De dinsdag van Charlott Charlott Consen uit Arnemuiden op weg naar professionele danscarrière 20 REPORTAGE Als kleuter trok ze al dansschoenen aan. En blijkbaar had ze talent. Charlott Consen zit op het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. 8.15 uur 8.45 uur 6.30 uur met ballet bij Kunsteducatie Walcheren. Een paar jaar later werd ze gekozen voor de talentvolle selectiegroep. „Dat was voor mij het moment dat ik dacht: ik ga er meer tijd in stoppen om nóg beter te worden." Eén dansles per week werden er opeens zes. En de wens om serieus met ballet ver der te gaan, werd steeds groter. Charlott doet dit jaar voor het eerst mee aan een grote dansvoorstelling. Drie dagen schittert ze in het Zuiderstrandtheater tij dens de kerstshow 'Dancing in a Winter- wonderland'. Hiervoor moet ze nog meer van haar beetje vrije tijd inleveren, want op vrijdagavond en zaterdag zijn de repeti ties. Ook daar zal Charlott niet over moppe ren. „Het is heel leuk om te doen. En gewel dig om te bedenken dat mensen kaartjes kopen om óns te zien dansen", zegt ze en thousiast. Ze speelt in een van de ver haallijnen zelfs de hoofdrol. „Ik mag Amalia spelen en dans in dat deel solo." Het is een kleine stap in de goede richting die ze op wil. Als het aan Charlott ligt, vertrekt ze zo snel mogelijk naar het bui tenland, want daar maak je volgens haar meer kans om ontdekt te worden. „Het liefst zou ik een opleiding doen in Amerika of Rusland. Die landen staan goed bekend als het om bal let gaat", vertelt ze. „Als je het wil maken, moet je daar naartoe. Of naar het Nederlands Na tionaal Ballet natuur lijk." Op haar twaalfde vertrok Charlott Consen (14) uit Arnemuiden al naar Den Haag voor haar eerste schooldag op het Konink lijk Conservatorium. „Klas siek ballet is het leukste dat er is", vindt ze. De jonge ballerina heeft er totaal geen moeite mee om alles opzij te zetten voor de dans. Ze verblijft in een gastgezin, heeft amper vrije tijd en ziet haar eigen familie nog maar weinig. „Maar dat geeft niet. Bal let is alles voor me", zegt ze. „Ik heb eigen lijk nooit last gehad van heimwee. Ik kwam om te dansen en dat is precies wat ik hier kan doen." Charlotts ultieme droom is om eerste soliste te worden bij een dansgezelschap. „Dan mag je jezelf pas écht ballerina noe men. Nu ben ik eigenlijk nog maar een amateur", vertelt ze. Om ooit het middel punt van een voorstelling te mogen zijn, doet ze er alles aan om de beste te worden. „Ik werk er keihard voor. Als mijn leraar me ergens op wijst, probeer ik die punten te verbeteren. Soms lig ik zelfs in bed te stretchen, terwijl ik huiswerk maak, om zo lenig mogelijk te worden." Klassiek ballet vindt ze het 'allerleukst'. „Ik kan niet goed uitleggen waarom, dat is een gevoel. Ik vind het gewoon heel fijn om te doen én het mooist om naar te kij ken, door de strakke bewegingen en de klassieke muziek." Als ze in de balletzaal staat, is ze helemaal in haar sas. Schouders recht, kin omhoog, het is haar tweede na tuur. Haar dansschoentjes trok ze voor het eerst aan toen ze vijf was. Charlott begon 'Mij n droom is om eerste soliste te worden' door Elodie Kint De wekker gaat. „Ja, dat is vroeg, maar het went wel hoor. Op maandagochtend moet ik zelfs al om 5.00 uur uit bed om van Arnemuiden naar Den Haag te reizen. Dus dan valt dit nog wel mee. Ik maak me 's ochtends klaar en doe mijn haar in een 'broodje', dat zijn twee vlechten om elkaar gedraaid. Dat moeten alle leerlingen in de onderbouw." Het gastgezin zit op een rusti ge plek in Voorburg. Lekker dichtbij het treinsta tion, maar meestal kiest Charlott toch voor de fiets. „Het is maar een kwartiertje rijden." Met haar paarse rugzak gaat ze richting school. De 14-jarige kent Den Haag al goed. „Ik weet in de stad inderdaad op veel plekken de weg. Dat gaat vanzelf als je er vaak loopt." Charlott is altijd een half uur voor balletles op school. „Dan heb ik tijd om mijn balletkleding aan te doen en op te war men", vertelt ze. Aan het gegiechel te horen, is het zelfs in de vroege morgen al gezellig in de kleedkamer. Charlott komt in haar pakje en felro de sloffen de deur weer uit. „Die hou ik altijd nog even aan, want dat zit zo lekker", zegt ze lachend. De leraar is er altijd stipt om kwart voor negen. Hij spreekt geen Nederlands, dus probeert zich verstaanbaar te maken in het Engels en Frans. Op pianomuziek doet de achtkoppige klas van Char lott korte oefeningen. Er wordt goed op de tech niek gelet. Gaat er iets fout? Dan blijf je het net zo lang proberen tot het wél goed gaat. Charlott kan vanwege een blessure niet meedoen aan het laat ste kwartier. „Ik heb mijn voeten waarschijnlijk overbelast. Allebei mijn grote tenen zijn ontsto ken, dus ik kan nu niet op spitzen dansen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20