Een op de vijf reeën de pan in Emmers sambal in het eten Minister Schippers: 'Iedereen in geestelijke nood, krijgt hulp' Essm Siebe Schets knokt bij FC Twente voor zijn toekomst Jumbo Supermarkten verwijt gemeente 'onevenwichtig ruimtelijk beleid' Raad van State laat in rechtszitting doorschemeren dat Jumbo niet te bang moet zijn voor nieuw winkelcentrum. TERNEUZEN. Als dat maar goed komt met de bouw van een nieuw winkelcentrum aan de Kenne- dylaan-West bij de Terneuzense binnenstad. Alles hangt af van wat de Raad van State erover be slist. Jumbo Supermarkten dat vlak bij een vestiging heeft in het Schuttershof-complex, en de eige naar van het Schuttershof-winkel- centrum zien de komst van twee supermarkten aan de Kennedy- laan-West in elk geval helemaal niet zitten. Jumbo vreest een flink deel van haar omzet te verliezen. De eigenaar van het winkelcen trum, Ultimo-Grutterij uit het Utrechtse Eemnes, voelt zich be drogen door de gemeente Terneu- zen. „Als wij in 2008 hadden ge weten dat aan de Kennedylaan- West supermarkten zouden ko men", zei Timo Bergsma van Ulti- mo-Grutterij gisteren bij de Raad van State, „dan hadden wij deze investering in Terneuzen natuur lijk nooit gedaan." Agrimarkt wil zich nieuw vesti gen aan de Kennedylaan-West, de Aldi wil daarheen verhuizen van af de Axelsestraat. Volgens de ge meente Terneuzen is er voldoen de markt voor deze ontwikkeling. Tot extra leegstand in de binnen stad en winkelcentrum Schutters hof zal Kennedylaan-West niet lei den, betoogde advocaat Jan Jacob- se namens Terneuzen. Kennedy laan-West - al jaren een braaklig gend terrein - zal de aantrekkings kracht van Terneuzen zelfs dusda nig versterken dat alle onderne mers - ook die in het Schuttershof - ervan zullen profiteren, stelde Geert Weiten van adviesbureau Rho. Rien Romijn van het door Jum bo Supermakten ingehuurde ad viesbureau Seinpost trok dat sterk in twijfel. Wil Kennedylaan-West een succes worden en andere cen tra geen concurrentie aandoen, dan moeten er volgens hem wel heel veel Belgen naar Terneuzen komen om weekboodschappen te doen; 375.000 op jaarbasis. „En 'Terneuzen rekent zich rijk met de komst van veel meer Belgen naar dit winkelcentrum' het is bekend dat Terneuzen een heel wat kleinere aantrekkings kracht heeft op Vlamingen dan Sluis en Hulst", haalde Romijn uit een studie aan van de provincie Oost-Vlaanderen. Jan Kramer, lid van de Raad van State, liet doorschemeren dat Jumbo Supermarkten naar zijn idee haar concurrentiepositie nog al zwak voorstelde. Met andere woorden: het bedrijf zou vooral haar eigen marktpositie willen be schermen. Advocaat Gerben Bos nia sprak dat tegen. Jumbo's groot ste zorg is dat er nog meer leeg stand ontstaat door 'een oneven wichtig ruimtelijk beleid van Ter neuzen'. Begin 2016 doet de Raad van State uitspraak. Kees de Regt, di recteur van bouwer-ontwikkelaar Van der Poel, zei te hopen snel aan de slag te kunnen. „We staan in de startblokken." Gerard Wösten van het Bij standsteam Grof Wild schat dat het werkelijke aantal 'wildval', zoals aangereden wild in het jar gon heet, nog 10 tot 25 procent hoger ligt. „Op wegen waar veel verkeer is, is zo'n dier al snel stukgereden. Op B-wegen in de buurt van dorpen ligt dat an ders. Vaak krijgen we pas een melding als iemand thuis is. Het gebeurt regelmatig dat we daar na het dier gaan ophalen, maar niets meer vinden. Je kunt er dan van uitgaan dat iemand het reetje - van maar een kilo of 25 - in de kofferbak heeft gegooid om te slachten." Damherten (circa 100 kilo) overleven vaak een botsing. Au to's raken er behoorlijk door be schadigd, is de ervaring van ver zekeraar ZLM. Dit jaar is 23 keer schade gemeld. Het schadebe drag liep uiteen van enkele hon derden euro's tot 4000 euro. ZEELAND 14 15 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl VRIJDAG 4 december 2015 Belangenstrijd Kennedy-West door Harmen van der Werf Rien Romijn, adviesbureau Seinpost VLISSINGEN. Honderd reeën en zestien damherten zijn dit jaar ge sneuveld in het verkeer, blijkt uit cijfers van de Wildbeheereenheid Zeeland. pagina 4/5: Zeeuwse ree is weg kwijt ZEELAND 7 Foto Peter Nicolai Ti'e/JTw MIDDELBURG. Kok Vijantie roert nog eens door de kool, wortel en ui. Het groentenmengsel is één van de gerechten die de vluchtelingen in Den Dullaert in Hulst krijgen. Het eten is speciaal klaargemaakt in de keuken van Zorgstroom in Middelburg, vanwaar het naar Hulst is gebracht. De koks van Zorgstroom zijn het gewend grote hoeveelheden te bereiden, maar de gerechten voor de vluchtelingen zijn toch iets speciaals. 'Emmers sambal' komen erbij kijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78