collector' en barbecue NIEUWS 9 Jurgen Obbens (43) zat een jaar vast voor fraude met belastingen. Hoe overleef je een celstraf? 339 359 429 459 519 529 669 769 Kras.nl/Fietsvakanties of 0900-9697 Op sommige momenten lijkt het of Ob bens in een slechte film zit. Hij hield een dagboek bij en zijn schrijfsels spreken wat dat betreft boekdelen: 'In de nacht schrik ik als mijn celgenoot vol tegen de onderkant van mijn bed bonkt. Mijn hart zit in mijn keel. Ik sta strak van de adrenaline. Elke spier is gespannen. Ik voel vezels waarvan ik het bestaan niet wist. Ik let op mijn ademhaling en probeer weer te slapen. Dan bonkt hij opnieuw loeihard tegen mijn bed. Hij schreeuwt: 'Kankerlijer, ik ruk je kanker- kop eraf!' Ik ben hier niet op voorbereid. Het zijn niet eens zijn woorden die mij zo raken. Wel de impact van het bon ken. Het komt zo ongekend vol binnen. Omdat ik niet weet of hij 'een blaffende, maar niet bijtende hond' is be reid ik mij voor op een handgemeen. Er schiet van alles door mijn hoofd. Hoe kan ik hem in geval van nood het beste aanpak ken? Hij is groter en bre der. Iemand waarvan ik in schat dat ik het er in geval van een echte vechtpartij tegen zou afleggen.' Integer Obbens heeft veel gezien in de gevange nis. De spanningen. De ruzies. De bewa kers die niet altijd integer waren. „Ik heb ge zien dat ze even de andere kant op keken als er hasj in het spel was. Drugs zijn hier makkelijker te krijgen dan buiten. Je weet precies welke cel je binnen moet stappen. Het is in detentie echt een levendige han del." Het eten in detentie viel ook niet al tijd mee. „Je hebt het het ermee te doen, maar je kunt het vergelijken met de magne tronmaaltijden in een ziekenhuis. Het ver schilt wel heel erg. Oosterse gerechten zijn goed te doen, maar de vis bijvoorbeeld is niet te harden. Daarvan verwacht je dat het ieder moment je bakje uit springt, terug het water in." Hoe hij zich uiteindelijk staande wist te houden in de gevangenis? Door contact te zoeken. „Persoonlijk vond ik veel steun bij een aantal mede-gedetineerden. Zo waren er R. en M. die tijdens de undercover-rod dels door de kier van de celdeur 'Alberto, ohohohooo, Alberto, ohohohoooo' schreeuwden en op die manier het under- coververhaal belachelijk maakten. Met Al berto doelden ze op Alberto Stegeman van- het programma Undercover in Neder- land.Naast dat het erg vermakelijk was, werkte het ook dempend op de roddels die rondgingen. Ze schreeuwden namelijk zo hard dat de hele afde ling het hoorde en ieder een kon beseffen dat zij de roddels in ieder geval niet serieus namen. Met F. liep ik tijdens het luch ten steevast rondjes op de luchtplaats. We bespraken levensvraagstukken, maar ook eenvoudige zaken. We ge bruikten elkaar als klankbord." De voormalige fraudeur gelooft niet in de effectiviteit van detentie. „De enige reden voor een celstraf is dat de maatschappij kan zien dat iemand moet boeten. Maar binnen heb je ook een leven, het speelt zich alleen af tussen vier muren. Het is een mini-maat schappij waar alles is. Het is geen hotel, dat is echt onzin. Er is geen luxe. Het is kaal. Overal is beton. Meer is er niet. Maar het le ven gaat er wel door." Na exact 330 dagen is Obbens sinds woensdag weer vrij man. En een ander mens: „Ik ben wat duidelijk geworden in de gevangenis. Ik zeg nu vaker: kom op mensen, niet zo zeuren. Zie het positieve van de dingen in. Ik ben meer in mijn kracht gaan staan." men met de gevangenisdirectie in Heerhugowaard", zegt Van der Landen. „Op dit moment wor den onze buitenhaarden en bar becues ook in andere gevangenis sen in elkaar gezet." Tot voor kort konden klanten hun aankoop in de gevangenis ophalen. „Dat was natuurlijk fantastisch", zegt Van der Landen, die daarover afspra ken had gemaakt met de voorma lige gevangenisdirecteur. „Je auto mocht door de poort en dan stond je opeens in een ge- vangenis. Een geweldige bele ving." Maar daar heeft het minis terie - waar alle gevangenissen in Nederland onder vallen - een streep doorgezet. De spullen van Bad Boys Brand kunnen niet meer worden opgehaald op het gevangenisterrein. „Heel verve lend", vindt Van der Landen. „Er zijn toezeggingen gedaan en die worden nu teruggedraaid." Daar om heeft de ondernemer een schadeclaim neergelegd bij de ge vangenis in Heerhugowaard. „We hebben kosten gemaakt voor de webwinkel en de recla me. Dat geld willen we terug." De wereld is Kras Complete fiets-/busreizen Nu tot €30 korting p.p 5 dagen al v.a Friese Elfstedentocht Langs de Moezel Zwarte Woud Rijndal Langs de Bodensee Normandië langs de Seine De Duitse Oostzeekust Toer door Tirol Cöte d'Azur Provence Fiets- Wandelvakanties Zomer 2016 VRIJDAG 4 DECEMBER 2015 Producten op de site van de Bad Boys Brand, vlnr: kachel, barbecue, een schort en de bone collector. Fietsreizen Inclusief Comfort Class busreis, ontbijt, diner en Nederlandse reisleiding. Neem gratis uw eigen fiets mee op reis óf huur voordelig een Batavus/ Gazelle toerfiets of E-Bike. Nu al vele reizen met 100% vertrekgarantie! 'It giet oan!' Ontdek het gastvrije Friesland, met uitgestrekte meren en landerijen en het gezellige Leeuwarden en Sneek. Zie: Kras.nl/46242 Klantbeoordeling 8,4. Volg heerlijke vlakke fietspaden langs de rivier naar gezellige wijnstadjes als Cochem, Zeil en Koblenz. Zie: Kras.nl/46008 Klantbeoordeling 8,1. Veelzijdige, vlakke fietsroutes door het beboste Rijndal en Kinzigtal naar o.a. Straatsburg en Colmar. Zie: Kras.nl/46029 I Klantbeoordeling 8,1. Al jaren als eerste uitverkocht! Geniet van het bloemeneiland Mainau, Lindau en een aangenaam klimaat. Zie: Kras.nl/46051 I Een verrassende, nieuwe reis door Frankrijk. We combineren het groene dal van de Seine met kustplaatsen als Flonfleur en Dieppe. Zie: Kras.nl/46250 Klantbeoordeling 8,2. Afwisselende reis boordevol kust, natuur en sfeervolle stadjes als Schwerin. Verblijf in een 4-sterren hotel. Zie: Kras.nl/46003 5 dagen 5 dagen 7 dagen 7 dagen 7 dagen 7 dagen Nieuwe reis waarbij we fietsen door dalen met zicht op de altijd aanwezige bergen. Met o.a. het Zillertal, Innsbruck en Landeck. Zie: Kras.nl/46246 Klantbeoordeling 8,2. Geliefde reis langs de kust, lavendelvelden, wijnstreken en chique badplaatsen als Nice, Cannes en St. Tropez. Zie: Kras.nl/46199 (busreis) of Kras.nl/46200 (vliegreis) 9 dagen 10 dagen Kijk voor het complete aanbod actieve vakanties op onze website of vraag onze gratis brochure aan! Zie Kras.nl/brochures of bel 0900-9697 70 cpg Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9