Rally met oldtimers eindigt in Vlissingen Marinierskazerne leidt tot nieuw bedrijfsterrein 6 WALCHEREN Raad Vlissingen is kritisch over miljoenen voor ontsluiting van de Marinierskazerne. Toekomstboom met historie I 'Deze subsidie verstrijkt op 1 januari. Ik wil u niet onder druk zetten, maar dat is een feit' In de regio j'; Mijn dorp, mijn stad verkozen tot beste GroenRijk van Nederland! Kerstster Nordmciri Groen Rijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 Openingstijden: Ma. t/m vrij 10.00 - 21.00 u„ za. 09.00 - 17.00 u„ zo. 12.00 - 17.00 u. Raad twijfelt: risico of juist kans door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Eigenlijk geeft Vlissin gen vooral 2,8 miljoen euro uit die ze niet heeft voor een betere ont sluiting van de Marinierskazerne, erkende wethouder John de Jonge donderdag bij de raad. Maar hij pleitte er vurig voor om dat toch te doen. Het is de portie die Vlissingen bijlegt voor een verlengde Marie Curieweg en een nieuwe rotonde in de Veerhavenweg. Die rotonde moet op vrijdagmiddag het huis- waartskerend marinepersoneel richting A58 afvoeren. Maar die is ook goed voor het verkeer van de nieuwe bedrijventerreinen die Vlissingen en Zeeland Seaports willen inrichten langs de A58 en bij de Buitenhaven, bepleitte De Jonge. Die bedrijventerreinen lig gen nu braak, maar staan voor 7,7 miljoen euro in de boeken bij de gemeente. De komst van de Mari nierskazerne is dé gelegenheid om die percelen aan de man te brengen en de stad en Kenniswerf beter te ontsluiten, vindt het colle ge- Vlissingen kan via de provincie John de Jonge wethouder 5,7 miljoen euro voor dit project krijgen, maar moet snel beslissen: „Deze subsidie heeft een beperkte houdbaarheid en die verstrijkt op 1 januari. Ik wil u niet onder druk zetten, maar dat is een feit", zei De Jonge." Pim Kraan (POV), Marin de Zwarte (CDA) en Niek Peters (D66) uitten zorgen. Ze geloofden niet erg in een vlotte verkoop van de vele kavels bedrijventerrein in de komende jaren. De Jonge erken de: „Garanties dat de terreinen worden verkocht kan ik u niet ge ven." Kraan mopperde: „De raad heeft besloten om niet meer dan drie miljoen euro in de Mariniers kazerne te steken, en dan komt dit er bovenop." Hij riep op om de investering te beperken. Vlissin gen krijgt er een rotonde en bete re aansluitingen voor terug, ant woordde De Jonge. Zeeland Seaports sluit aan bij de ontwikke ling van het gebied. Door de zee dijk deels te verleggen richting het spoor kan het Veerhavenplein bij de Buitenhavenkade getrokken worden. Lilian Janse (SGP): „Zee land Seaports heeft nog weinig ter rein over aan een havenkade. Ik zie hier grote kansen." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Tweehonderd oude en bijzondere moderne auto's rijden zaterdag 4 juni van Helle- voetsluis naar Vlissingen. De rally is Michiel de Ruyter Memorial gedoopt, naar de zee held die niet alleen verbonden was met Vlissingen, maar ook met Hellevoetsluis. Van daaruit vertrok hij voor zijn reizen en hij werd er in 1676, na een fata le kogel in de Baai van Syracu se, gebalsemd en in een loden kist aan wal gebracht. De rally wordt georgani seerd door de Feeling Good Foundation, die ook direct het goede doel is. „We halen geld op voor eenzame ouderen", zegt Ton van Hoorn, die zelf ook meerijdt met zijn oude Rolls Royce. Na afloop is er een feest in de Timmerfabriek met vipruimtes voor bedrijven en sponsoren. Er is ook een optre den van societyzanger Ger Vos. De wagens worden opge steld op de boulevard, waar ie dereen ze kan zien. De rally komt in Vlissingen via wethou der John de Jonge. „Die ken ik al jaren", zegt Van Hoorn. „Het is de eerste keer dat we dit orga niseren, maar het moet een jaar lijks terugkerend evenement worden waarbij we elk jaar in Vlissingen willen eindigen." MIDDELBURG Tentoonstelling over kunstenaars met Zeeuwse wortels CBK Zeeland houdt van 6 december tot 22 januari de ten toonstelling 'van Zeeuwse bodem'. Hier is een selectie te zien van werk van kunstenaars, fotogra fen, (mode)ontwer- pen en architecten van Zeeuwse af komst die de afgelo pen tien jaar afstu deerden aan een Ne derlandse academie. De expositie is van maandag tot vrijdag van 9.00 tot 17.00 te zien bij CBK Zeeland aan Balans 17 in Mid delburg. De tentoon stelling wordt zon dag 6 december om 15.00 uur geopend door Ben de Reu, ge deputeerde van de provincie Zeeland. MIDDELBURG Zeeuws Verlies zoekt vrij'willigers decembermaand Zeeuws Verlies is op zoek naar 22 vrijwilli gers voor de periode van 6 tot en met 21 december. Het gaat om het hel pen met het ophan gen van wenskaarten in de kerstboom bij Groenrijk Middel burg. Vrijwilligers hel pen mensen hier mee, maken een praatje met ze of hel pen kinderen met het versieren van hun kaarten. Belang stellenden kunnen zich aanmelden via info@zeeuwsverlies. nl, 06-25032498 of via het contactformu lier op de website www.zeeuwsver- lies.nl. Alle vrijwilli gers krijgen eerst een korte training ter voorbereiding. VLISSINGEN. De Toekomstboom, noemde wethouder Josephine El liott de moseik die de leerlingen van basisschool De Branding giste ren ijverig de aarde tussen de wortels schepten bij de Timmerfa briek. Eigenlijk is het een geschiedenisboom, cadeau gedaan door de stichting Tuin van Zeeland ter ere van 700 jaar stadsrechten van Vlissingen. De kinderen van groep 6 staken de boom ook een pvc-koker in de kluit, gevuld met hun klassenfoto, brieven, tekenin gen en een groet aan degene die de 'tijdcapsule' ooit weer tegen komt. „In de toekomst, als de boom groot is en jullie hier langs lo pen met jullie kinderen die dan ook alweer groot zijn", beloofde El liott de wat beduusd kijkende leerlingen, foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur - Weekmarkt BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, koersballen en gezel schapsspelletjes DOMBURG Gemeentehuis, Tra verse 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstel ling 'ambtsketens, schakels tussen oud en nieuw' MIDDELBURG Abdijplein, 14.00-16.00 uur - Rondleiding door Zeeuws Museum voor mensen met dementie en hun mantelzorgers met als thema 'Licht en donker'; Cinema Middelburg, 15.00 uur - Vertoning 'Holland, Natuur in de Delta'; 19.00 uur - Vertoning 'Que Horas Ela Volta?'; 21.30 uur - Verto ning '45 Years'; St. Augustinuskerk, Zuidsingel 70, 20.00 uur - Incanto con cert 'Ensemble Isa bella' met muziek uit de late Middel eeuwen m.m.v. Lisa Dunk (sopraan), Ma rie Verstraete, (ve del en blokfluiten) en Claire Piganiol (harp, organetto en blokfluiten) OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badminton nen voor 50+ SINT LAURENS De Osseberg, Singel- weg 11,14.00-17.00 uur - Expositie 'ach ter iedere deur' VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Cultuur- werf, Oranjestraat 4,13.00-17.00 uur - Laatste expositie in 'Willem3' door Jeroen Jongeleen; Ter Reede, Vrede hoflaan 370,19.30 uur - Optreden Mu ziekschool Rien Bal kenende WESTKAPELLE Verenigingsgebouw Herrijst, 09.00-10.00 uur - Volksdansen en Li- nedance; Polder huis, Zuidstraat 154-156,11.00-17.00 uur - Expositie 'Openbare lagere school Westkapelle 1844-1944' Euphorbia pulcherrima. Diverse kleuren. Potmaat 10 cm. Per stuk 2,49 Abies Nordmanniana. Naaldvaste kerstboom. Gezaagd ca. 150-200 cm. Per stuk 29,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38