Big S raakt subsidie én gebouw kwijt 2 Motie D66 reinigingsheffing 6 SCHOUWEN-DUIVELAND De Schouwse fractie van D66 wil meer differentiatie in tarief reinigingsheffing. Ouderen en alleenstaanden betalen nu te veel volgens raadslid Mar ja Krans. Oekraïens ensemble geeft concert in dorpskerk Noordwelle Stad vol wandelende lichtjes 'Alleenstaande betaalt evenveel als iemand met een tuin' 'Waar moet de jeugd naartoe? Het lijkt wel of alles dicht moet in Burgh-Haamstede' In de regio Bingoavond in De Hoeksteen Feestdagenfair in pop-upstore Jutter Van der Krieke ordent assortiment Mijn dorp, mijn stad Veel afval is hoog tarief door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. D66 in de Schouwse ge meenteraad wil meerdere tarieven in de reinigingsheffing. Uitgangs punt daarbij is dat degene die veel afval aanbiedt ook het meest be taalt. „Je hebt nu tarieven voor een grote of voor een kleine rolcontai ner," zegt D66 raadslid Marja Krans. „Dat hebben we in 1999 met elkaar afgesproken. Maar in middels hebben we er een aantal appartementencomplexen bij ge kregen en zijn er ook veel onder grondse containers. gereali seerd." Marja Krans, raadslid D66 Volgens Krans vragen die ont wikkelingen om een nieuwe tarief- opbouw. „Een één- of tweeper soonshuishouden betaalt evenveel als iemand die een tuin heeft, maar toch een kleine container ge bruikt. Uitgangspunt moet zijn dat de vervuiler betaalt." Krans komt over twee weken in de ge meenteraad met een motie hier over. Andere fracties hebben wel oren naar Krans' voorstel, zo bleek gisteravond in de raadscommissie. „Daar denken wij in mee", zei frac tievoorzitter Robbert Lievense van LSD. „Maar laten we dit pas in 2017 doen. We hebben immers nog maar net de begroting voor 2016 vastgesteld." „Klopt", merk te zijn VVD-collega Wout van den Berg op. „Maar als het niet te ingewikkeld wordt, kunnen we het nog deze maand in de raad re gelen." „Zo gemakkelijk gaat dat niet", reageerde Lievense en hij kreeg hierin bijval van CDA-fractielei- der Daniël Joppe. „Je moet dit breed bekijken. Als je aan dit ta rief gaat schroeven, weet je niet waar het eindigt." PvdA en SP zeiden het voorstel sympathiek te vinden. De andere partijen wachten wel af waar D66 straks mee komt. En dat was ook de reactie van wethouder Ad Ver- seput. door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE. Het gemeente bestuur maakt korte metten met jeugdsoos Big S in Burgh-Haamste- de. Per 1 januari stopt de subsidie voor de soos. Per 1 januari 2017 wil len B en W de sleutels van het ge bouw aan het Sluispad terugheb ben. Het huurcontract is dan voor bij. B en W hebben de rechter ver zocht de stichting Jeugdsoos Big S te ontbinden. En tenslotte is de burgemeester van plan de exploita tievergunning van Big S in te trek ken. Aan die laatste maatregel valt misschien nog te ontkomen. Big S maakte hiertegen bezwaar en dat wordt onderschreven door B en W. De soos moet dan wel vóór 7 december met een nieuw activitei tenplan komen. „Daar ga ik zeker voor zorgen," reageert interim-bestuurder Anne- marie Bodbijl van Big S. „Waar moet de jeugd van 14 tot 18 anders naartoe? Het lijkt wel of het alle maal moet sluiten in Burgh-Haam- stede." Bodbijl zegt, in tegenstel ling tot wat B en W beweren, dat Big S wel degelijk wil samenwer ken met het welzijnswerk van het SMWO. „En oké, we hebben schulden, maar dat zijn geen ton nen. We hebben gewoon te wei nig jeugd om de maandelijkse vas te lasten van duizend euro op te brengen. B en W denken dat het hier een kroeg voor twintigplus sers is, maar dat is niet zo." Annemarie Bodbijl, Big S Maar zelfs als Big S de vergun ning houdt, lijken de dagen van de soos geteld. „Zonder subsidie, zonder gebouw en zonder organi satie kunnen we niks meer", moet ook bestuurslid Jaco van Nieuwen- huize toegeven. SCHARENDIJKE Stichting d'Antilopen houdt van daag een bingoavond in Scharen- dijke. Kaarten kosten 50 cent per stuk en er worden zeven rondes ge speeld. Er is één superronde met luxere prijzen, waarvoor de bin gokaart 1 euro kost. Tussendoor is er ruimte voor een hapje en drankje. Na de bingo is er een verloting waarvoor de lootjes 50 cent kosten. De opbrenst is ten bate van de vereniging. De bingo begint om 19.30 uur en om 19.00 uur is de zaal open. De bingo vindt plaats in de Hoek steen, Bethlehemplein 2 te Scha- rendijke. In Ichtus aan het Kerkplein in Bruinisse wordt in december twee keer een koffie-inloop gehouden: op 9 en 23 december. De inloop is van 09.45 tot 11.30 uur. Op 9 december kan men een kerststuk maken (eigen bijdrage 5 euro). Eigen snoeischaar en scherp mesje meenemen. Entree is gratis. RENESSE In pop-upstore De Jutter, op de etage van Delta Warenhuis in Renesse, vindt van 28 tot en met 31 december een feestdagenfair plaats. De Jutter is deze dagen ge opend van 10 tot 20 uur en op oudejaarsdag tot 14 uur. De pop-upstore omvat twintig win kels: van mode tot tapas en vuur werk. De Jutter sluit 31 decem ber, maar er zijn plannen in mei weer te beginnen op de winkel vloer van 600 vierkante meter. ZIERIKZEE Van der Krieke aan de Mol in Zie- rikzee heeft middels een verbou wing een duidelijke scheiding ge maakt tussen telefonie in het voorste deel van de zaak en auto matisering in het achterste deel. Achterin, beneden is een zithoek gemaakt waar klanten kunnen wachten op reparatie van hun pc, laptop, tablet of telefoon. Ook is het assortiment kantoor artikelen van Van der Krieke uit gebreid. ZIERIKZEE Kerstmarkt De rooms-katholieke parochie houdt een kerstmarkt op 12 de cember in en rond de Willibrorduskerk in de Mosselstraat en Hoge Molenstraat te Zierik- zee. Er is van alles te koop, zoals kerststukken, kerststallen, engeltjes, beelden, kaarten, kaar sen, sieraden, baby/peuter-artikelen, wol-/breigarens, hand werkjes, houtsnijwerk uit Gambia en er is te vens een boeken markt. Voor de lekkere trek worden er oliebollen, bolussen, broodjes, soep, glühwein en meer verkocht. De kerstmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG Tentoonstelling over kunstenaars met NOORDWELLE Zeeuwse wortels CBK Zeeland houdt van 6 december tot 22 januari de tentoon stelling 'van Zeeuwse bodem'. Hier is een selectie te zien van werk van kun stenaars, fotografen, (mode)ontwerpers en architecten van Zeeuwse afkomst die de afgelopen tien jaar afstudeerden aan een Nederlandse acade mie. De expositie is van maandag tot vrij dag van 9.00 tot 17.00 te zien bij CBK Zeeland aan Balans 17 in Middelburg. De ten toonstelling wordt zondag 6 december om 15.00 uur geo pend door Ben de Reu, gedeputeerde van de provincie Zee land. ELLEWOUTSDIJK Klezmermuziek en volksliedjes In 't Kerkje van Elles- diek verzorgt het en semble Klezmajeur zondag een program ma met Klezmermu ziek en Jiddische volks liedjes. Klezmer vindt haar oorsprong in feestelijke joodse volksmuziek uit Oost-Europa. Muzi kaal maken aanwezi gen kennis met Roe meense dansen, met een traditionele dans van de Zwarte Zee en vele smaken volksmu ziek. Het optreden be gint om 14.30 uur. De entree bedraagt 8 eu ro inclusief koffie en een Ellesdiekje. Muzikaal ensemble 'Loubistok' uit Oekraïne geeft zondag 13 de cember een kerstconcert in de dorpskerk van Noordwelle. Loubistok bestaat uit vijf vrou wen. Zij zingen volks- en kerst liederen, treden op in traditione le klederdracht en bespelen on geveer twintig traditionele in strumenten. Het concert begint om 16.00 uur in de dorpskerk aan Dorpsring 5 in Noordwelle. Entree inclusief consumptie kost €10. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar, vooraf reserve ren kan per e-mail via: anthonyvon@zeelandnet.nl. Daarnaast zijn er voorafkaarten te koop bij de servicebalie van de Formido aan De Roterij 8 in Burgh-Haamstede en van maan dag tot en met vrijdag na 16.00 uur bij Ton Kranendonk aan Jan Delstlaan 18, Noordwelle. GOES. De Goese binnenstad werd gisteravond traditioneel verlicht door een lampionnenoptocht, ter ere van Sinterklaas. Tientallen kinde ren, begeleid door Zwarte Pieten en dweilband SCH De Sjokkers, von den hun weg door de straten om tenslotte de sint een goede nachtrust te wensen met een slaapliedje. Want hij moet natuurlijk wel fit zijn voor pakjesavond, foto Johan van der Heijden BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00-18.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereni- ging; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde; 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; NOORDWELLE Dorpshuis, 18.00-22.00 uur: Frietavond; 20.30 uur: Heeren van Noordwelle OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Darts; 19.45 uur: Oosterlandse Fan fare; RENESSE Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Di verse exposities; ZIERIKZEE Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Life; Ge meentehuis, 8.30-16.00 uur: Ex positie Schilder achtige Lichtschrij- verij; Sint Lievens- monstertoren: 10.00-17.00 uur: Expositie Silhouet ten tegen het licht en beklimming van de toren;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66