het leven weer op te pakken SPORT 11 Sterke ploegen in poule 3 van soccertoernooi Van Drongelen maakt debuut voor Sparta in Jupiler League PHILIPPINE. De loting voor de der tigste editie van het indoor soccer toernooi leverde gisteravond een interessante poule 3 op. In die groep werden onder meer Zaam- slag, Terneuzen, Philippine en FC Axel ingedeeld. Vogelwaarde, Breskens en SDO'63 completeren de groep. De beide Walcherse deelnemers - RCS en Walcheren - kwamen in poule 1 terecht. Zij moeten het on der meer opnemen tegen Terneu- zense Boys en Hoek 2. In poule 2 kwamen clubs als RIA W., HW/24 en Biervliet terecht De eerste vijf teams van elke pou le plaatsen zich voor de finaledag. Verder gaat de beste nummer zes van de poules 2 en 3, die uit zeven ploegen bestaan, ook nog door naar de eindstrijd. Aan het toernooi doen in totaal twintig amateurclubs mee. De poulewedstrijden zijn op maan dag 28, dinsdag 29 en woensdag 30 december. De finaledag is zater dag 2 januari. Er wordt gespeeld in sporthal de Vliegende Vaart in Terneuzen. Ook is er dit jaar weer een soccertoernooi voor bedrij ven en de jeugd. De loting zoals die gisteravond in Philippine werd verricht, had het volgende resultaat: poule 1 (maandag 28 december): RCS, Terneuzense Boys, Hoek 2, Walcheren, Schoondijke en Koe wacht. Poule 2 (dinsdag 29 december): RIA W., HW'24, Biervliet, Steen, Hontenisse, IJzendijke en Sluiskil. Poule 3 (woensdag 30 december): Zaamslag, Terneuzen, Philippine, FC Axel, Vogelwaarde, Breskens en SDO'63. ROTTERDAM. Het was kort, maar Rick van Drongelen heeft zijn de buut voor Sparta gemaakt in de Ju piler League. De voetballer uit Axel mocht gisteravond in de extra tijd invallen bij Sparta. Op een moment dat de Rotterdamse eerste-divisieclub met 3-1 leidde tegen Volendam bracht trainer Alex Pastoor hem nog in. Van Drongelen, 16 jaar nog maar, verving in de 94e minuut Tho mas Verhaar, die bij Sparta verant woordelijk was voor de 2-1 en 3-1. De Axelse jeugdinternational zat de laatste weken al verschillende keren op de bank bij de hoofd macht van Sparta, maar tot een in valbeurt kwam het niet. Gistera vond dus wel. Sparta deed met de 3-1-overwin- ning op Volendam goede zaken en is de trotse koploper, met 36 punten uit zestien duels. Tom Boe- re ging met Eindhoven onderuit tegen Achilles'29:2-1. De uit Ter neuzen afkomstige Boere werd in de 69e minuut vervangen. Het Zeeuwse onderonsje tussen Thomas van den Houten en Ist- van Bakx bij Telstar tegen FC Oss eindigde onbeslist. Het werd 1-1 in Velsen. Van den Houten (Telstar) en Bakx (Oss) maakten de 90 minuten vol. Gérard de Nooijer, assistent-trai ner bij FC Dordrecht, kwam gis teravond niet in actie met zijn ploeg. ZATERDAG 5 DECEMBER 2015 heeft een missie Ellis van Loenhout reed in de aanloop naar het WK wekelijks naar Alkmaar voor trainingen op de baan. foto's familie Van Loenhout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75