Herman Z. doktert al jaren illepal aan Costa Blanca Postbodes zien niets in rol als 'oren en ogen' in de wijken Op jacht naar het Noorderlicht! effeweg.nl www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 MIS DIT NIET! NIEUWS 5 VAN: ££29*?,- VOOR: €1099,- Herman Z. uit Dirksland kwam halverwege de jaren '90 al in het nieuws omdat hij een 63-jarige vrouw uit zijn woonplaats gehol pen had te sterven zonder een tweede huisarts te raadplegen. Ook zou hij knoeien met recep ten, medische fouten maken en was hij enige tijd verslaafd aan co caïne en aan oppepper ritalin. Re den genoeg voor het Medisch Tuchtcollege om Z. levenslang te schorsen. Dat zit de nu 65-jarige Z. nog steeds dwars. „Er is mij onrecht aangedaan. Ik ben geschorst, daar koester ik wrok over", zegt hij te lefonisch vanuit Spanje. Herman Z. vertrok ruim twin tig jaar geleden naar het Zuid-Eu- ropese land om zijn werk als huis arts voort te zetten tussen Neder landstalige toeristen en overwin teraars. Ook dat leidde tot ophef omdat de Nederlandse autoritei ten hun Spaanse collega's had den ingelicht. Z. mocht ook in Spanje zijn vak niet uitoefenen. Hij ging in beroep en werd pas in 2001 definitief in het ongelijk ge steld. Ondertussen ging de arts gewoon door met zijn werk. „Ja, ik stond in Spanje niet geregis treerd", erkent Z. in het gesprek. Gevraagd of hij nou wel of niet als arts mocht opereren, zegt Herman Z.: „Het is een grijs ge bied. Ik sta niet geregistreerd, maar ik héb een opleiding en ik bén arts." Herman Z. kreeg de voorbije jaren geregeld justitie achter zich aan. „Hij is een paar keer aange houden, betaalde zijn boetes en dook dan al snel weer op als arts", vertelt een Belgische medi sche pedicure die in hetzelfde Spaanse plaatsje Calpe werkt. Zij deed aangifte tegen Z., die vorige week wéér werd aangehouden. „De vrees is dat hij zijn boete gaat betalen en verder gaat. Er is in Spanje te weinig controle." Volgens de medisch pedicure (die anoniem wil blijven) heeft Z. de regelgeving kunnen omzei len door veel huisbezoekjes te doen. „Daardoor viel hij vaak lan ge tijd niet op." Bovendien geniet Z. ondanks zijn gemankeerde reputatie popu lariteit onder de vele oudere Ne- derlandstaligen die aan de Spaan se kust overwinteren. „Omdat hij goedkoop is", weet de medisch pedicure. „Als een huisbezoek normaal 70 euro kost, komt hij voor 30. Hij betaalt toch geen be lasting. En hij doet het slim. Neemt de tijd voor patiënten, neemt gelijk boodschappen mee. Dat vinden patiënten fijn." Toch heeft Z. ook patiënten te gen zich in het harnas gejaagd vanwege verkeerde medicatie. Bij apothekers in de omgeving van Calpe gingen recent alarmbellen af toen het Spaanse college van medici schreef dat ze geen medi cijnen mochten meegeven die waren uitgeschreven door Her man Z. of zijn bedrijf Clinica Peo- nia. De Nederlanderzegt dat hij 'zelden klachten heeft gehad'. De oorzaak van de problemen ligt bij 'een andere jaloerse arts'. Of hij doorgaat weet hij niet. „Ik ben 65, als het mij onmogelijk wordt gemaakt, houdt het een keer op." In Schiedam loopt de eerste proef met postbodes als wijkbewaker, maar de bezorgers zelf zien er niets in om tijdens hun rondes fo to's te maken van misstanden in hun buurt. „Dit heeft niets meer met ons werk te maken", zegt een Schiedamse postbezorger, die uit angst voor represailles anoniem wil blijven. „Dit wordt ons van bo venaf opgelegd, omdat er steeds minder post rond te brengen is, maar het leidt af van ons eigen werk." De proef in Schiedam, waarbij postbodes onder andere de ge meente alarmeren als ze rommel op straat zien of kapotte verkeers borden, loopt volgende week af. PostNL heeft al aangegeven in het nieuwe jaar meer postbodes met de extra taak op pad te sturen. Het postbedrijf zou er volgens een Haagse bezorger goed aan doen om eerst het animo te pol sen: „Dit beleid valt of staat met de inzet van postbodes. En die ve gen de vloer aan met de proef. Ve len zijn bang voor hun baan, maar de reacties op internetfora als post- bezorgers.org spreken boekdelen." Hij gaat er daarom vanuit dat het bij een proef blijft: „Dit idee is compleet bespottelijk. Ik ga toch niet de illegaal gedumpte vuilnis zakken van een klant fotografe ren? Hij krijgt een bon en ik moet morgen dezelfde wijk weer lo pen." Hoewel PostNL zegt dat de postbodes gewoon betaald krijgen voor de extra werkzaamheden, hoeven ze 'het daar niet voor te doen', weet de Schiedamse postbo de. „Ik weet het niet eens precies, maar het gaat om nul komma niets. Laat bijzondere opsporings ambtenaren het straatvuil in de ga ten houden, die staan alleen bon nen te schrijven." Volgens Hans Waegemakers van de vakorganisatie Bond van Post Personeel heeft een aantal be zorgde postbodes zich gemeld. „Ze zijn bang voor het onbeken de", weet hij. „PostNL probeert van alles om deze mensen aan het werk te houden. We moeten de proef afwachten, dan pas weten we of dit werkt." Waegemakers begrijpt de ang sten, maar nuanceert: „Ik snap wel dat sommige postbezorgers den ken dat ze nu overal op moeten letten. Maar je kunt toch prima melden dat ergens vier vuilniszak ken naast een container staan? Ik denk dat het een storm in een glas water is." 8 DAAGSE EXCURSIEREIS KORTING tot wel: €200, HURTIGRUTEn VRIJDAG 4 DECEMBER 2015 door Victor Schildkamp CALPE. Een levenslang geschorste Nederlandse arts behandelt al bijna 20 jaar illegaal patiënten aan de Spaanse kust. Onlangs werd de ze Herman Z. (65) wéér aangehou den. Z. zelf geeft toe dat hij 'niet geregistreerd staat'. „Maar ik bén gewoon arts." Dokter Z. behandelt Nederlandse overwinteraars in Spanje, foto EPA door Linda Penders SCHIEDAM. Postbodes willen geen extra taak als wijkbewaker. Op in ternetfora spreken zij zich fel uit te gen het plan van PostNL om tien duizenden bezorgers in te zetten als 'oren en ogen' van de wijk. Deze reis zal een onuitwisbare indruk op u achterlaten. U ziet het winterlandschap van Noorwegen vanaf het spoor en het water. We doorkruisen het land twee keer per trein, waarbij u onophoudelijk getrakteerd zult worden op schitterende vergezichten, en leggen een deel van onze reis af met de 'oude Postboot' Hurtigruten - één van de mooiste cruises ter wereld. Dit alles gecombineerd met bezoeken aan Oslo, Bergen en Trondheim. En wie weet, ziet u bij helder weer het Noorderlicht! DAG 1 Vanaf ons verzamelpunt vertrekken we vroeg in de morgen via Noord-Duitsland naar ons overnachtingshotel nabij Kopenhagen. DAG 2 Na het ontbijt vervolgen we onze reis. Via een korte over tocht bereiken we Zweden en rijden langs de westkust richting Noorwegen. Aan het einde van de middag arriveren we in ons hotel in de omgeving van Oslo. DAG 3 In de ochtend brengen we een bezoek aan de Noorse hoofdstad Oslo. In de middag nemen we de trein die ons naar Bergen zal brengen. U doorkruist Noorwegen van oost naar west dooreen adembenemend landschap. DAG 4 Vandaag bezoeken we de stad Bergen. Aan het begin van de avond gaan we aan boord van de wereldberoemde Hurtigruten. DAG 5 Verblijf aan boord van de Hurtigruten, waarbij u onderweg getrakteerd wordt op prachtige vergezichten op de Noorse fjorden- kust. In Alesund heeft u de gelegenheid het stadje te ontdekken. DAG 6 In de ochtend arriveren we in de voormalig Noorse hoofd stad Trondheim. VanuitTrondheim nemen we de trein naar Oslo, waar we aan het eind van de middag zullen arriveren. DAG 7 Vanuit Oslo komen we aan in Zweden. Langs de kust rijden we verder naar het zuiden. De overnachting vindt plaats in de omgeving van Kopenhagen. DAG 8 Via een korte overtocht rijden we terug richting Nederland. Op ons verzamelpunt kunt u deelnemen aan het afscheidsdiner. Vervolgens wordt u met de servicelijn naar uw opstapplaats gebracht. Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ijjU TRONDHEIM ALESUND I N *- J BERGEN 9OSLO VERTREKDATA 2016 6 februari€11 29," 20 februari€1099,- 1 april €11 29," INCLUSIEF 5 hotelovernachtingen 2 overnachtingen aan boord van de Hurtigruten y/ 7 maal ontbijten 5 maal diner Treintickets Oslo - Bergen en Trondheim - Oslo Stadstours Oslo, Bergen en Trondheim o.l.v. een gids Alle noodzakelijke overtochten y/ Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider y/ Vervoer per Comfort Class touringcar IN SAMENWERKING MET:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5