WIZ loopt achter met regelen bezwaren 105.000 euro nodig voor renovatie Dagbladbezorger Fietsparkeren centrum Goes 6 BEVELANDEN en THOLEN De onderbezette parkeergarage Cen trum aan de West- wal in Goes kan ook dienst doen als fietsenstalling. Sinterklaaaaaaas! OPZOEK WEMELDINGE GOES. De PvdA suggereerde gister avond in de Goese raadscommis sie de parkeergarage aan de West- wal in Goes ook in gebruik te ne men als fietsparkeerplaats. De commissie besprak het voor stel van burgemeester en wethou ders om 125.000 euro in te zetten voor het fietsparkeren in de bin nenstad. Dat is al langer een pro bleem, vooral omdat er veel te wei nig plekken zijn. Goes wil onder meer de slecht gebruikte tulp klemmen (mensen zetten hun fiets niet in de standaard, maar er naast of ervoor) vervangen door beugels waar de fiets tegenaan kan worden gezet. CDA en D66 noemden dat kapitaalvernietiging en ook wat betreft de SP kunnen de tulpstandaards blijven staan. De PvdA miste vooral een lan- getermijnvisie en stelde voor om fietsen in de onderbezette parkeer garage te plaatsen. Wethouder Derk Alssema zeg de toe er naar te zullen kijken. „Maar hou er rekening mee dat de combinatie fiets- en autoverkeer misschien niet de beste is." In reac tie op de langetermijnvisie legde hij uit dat er twee keuzes waren: een optimalisatie of een grondige aanpak. Omwille van de kosten is voor het eerste gekozen, en zal over een poosje worden gekeken naar de effecten Wat betreft de fietsklemmen vindt Alssema niet dat er sprake is van kapitaalvernietiging. „Ze wor den slecht gebruikt, daarom is er ook een capaciteitstekort. We heb ben behoorlijk intensieve tellin gen gedaan." Hij zei dat er vanuit scholen al belangstelling is getoond voor de weg te halen klemmen en dat ze daar een tweede leven kunnen krijgen. De raad neemt op 17 de cember een definitief besluit over de maatregelen. GOES. De afdeling Werk, Inko men en Zorg (WIZ), een ge meenschappelijke regeling van de Bevelandse gemeenten, heeft te kampen met grote ach terstanden op het gebied van het afhandelen van bezwaar schriften en beroepszaken. Daardoor worden wettelijke termijnen niet gehaald, blijkt uit de kwartaalrapportage. Men sen die bijvoorbeeld geen uitke ring krijgen of daarop zijn ge kort en daar bezwaar tegen ma ken, moeten nu veel te lang op een reactie wachten. De achter stand zou het gevolg zijn van de hoge werkdruk, waarover de OR al eerder aan de bel heeft getrokken. Volgens de Goese wethouder Loes Meeuwisse is niet duidelijk wat de gevolgen van het niet halen van wettelij ke termijnen zijn. „Wellicht volgt er een boete van het Rijk, maar het is vooral vervelend voor de cliënten." De afdeling WIZ zetelt in het Goese stadskantoor. In het eerste bestaansjaar wordt het sa menwerkingsverband geplaagd door tegenslag. De bereikbaar heid laat te wensen over en er zijn financiële tekorten. WISSENKERKE. Een meerder heid van de Noord-Bevelandse gemeenteraad wil een eenmali ge subsidie van 35.000 euro ver strekken aan de Stichting Katse Kerk. Die wil het geld gebrui ken voor de renovatie van het Nieuw-Zeelandhuis. Het gebouw is in 1957 aan het Katse kerkje vastgebouwd. Na bijna zestig jaar zijn zowel de binnen- als buitenzijde van het gebouw toe aan een grondi ge opknapbeurt. Zo moeten de lateien geres taureerd worden en zijn de ko zijnen en het plafond aan ver vanging toe. Dat geldt ook voor de keu ken en het sanitair. Met de grondige renovatie wil de Stich ting Katse Kerk het Nieuw-Zee landhuis gereedmaken voor weer een halve eeuw. Het totale bedrag voor de re novatie komt op 105.000 euro. Eenderde van dit bedrag neemt de Stichting Katse Kerk voor zijn rekening. Subsidies, donaties en plaat selijke acties hebben nog eens 35.000 euro opgeleverd. Als de gemeente besluit het resteren de bedrag te verstrekken, zijn de begrote kosten gedekt. Het voorstel komt terug in de besluitvormende raad. In de regio Kerstconcert De Christelijke Orato rium Vereniging Goes houdt op vrij dag 11 december een kerstconcert. Op het programma staan afwisselend koorliederen en sa menzang. Het kerst concert vindt plaats in de Maartenskerk in Wemeldinge. Aan vang 20.30 uur. Toe gang is gratis. Sintconcert Sinterklaas is zater dag 5 december jarig en dat wordt in Tho- len gevierd met een Sinterklaasconcert. Het klein orkest en de kinderen van de Koninklijke Muziek vereniging Concordia brengen samen Sin terklaasliedjes. Het concert begint om Mijn dorp, mijn stad Korteweg 17, 13.00-17.00 uur - Open dag Brocante en Antiek 't Bagatel letje in Kerstsferen Historisch Museum de Bevelanden, Sin gelstraat 13, 11.00-17.00 uur - Ex positie Jorien Brug- mans, een stromen land van beelden; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spin- ne, 15.30-18.00 uur - Gratis Streetball&Streetda nee voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Sporthal Pontes Goese Lyceum, Oranjeweg, vanaf 19.00 uur - 'Tikkie- TakkiePakkies Avond', Vrouwen Zaalvoetbal Toer nooi; 20.00 uur - Su perbingo; Theater De Mythe, Bleek veld 1,20.00 uur - Cabaretshow Silves ter Zwaneveld; Po dium 't Beest, Bees tenmarkt 3,20.30 uur - Optreden Un- dergroundband 'The Ex'; Grote Markt 4, 22.00 uur - Salsa Party 'Havan- nanight' Cederhof, Ceder laan 9, 08.00-21.00 uur - Expositie Els Fonteine en Robin Verschiere Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Peter Rosier 'Profe tenbrood' bij Covra NV Galerij Meezeweg 2A, 20.00 uur - Kertzanga- vond m.m.v. Jeugd koor 'Uit der kinde ren mond', project koor 'Praise the Lord', Christelijk muzikaal ensemble 'Scherzando', trom pettist Ab Brouwer, pianist Christiaan Stouten en Jacco Goud achter het or gel Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen 'Stal fiets in garage' door Luc Oggel door Luc Oggel door Ellen Jobse WEMELDINGE THOLEN 15.00 uur en vindt plaats in het Atrium van het gemeente huis in Tholen. ELLEWOUTSDIJK Klezmermuziek en volksliedjes In 't Kerkje van Elles- diek verzorgt het en semble Klezmajeur zondag een program ma met Klezmermu ziek en Jiddische volksliedjes. Klezmer vindt haar oorsprong in feestelij ke joodse volksmu ziek uit Oost-Europa. Muzikaal maken aan wezigen kennis met Roemeense dansen, met een traditionele dans van de Zwarte Zee en vele smaken volksmuziek. Het op treden begint om 14.30 uur. De entree bedraagt 8 euro in clusief koffie en een Ellesdiekje. Reserveren via reserveer@ellesdiek nl of telefonisch: 0113-612681. DRIEWEGEN Open dagen 't Bagatelletje Brocante en Antiek 't Bagatelletje in Drie wegen (Korteweg 17) opent vrijdag 4 en zaterdag 5 decem ber haar deuren, van wege de aanstaande kerstdagen. Openingstijden: vrij dag van 13.00-17.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. GOES. Kinderen roepen voor het stadhuis op de Grote Markt in Goes tevergeefs om Sinterklaas. Tientallen kinderen, begeleid door Zwarte Pieten en dweilband SCH De Sjokkers, vonden gisteravond hun weg door de straten van de Goese binnenstad tijdens de tradi tionele lampionnenoptocht ter ere van Sinterklaas. Om tenslotte de Sint een goede nachtrust te wensen met een slaapliedje. Want hij moet natuurlijk wel fit zijn voor pakjesavond, foto Johan van der Heijden DRIEWEGEN GOES KAPELLE NIEUWDORP WAARDE YERSEKE WGGGNGR Media Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76