Door operatie is het een verloren seizoen voor Sander Versendaal OPEN HUIS 10 DEC Aanvallende middenvelder uit Vlissingen knokt PARK 14 ZEELAND De Bruijn na tweede nederlaag uitgeschakeld op WK driebanden ERASMUS Jean Paul de Bruijn is uitgescha keld op het WK driebanden. In het Franse Bordeaux verloor de Hulstenaar ook zijn tweede pou lewedstrijd. De Turk Adnan Yüksel was met 40-26 te sterk. De Bruijn had nog een water kansje op het bereiken van de Trainer De Nooijer vertrekt bij Patrijzen Hans de Nooijer is aan zijn laat ste maanden als trainer van voet balvereniging Patrijzen bezig. Het bestuur van de zondagclub en de oefenmeester zijn overeen gekomen dat aan het eind van dit seizoen een punt achter de sa menwerking wordt gezet. De Nooijer is dan vier jaar trainer ge weest bij Patrijzen, waarmee hij afgelopen seizoen naar de derde klasse promoveerde. Daarin is de club na tien duels hekkensluiter. sport kort laatste zestien, maar dan moest hij in maximaal 24 beurten win nen. Na zeven beurten stond hij op een 13-1-voorsprong, maar toen maakte de Turk een serie van acht. Yuksel won uiteinde lijk met 40-26 waardoor het WK voorbij is voor De Bruijn. Driebanders Polka Print hard onderuit Het driebandenteam van Polka Print blijft moeizaam draaien in de tweede divisie. In het thuis duel met De Distel Biljarts 4 ging de formatie met 2-6 onder uit. Alleen Koen Saver won. Jean Paul de Kraker had kansen op winst maar verspeelde die op een punt. Dirk Vlerick deed het met 0.925 niet slecht maar trof in Erik Korsmit een sterke tegen stander (1.296). Meerten Dallinga ging kansloos onderuit. Siebe Schets vormt het levende bewijs dat een vertrek bij een profclub voor een jon ge speler niet het ein de van een voetbal- droom hoeft te betekenen. De Vlissinger speelde twee seizoe nen in de jeugdopleiding van Feyenoord, besloot niet naar PSV te gaan, keerde terug naar de JVOZ en werd een jaar later bin nengehaald door FC Twente. Daar moet hij nu knokken voor zijn toekomst. „Het is hier ieder voor zich", weet Schets. „Ieder een wil prof worden." Van die concurrentiestrijd - in de Ai met onder anderen een Griek, een Fin, een jongen uit Oostenrijk en een paar Duitse spelers - lijkt Schets niet warm of koud te worden. Hij oogt koel, praat op rustige toon en maakt duidelijk dat hij sterker is gewor den door de ervaringen in Rotter dam, Vlissingen en Enschede. Als ventje van amper tien jaar oud werd hij al gescout door Feye noord, terwijl hij in de Ei van Walcheren speelde. „Mijn ouders Dat bleek niet het geval. „De pijn zat er nog steeds. Toen is er een mri-scan gemaakt. Daaruit bleek dat het kraakbeen in mijn heup gescheurd was en dat een stuk bot was aangegroeid dat er niet hoorde." De blessure, zo kreeg Versendaal te horen, was veroorzaakt door het vele trainen SANDER VERSENDAAL vonden het te vroeg om naar Feyenoord te gaan", kijkt Schets (17) terug. „We hebben toen wel met de club afgesproken dat ik naar JVOZ zou gaan. Als ik het daar goed zou doen, zou Feye noord terugkomen. Dat gebeurde een jaar later al." De familie Schets besluit de stap te zetten. Na twee seizoenen in Rotterdam-Zuid krijgt de aan valler te horen dat Feyenoord niet met hem door wil. „Maar een week later kwamen ze daar ineens op terug. Roy Makaay, mijn trainer, kwam zelfs nog naar mijn school om te vragen of ik toch wilde blijven. Ik had toen zelf al besloten dat ik weg zou gaan. Ik kon naar PSV maar wilde liever terug naar de JVOZ. Den nis de Nooijer zei toen al dat het de bedoeling was om me dat sei zoen in de kijker te spelen, zodat ik opnieuw de stap naar een prof club zou kunnen zetten." Schets wilde vooral even rust aan zijn hoofd. „Ik kon weer op de fiets naar het veld en we train den bijna net zo vaak als bij een profclub. Met de Cl voetbalden we ook op het hoogste niveau van Nederland. Ik heb me dat sei zoen verder kunnen ontwikkelen in een heel goed team." Na dat seizoen kiest Schets voor FC Twente. De eredivisieclub heeft op dat moment nog een samen- SIEBE SCHETS in combinatie met kappen, draaien en sprinten. „Het was een soort overbelasting en had ook met de groei te maken. Tij dens een operatie hebben ze in oktober een stuk bot in mijn heup weg gevijld en het kapotte kraakbeen hersteld." Eind okto ber kon hij starten met de revali datie. „Voor het herstel staat zo'n zes maanden. Ik kan dus waar schijnlijk pas volgend seizoen weer voetballen." Coördinatie Hij vult zijn dagen nu met school en revalideren. „Ik moet zorgen dat mijn coördinatie weer goed wordt en dat de spieren weer sterk worden." Hoewel hij geblesseerd is, staat Versendaal tijdens wedstrijden wel steevast langs de kant om zijn ploeggeno ten te steunen. „Ik vind het niet meer dan normaal dat je erbij bent, je bent onderdeel van een team." Sinds kort woont hij sa men met Souburger en ploegge noot Godfried Roemeratoe in een appartement. „In een gastge zin wonen was niks voor mij, ik kon er moeilijk aan wennen", legt Versendaal uit. „Dat lag meer aan mij dan aan de mensen waar we woonden. Ik vind het ge- werkingsverband met de JVOZ. „Meerdere spelers van de JVOZ gingen bij Twente op stage", zegt Schets. „Dat maakte het iets mak kelijker." In het begin moet hij wel wen nen aan de andere kant van Ne derland, waar Schets in een gast gezin terecht komt. „Het voor deel was wel dat ik door de perio de bij Feyenoord al wat gewend was. Ik was ook al redelijk zelf standig. Voor mijn ouders was het moeilijk dat ik ineens niet meer thuis woonde, maar alles went. Ik bel iedere dag naar huis en we kunnen ook op allerlei an dere manieren contact houden." Vervelende start Hij is aan het tweede jaar van zijn studie Marketing en Commu nicatie bezig. Op het veld heeft hij geen supermaanden achter de rug. „Ik heb dit seizoen een verve lende start gehad", vertelt Siebe Schets. „Ik begon nog wel goed, maar door een scheurtje in mijn hamstring heb ik er een tijdje uit gelegen. Toen ik weer fit was kreeg ik niet veel later griep. Ik kwam daardoor niet echt in mijn ritme. Andere spelers azen op jouw plekje, dus je moet vechten om weer in beeld te komen. Het is hier ieder voor zich, iedereen wil prof worden. Ik ben eerste jaars A-junior en zit soms op de bank bij de Ai. Dat vind ik lastig. Dat heb ik eigenlijk nooit gehad." Hij weet dat het erbij hoort. De stap naar FC Twente is vol gens Schets ook een goede keuze geweest. „Ik voel me hier bij FC Twente veel beter dan in die twee jaar bij Feyenoord. Ik woon op twee minuten van het trai ningscomplex, dat is ook al lek ker. Hoewel ik dus eerstejaars A-junior ben heb ik wel al een woon niet fijn. Dat had op heel veel zaken invloed. Sinds een tijd je woon ik nu samen met Godf ried in een appartement. Mijn moeder woont een paar dagen in de week bij ons. We hebben het prima naar ons zin zo." Na zijn blessure hoopt Versen daal sterker terug te komen. „Ik kan gelukkig weer vooruit kij ken. De mensen van de club kun nen niks garanderen maar heb ben wel laten doorschemeren dat het wel goed zit. Dat ik dus ook volgend seizoen hier kan spelen. Dan hoop ik weer helemaal fit te zijn en lekker te kunnen voetbal len." NIEUW! Nu met gratis keuken cheque t.w.v. 10.000,- 0113 223 320 Schets voelt zich Sport sport@pzc.nl BORDEAUX 'S-HEERENHOEK SLUISKIL stig: er zijn namelijk twee WK-races in Ne derland. De eerste is in het paasweekeinde (27 en 28 maart) in Valkenswaard. De tweede - tevens de laatste van het sei zoen - is op 27 en 28 augustus in Assen. Daar wordt het TT-cir- cuit met een dikke laag zand bedekt, waarvan een fraaie baan wordt gemaakt. Van de Ven (18) werd dit jaar derde in de WK-eindstand. De ko mende maanden be reidt ze zich veelvul dig in Spanje voor op het seizoen. De eerste Grand Prix is op 26 en 27 februari in Qatar. In de jeugdopleiding van FC Twente voetballen vijf Zeeuwse talenten met een verleden bij de JVOZ. Deze krant ging op be zoek in Enschede en Hengelo om te peilen hoe het met de Zeeuwse enclave gaat. Vandaag in het derde en laatste deel: Sie- be Schets (17), Godfried Roem- eratoe (16) en Sander Versen- daal (16). door Barry van der Hooft door Barry van der Hooft HENGELO Voor Sander Versendaal is dit een seizoen waar hij later met weinig plezier aan zal terug denken. De rechtsback van FC Twente B1 werd in oktober geope reerd en komt dit seizoen waar schijnlijk niet meer in actie. „Tij dens de voorbereiding op dit sei zoen raakte ik geblesseerd", ver telt Versendaal. „Ik dacht dat het mijn lies was. Het zou met rust over moeten gaan." Geboortedatum: 28-7-1999 Vorige clubs: SHO, Oostkapelle, JVOZ Bij FC Twente sinds: 1 juli 2014 Positie: Rechtsback Lengte: 1.71 meter Gewicht: 68 kg Geboortedatum: 7-1-1998 Vorige clubs: Walcheren, JVOZ, Feyenoord, JVOZ Bij FC Twente sinds: 1 juli 2013 Positie: Centrumspits of aanval lende middenvelder Lengte: 1.83 meter Gewicht: 80 kg Sander Versendaal ODENSE Tieleman buiten finale op jeugd-WK Nard Tieleman is er gisteren op de eerste dag van het jeugd-WK in het Deense Odense niet in geslaagd een fi naleplaats te bemach tigen. De twaalfjarige gymnast uit Sint Kruis werd in de kwalifica ties van het individue le trampolinespringen 38e. Zijn totaalscore was 78,410. Alleen de beste acht in de leef tijdscategorie 11-12 jaar gingen door naar de eindstrijd. De Zeeuws-Vlaming komt deze week ook nog in actie bij het synchroonspringen en op de dubbele mi- nitrampoline. VLISSINGEN Twee thuisraces voor Van de Ven Het wereldkampioen schap motorcross be staat in 2016 uit ze ven Grand Prix-wed- strijden. Dat is er een tje meer dan dit jaar. Voor de Vlissingse Nancy van de Ven (fo to) is het schema gun- voor snelle beslissers! U bent van harte welkom op donderdag 10 december van 16.00 uur tot 18.00 uur Troelstralaan Goes erasmuspark-goes.nl luxe koopappartementen met uitgebreide (zorg)faciliteiten makelaardijwesteinde.nl faasse-fermont.nl 0113 250 555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68