Nieuwland vertrekt na vijfjaar bij Bruse Boys Vlissingen na 20 jaar terug in toernooi Roemeratoe droomt van Barca bij FC Twente voor zijn toekomst ZEELAND 15 keer mee mogen doen met Jong FC Twente. In de uitwedstrijd te gen AZ mocht ik invallen. Dat is toch weer een stapje hoger en het geeft je het gevoel dat je op de goede weg bent." Wat zijn de sterke punten van Dennis de Nooijer om schrijft hem als 'mis schien we de beste spe ler die hij ooit bij JVOZ heeft zien spelen'. Dat God fried Roemeratoe bij een profclub terecht zou komen, leek dan ook voorbestemd. Het Engelse Aston Villa had hem als C-junior in het vizier, zijn oudere broer Renzo koos voor Sparta, maar Godfried ging naar Enschede. „Ik hoop hier door te breken, om uiteinde lijk bij Barcelona terecht te ko men", vertelt hij. „Dat is mijn droom." De sierlijke middenvelder, af komstig uit Oost-Souburg, is nu anderhalfjaar speler van FC Twente. Het is een goede stap ge weest, zegt hij. „Ik ben een stuk verder dan bij JVOZ, vind ik." Zijn karakter is niet veranderd. „Ja, ik ben nog steeds rustig. Ze willen hier wel dat ik wat bruta ler word", zegt Godfried Roem eratoe. „Dominanter worden in mijn spel en meer aanwezig zijn. En ik mag ook wat meer praten. Dat is best moeilijk want ik zit niet zo in elkaar." Bij de Bi is oud-prof Paul Bos- velt, die in 2002 met Feyenoord de Uefa Cup won, zijn trainer. „Hij neemt me vaak apart om za- Schets? Hij vindt het moeilijk om over zichzelf te oordelen. „Ik ben sterk en rustig aan de bal, denk ik. Ik weet waar ik moet lo pen, heb overzicht en moet de aanvallers aan het werk zetten en ondersteunen. Scoren? Dat blijft het allerleukste dat er is. Als het een belangrijke goal is zorgt dat voor een moeilijk te beschrijven gevoel." Dat hoopt hij ook in de eredi visie te doen, want dat is het po dium dat Schets wil bereiken. „Als het niet hier is dan hopelijk ergens anders", zegt de aanvallen de middenvelder. „Want als het bij FC Twente niet lukt, hoeft dat niet te betekenen dat het ergens anders ook niet lukt." Hij spreekt uit ervaring. EK-kwalificatietoernooi in Wales kwam hij in actie tegen Albanië. „Het was echt een mooie erva ring. Op tactisch gebied leer je tij dens zulke wedstrijden heel veel. Je krijgt met tegenstanders te ma ken die in een ander systeem spe len en op een andere manier druk zetten. Het is echt goed voor je ontwikkeling." Azerbeidjan Volgend jaar hoopt hij zich met Oranje onder 17 te plaatsen voor het EK, dat van 5 tot en met 21 mei 2016 in Azerbeidjan wordt gespeeld. Waar droomt Roemera toe nog meer van? „Ik hoop hier bij FC Twente door te breken, om uiteindelijk bij Barcelona terecht te komen. Dat is mijn droom. Als ik een favoriete speler moet kie zen ga ik voor Thiago Alcantara, die nu bij Bayern München speelt. Dat vind ik een hele mooie voetballer." GODFRIED ROEMERATOE BRUINISSE. Wim Nieuwland ver trekt aan het eind van dit seizoen bij Bruse Boys. De oefenmeester uit Dinteloord is aan zijn vijfde seizoen bezig bij de zaterdag-eer steklasser uit Bruinisse. Nieuw land is in het bezit van een TC2-di- ploma waardoor hij maximaal bij een vereniging in de tweede klas se werkzaam mag zijn. Omdat Nieuwland vorig sei zoen met Bruse Boys naar de eer ste klasse promoveerde mag hij volgens de regels één jaar 'boven zijn niveau' werken. Mocht Bruse Boys zich dit seizoen handhaven, dan is de club verplicht een trai ner met een hoger diploma aan te stellen. „Iedereen heeft alle ver trouwen in dat Bruse Boys ook in het seizoen 2016/2017 nog in de eerste klasse speelt", liet de club in een persbericht weten. „Daar om hebben Bruse Boys en Wim Nieuwland in goed overleg beslo ten aan het eind van dit seizoen uit elkaar te gaan." De club gaat nu op zoek naar een trainer met een TCi-diploma. Adriaan Nieuwenhuijse heeft zijn contract wél verlengd. Hij staat ook volgend seizoen aan het roer bij 's-Heer Arendskerke. De oefenmeester is aan zijn eerste sei zoen bezig bij de zaterdag-derde klasser en heeft zijn contract nu met één jaar verlengd. De (op het veld) hoogst spelen de zondagteams zijn op Tweede Kerstdag ingedeeld in poule A, sa men met Kapelle, Hoedekensker- ke en Nieuwdorp. In 1995 deed Vlissingen voor het laatst mee aan het jaarlijkse toernooi van 's-Heer Arendskerke. Titelverdediger Dau- wendaele krijgt in poule B te ma ken met Patrijzen, Wolfaartsdijk, Bevelanders en SSV'65. Organisator 's-Heer Arendsker ke komt uit tegen SVD/Volhar- ding, Luctor'88, Colijnsplaatse Boys en Kloetinge, in poule C. De Meeuwen, vorig jaar verliezend fi nalist, speelt in poule D tegen Jong Ambon, Apollo'69, Lewe- dorpse Boys en veelvoudig win naar RCS. Net als voorgaande jaren doen er in het Goese Omnium twintig clubs mee. In vergelijking met vo rig jaar is Veere ingeruild voor Vlissingen. 'Ik begon nog wel goed, maar door een scheurtje in mijn hamstring heb ik er een tijdje uitgelegen' doen, meer arbeid moest leveren. Daar was hij veel mee bezig. Ik vind zelf dat het nu beter gaat maar ik moet er nog wel stappen in zetten." Als international van Oranje onder 17 speelde Roemeratoe dit jaar meerdere interlands. Zijn ogen glinsteren even als die duels ter sprake komen. „Het was wel anders dan bij FC Twente. Ik merkte dat de andere jongens bij Onder 17 echt heel erg met het voetbal bezig zijn. Als je tijdens de trai ning een partijtje verloor dan werd er soms flink gescholden. Daar moet je dan in mee. Ten koste van alles die partijen wil len winnen." Tijdens een toernooi in Duitsland speelde hij tegen het gastland en Israël, bij het ken aan te geven die ik kan verbe teren. Vorig seizoen had ik Den nis de Nooijer nog als trainer. Dat maakte het voor ons iets makkelij ker, omdat we niet bij een voor ons onbekende trai ner terecht kwamen. Maar hij trok ons niet voor. Dennis vond dat ik aan de bal altijd de goe de keuzes maakte maar dat ik in ver dedigend opzicht meer moest VRIJDAG 4 DECEMBER 2015 nu wel op z'n gemak Siebe Schets: „Voor mijn ouders was het moeilijk dat ik ineens niet meer thuis woonde, maar alles went. Ik bel iedere dag naar huis en we kunnen ook op allerlei andere manieren contact houden." foto's FC Twente Media door Barry van der Hooft Geboortedatum: 19-8-1999 Vorige clubs: RCS, JVOZ Bij FC Twente sinds: 1 juli 2014 Positie: Verdedigende middenvel der Lengte: 1.72 meter Gewicht: 65 kg door Rudy Boogert 'S-HEER ARENDSKERKE. VC Vlissin gen keert na twintig jaar afwezig heid terug op het jaarlijkse kerst- zaalvoetbaltoernooi van 's-Heer Arendskerke. De zondag-hoofdklas ser kan in Goes met zijn hoge Groe ne Ster-gehalte meteen tot de top favorieten worden gerekend. In de poulefase staat ook meteen de kra ker tegen Goes op het programma. Siebe Schets, voetballer FC Twente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69