teelt is, aldus de rechters, onvol doende reden om in actie te ko men. Volgens hen hadden de bei de eigenaren van de Sluise grow shop geen criminele intentie. Een soortgelijke uitspraak werd eerder gedaan in de zaak van de Terneuzense growshop. Het is nog niet bekend wanneer die cassatieberoepen daadwerke lijk worden behandeld. door Luc Oggel GOES. Veel bewoners van de Coese binnenstad ergeren zich aan het ge drag van uitgaanspubliek. Vooral la waai, wildplassen en het achterla ten van afval is hen een doorn in het oog. Tip? redactie@pzc.nl Middelburg Goes Burgh-Haamstede Terneuzen 0118-626 649 www.caljouw-rademaker.nl WISSENKERKE ZIERIKZEE WISSENKERKE DELSCHER. fashion, shoes, bags. op o.a. Woolrich, Moncler, Hogan Etro Grote Markt 11/13 I Goes 0113-227 607 Mijn foto's door Elodie Kint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76