6 I Iuizenpaspoort Aan de Zeeduinsepoort in Oostkapelle stap je op nummer 10 haast terug in de tijd. Maar dat is schijn: Bram de Visser en Margot Wilms ontwierpen hun huis voor de toekomst. De kinderen vroegen om een badkamer voor hen tweetjes, dus hebben we die ook laten aanleggen TEKST JACOLINE VLAANDER FOTO'S MECHTELD JANSEN Zij heeft het zelf ontwor pen, vertelt Bram de Visser (45). Ze wonen er nu een maand of vier. „Eind vorig jaar, vlak voor kerst, was het hier nog een bouwput met hei-installaties, ce- mentmolens en funderingswerk zaamheden." Het was een enerverend jaar. Zijn ruwe schetsen op een kladje trans formeerden tot de monumentale maar behaaglijke leefruimten waar hij nu op zijn sokken doorheen banjert. De overwegend grijze muren en vloeren en roomwitte tin ten van plinten, kozijnen en deuren ademen een rustieke sfeer. Kristal len kroonluchters zouden niet mis staan. In de kamers, brede gangen en zelfs langs de traptreden van whitewash geborsteld Europees eiken twinke len de inbouwspotjes dan ook als een moderne knipoog. „We hebben natuurlijk eerst al onze wensen geïnventariseerd," vertelt De Visser. „Margot en ik wilden een inpandige garage met royale was ruimte. En in de leefkeuken boven het kookeiland een sterke afzuig kap hoog tegen het plafond, de motor ingebouwd op zolder. Zo hoeven we er niet tegenaan te kij ken of erbovenuit te schreeuwen als we gezellig willen natafelen met elkaar." Eenmaal op dreef verzon hij er tij dens de verbouwing nog van alles bij: een overdekt terras, een serre, een overkapping boven de voor deur: „Julian en Danisha vroegen om een badkamer voor hen twee tjes, dus hebben we die ook laten aanleggen." De constructie is gedaan door Bouwbedrijf Kambier uit Koude- kerke. „Die doen ook mijn verhuur panden in Vlissingen. De samenwerking bevalt al jaren goed. We overleggen regelmatig. En ik was ook vaak aanwezig tijdens de bouw. De afwerking heb ik groten deels zelf gedaan: de hardstenen vloertegels uit Vietnam in Romaans verband, het betegelen van de keu ken en sanitaire ruimten, het meeste schilderwerk." Verbouwen en opknappen doet hij OOSTKAPELLE )V Sï» jT,!sw- tkSLi il ■.'IXKT Ul$iiret'o@Sl#'7 i'-vrS lUEr r Met een knipoog naar 44 De vrijstaande woning (2015) van Bram de Visser en Margot Wilms staat aan de Zeeduinse poort bij Oostkapelle. Het is een kleinschalig opgezette wijk tussen de Noordweg en de Duinweg, waar ver schillende woningty pes, van klassiek en traditioneel tot modern, op royale kavels verrij zen. Parkeren kan voor de deur of op het hofje in het hart van het plan. De prijs voor Zeeduin sepoort 10 was onge veer €650.000 v.o.n. Dit is inclusief kavel van 670 m2, aannemer en bouw, afwerking en inrichting. vrijdag 4 december 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58