Opnieuw geding om hotel Ter Duin Voormalig SGP-voorman Wim Kolijn overleden Voorspellen Ratten Inkopen voor pakjesavond 2 ZEELAND Vol verwachting klopt ons hart: nog één nachtje, dan is het pakjesavond. Zeeuwen doen de laatste inkopen. COMMENTAAR De Zeeuwse bevolking krimpt minder hard dan eerder werd voorspeld, zo is te lezen in de jongste prognose van de provincie. De afname wordt geremd door het buitenlandse migratiesaldo. De komende 25 jaar zou den een kleine 28.000 buitenlanders zich in de provincie vesti gen door de grote instroom van vluchtelingen. Zo luidt de voor spelling. Dit getal is allesbehalve een vaststaand gegeven omdat de komst van asielzoekers afhangt van onzekere factoren als oor log en vrede. Niemand had in 2014 voorzien dat zoveel mensen dit jaar in Nederland een veilig heenkomen zouden zoeken. Laat staan dat nu een kwart eeuw met zekerheid vooruitgekeken kan worden. De vergrijzing van de Zeeuwse bevolking is beter voorspelbaar. Het aantal tachtigplussers verdub belt, de behoefte aan verpleeg huisbedden neemt sterk toe. In weerwil van het dalend inwoner tal neemt het aantal huishoudens juist toe om daarna weer af te ne men. Het zal bijzonder lastig worden om al deze soms tegenstrij dige, soms tijdelijke en vaak wisselende bewegingen en onzeker heden in beleid om te zetten. Maar dat maakt voorspellen nog niet zinloos. Elke bestuurder moet naar de toekomst kijken. Een glazen bol - hoe beslagen ook - is daarbij onmisbaar. Een glazen bol - hoe beslagen ook - is voor een bestuurder onmisbaar Een twintigtal eigenaren van ho telsuites beschuldigt DPP ervan fraude te hebben gepleegd met de koopcontracten. De eigenaren zou een nettorendement zijn beloofd, terwijl DPP dat bedrag als bruto beschouwt en er dus nog kosten en belasting van aftrekt. De eige naren stellen dat DPP de zaak hier mee bedondert en stapten naar de rechter. DPP-directeur Marco Bij de Vaate ontkent elke fraude. „Als een eigenaar zijn suite verhuurt, dan is de belasting over die huur- som toch voor zijn rekening, net als de onroerendezaakbelasting?" Volgens Bij de Vaate is de rechtszaak aangespannen door een groep eigenaren die eerder probeerde de schoonmaakkosten van hun bezit bij de exploitant van het hotel te leggen. „Daar heeft de rechtbank toen geen uit spraak over gedaan. Ik heb de in druk dat een deel van die eigena ren nu met DPP probeert wat toen met de exploitant niet luk te." Grand Hotel Ter Duin telt 137 kamers en suites, die allemaal zijn verkocht. Bij de Vaate: „Voor der tig daarvan hebben we het rende ment gegarandeerd. Een kleine twintig, achttien meen ik, voeren nu deze rechtszaak." In november vorig jaar stelde de rechtbank de eigenaren deels in het gelijk. De exploitant van het hotel mocht de boekingskos ten bij verhuur van suite of kamer niet doorberekenen aan de eigena ren. Over de schoonmaakkosten deed de rechter geen uitspraak, omdat hij de contracten op dit punt niet duidelijk vond. De exploitatie van het hotel liep toen al niet goed. De uit spraak over de boekingskosten was reden voor de exploitant om faillissement aan te vragen. Dat werd op 12 december 2014 uitge sproken. Een dag later meldde de curator dat hij een nieuwe exploi tant had gevonden. Almanak De hardwerkende verslaggever was op zoek naar contactgegevens van on- gediertebestrijders. Al snel verscheen op het beeldscherm een lijst met aller lei bedrijven die plechtig beweerden een einde te kunnen maken aan de overlast van muizen, ratten en ander leed. Want vooral ratten zijn gevaar lijk. Die kunnen virussen overdragen. En die zijn blijkbaar ook gevaarlijk voor internetsites, bleek bij nadere aanschouwing. De site is mogelijk ge hackt', meldde de zoekmachine. Daar zat geen woord Spaans bij. De Zeeuwse ongediertebestrijder prees zichzelf aan in het Chinees. Geld voor model paddenstoel Het NME-centrum Schou- wen-Duiveland in Renese krijgt van de Suzanne Ho- vinga Stichting 633 euro voor de aanschaf van een model van de ontwikke ling van paddenstoelen. Het gaat om een aanvul ling op de leskist Padden stoelen voor basisscholen. Juist omdat mycelium (het netwerk van draden van een schimmel) niet goed zichtbaar te maken is draagt dit model bij aan het begrip van leerlingen voor de groeiwijze van een paddenstoel. Documentaire over sporttalent Stichting Cavak houdt een documentairewedstrij d rond Zeeuwse sporttalen ten. Uiteindelijk maken de drie winnaars allen een korte, creatieve documen taire over een Zeeuws sporttalent. Deze documen taires worden vertoond tij dens een speciale avond bij Film by the Sea. De sporttalenten waarover een documentaire kan wor den gemaakt, zijn te vin den op www.stichting- zsl.nl/talenten. Voetjesactie in wijk Mannee Open schuren, kliko's en ladders naast het dak en sleutels op de deur. De 'voetjesactie' die politie en de wijkvereniging Mannee woensdagavond hielden in die Goese wijk was niet overbodig. Op tien plaat sen werden inbraakgevoeli- ge situaties geconstateerd, bij deze woningen werden 'voetjes' (een flyer met tips in de vorm van een voet stap) achtergelaten. Bewo ners zijn ook begonnen met een BuurtWhatsApp- groep om verdachte situa ties snel te signaleren. Opspuiten zand opgeschort Het opspuiten van zand op het strand van Brouwers- dam, is tijdelijk gestopt. Rijkswaterstaat wilde voor half december 500.000 ku bieke meter zand storten. Door het slechte weer van de laatste weken is dat niet gelukt. Van 15 december tot 1 april mag er sowieso niet gewerkt worden, om dat de roodkeelduiker er de winter doorbrengt. In april gaat het project weer ver der. Voor het toeristisch sei zoen moet het strand ver breed en verhoogd zijn. e pakken dit jaar uit met pakjesavond. Per persoon wordt in Zee land alleen al bij verkoopsite bol.com 26,50 euro uitgegeven. Dat is iets meer dan het landelijk gemiddelde van 26 euro. Zeeland staat als het gaat om bestedingen per klant op plaats vier in de ranglijst van provincies. Kolijn was van 2000 tot 2011 landelijk voorzitter van de Staat kundig Gereformeerde Partij (SGP). Hij was de eerste voorzit ter van de partij die geen predi kant was. De Terneuzenaar zat sinds 1974 in de politiek. Tot 2007 zat hij voor de SGP 21 jaar in de Pro vinciale Staten van Zeeland. Daarvoor was hij twaalf jaar ge meenteraadslid in Terneuzen. Kolijn werkte jarenlang als werkvoorbereider bij Dow Che mical. Hij was getrouwd en va der van vier kinderen. De SGP noemde zijn oud voorzitter gisteren op de partij website een 'gezaghebbend poli ticus', die 'koersbepalend en sa menbindend' was. Marije Dekker uit Middelburg „Ik heb Roadblock ge kocht. Het is een kinder spel met autootjes, voor mijn neefje. We vieren pakjesavond met de hele familie: mijn broer, neefjes, mijn ouders en onze kinderen. We kopen alleen cadeaus voor de kinderen, niet voor elkaar. Dat hoeft voor mij niet. We hebben afgesproken dat ieder kind voor dertig euro cadeau tjes krijgt, zodat de één niet meer dan de ander krijgt. Pakjesavond vind ik heel gezellig. De kinde ren genieten, dat is het be langrijkste. We hebben een dvd laten maken, waarin Sinterklaas de na men van de kinderen noemt. Hij vertelt dat de cadeautjes in de gang staan. Hun enthousiasme als ze de pakjes openma ken, daar gaat het om." FZC door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE. De rechter doet waarschijnlijk volgende week donderdag uitspraak in een zaak die de kopers van suites in Grand Hotel Ter Duin in Burgh-Haamste- de hebben aangespannen tegen projectontwikkelaar DPP Vastgoed in Zierikzee. Tip? redactie@pzc.nl RENESSE MIDDELBURG GOES BROUWERSDAM Genieten door Cornelleke Blok w door Cornelleke Blok TERNEUZEN. Voormalig SGP-voor man Wim Kolijn uit Terneuzen is woensdagmiddag op 71-jarige leeftijd overleden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65