Nieuwe variant van viaduct bij Molenweg Meerderheid raad Borsele beloont speeltuinen met extra subsidie Meulvliet klaar voor asielzoekers BEVELANDEN en THOLEN 7 Wonen in een Serviceflat: De rotonde bij de nieu we aansluiting tussen de Sloeweg en de Mo lendijk bij 's-Heeren- hoek wordt anders ingericht. Het ontwerp zoals dat tot nu toe bekend was, is toch te onvei lig. Het grote probleem was dat de auto's die de Sloeweg op wilden rijden naar rechts (dus kijkend via de rechter buitenspiegel) moesten invoegen. Vooral voor bestelbus sen en vrachtwagens is dat lastig, omdat zij rechts meestal een dode hoek hebben. De Provincie Zeeland heeft er De aansluiting van de Sloeweg naar de Molenweg wordt veiliger. Het ontwerp is gedeeltelijk aangepast nu voor gekozen het doorgaande verkeer onder een nieuw te bou wen viaduct te laten doorrijden. Verkeer richting 's-Heerenhoek of Nieuwdorp buigt van de Sloeweg af en komt via twee nieuwe roton des op het viaduct op de plaats van bestemming. Verder wordt aan het ontwerp niets veranderd. De aansluiting op de Molendijk blijft hetzelfde en in het nieuwste ontwerp vervalt straks nog steeds de Stoofweg. Ook in de richting van Nieuwdorp blijft de route het zelfde. „We denken dat we hiermee het ontwerp een stuk gebruiks vriendelijker hebben gemaakt", zegt Fred Lindenberg, projectlei der van de Provincie Zeeland. „We hopen dat de mensen er blij mee zijn." De aansluiting bij 's-Heeren hoek moet nog voor de zomer van De aansluiting van de Sloeweg op de weg naar de Westerscheldetunnel wordt nu ontworpen 2016 klaar zijn. Dan is de Sloeweg klaar, met uitzondering van de aansluiting op de Bernhardweg/ Westerscheldetunnelweg. Deze aansluiting is uit het huidige pro ject gehaald. Gedeputeerde Staten wilden een goedkopere rotonde aanleggen, maar de Statenleden besloten dat er toch een ongelijk vloerse kruising moest komen. Daarvoor wordt een ontwerp ge maakt. Naar verwachting is april 2016 bekend hoe dat er uitziet. Toch was een aanzienlijk deel van de gemeenteraad het hier niet mee eens. CDA en D66 wil den - met steun van de WD - de subsidie vanaf 2017 terugbrengen tot 16.000 euro. „Met een vast en flexibel deel", zei Marga van der Plasse (CDA). Hiermee wilden CDA en D66 de besturen van de speeltuinverenigingen stimule ren om zelf op pad te gaan om geld bij elkaar te sprokkelen. Vol gens Van der Plasse is dat best mogelijk en ze opperde een inspi ratiebijeenkomst te organiseren om besturen te helpen. „Het gaat om het principe. Wij hebben het volste vertrouwen in de vrijwilli gers. We zien dat de speeltuinen nu in goede staat zijn, laten we daarom nu een nieuwe stap ne men." Ze wist de meerderheid van de raadsleden niet te overtui gen van haar gelijk. „Voor een re latief laag bedrag kunnen we de speeltuinen op het huidig niveau houden. Wij vinden het niet sti mulerend om nu te zeggen 'jullie hebben goed werk gedaan, maar we geven niet meer de middelen die jullie nodig hebben'", zei Ge rard Verkuil (SGP/CU). „Sponso ren zijn moeilijk te vinden", be toogde Rien van Hekken (LPB) en eenzelfde geluid kwam van de PvdA. „De kwaliteit is nu goed, la ten we dat zo houden", zei Ingrid Brilleman. Uiteindelijk stemden SGP, OPA Borsele, PvdA, VVD en LPB voor de hogere subsidie. De eerste bus met vluchtelin gen wordt vandaag na twee uur 's middags in Tholen verwacht. Hoogstwaarschijnlijk gaat het om de mensen die de afgelopen dagen in Hulst zijn opgevangen. „Het zijn vluchtelingen uit Syrië, Irak, Iran, Afghanistan en Eritrea", zei burgemeester Ger van de Velde. „In deze groep zit ten zestig kinderen in de leeftijd tot vijftien jaar." Tijdens het ver blijf van de vluchtelingen is er el ke dag een huisarts die spreekuur houdt. Koks uit de zorgcentra Ten Anker en De Schutse verzor gen de warme maaltijden voor de asielzoekers. De vluchtelingen vertrekken maandag uit Meulvliet. Vanaf woensdagavond kunnen de vere- 'Als ik zelf vluchteling zou zijn, zou ik het ook heel fijn hebben gevonden om hulp te krijgen' nigingen weer terecht in het sport- en gemeenschapscentrum. De afgelopen tijd zijn in Tho- len-stad meerdere keren gebou wen beklad met leuzen tegen vluchtelingen. Toch zijn er veel Tholenaren die de asielzoekers een warm hart toedragen. Na een oproep voor vrijwilligers kreeg de gemeente binnen enkele da gen ruim tweehonderd aanmel dingen. Van de Velde. „Dat is pre cies zoals ik Tholen ken." Cor van der Linden is één van de Tholenaren die zich als vrijwil liger heeft aangemeld. „Als ik zelf vluchteling zou zijn, zou ik het ook heel fijn hebben gevonden om hulp te krijgen. Bovendien vind ik het leuk om met mensen uit andere culturen te praten." Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 12 december tussen 10.30 en 14.00 uur. VRIJDAG 4 DECEMBER 2015 Impressie van de aansluiting van de Molenweg op de Sloeweg bij 's-Heerenhoek. door Melita Lanting De Provincie Zeeland houdt komende dinsdag een informatiebijeenkomst over de aansluiting met de Molendijk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in dorpshuis De Jeugdhoeve in 's-Hee- renhoek. door Melita Lanting HEINKENSZAND. De speeltuinver enigingen in Borsele krijgen er 23.000 euro extra subsidie bij. Het geld is bedoeld om de speel tuinen er ook de komende jaren goed onderhouden bij te laten lig gen. door Hans Heijt THOLEN. De feestzaal is ingericht als eetruimte, de stretchers zijn al klaargezet en in de recreatieka mer staan een sjoelbak, tafelvoet balspel en allerlei spelletjes en speelgoed. Sport- en gemeen schapscentrum Meulvliet in Tho- len was gisteren al helemaal klaar voor de crisisnoodopvang van tweehonderd vluchtelingen. Cor van der Linden vriiwillieer Nieuwdorp Aansluiting Molenweg Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77