i 77% TO©S Delta weet dit jaar nog datum van splitsing Celok zoekt ouders op na alcoholtest jongeren Blikschade ~r 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Sinterklaas is het mooiste feest van het jaar. Uw Mening ONEENS paul kusters VC Vlissingen beschuldigd Man dreigt echtgenote Fraudeur rijexamen Fietsster (62) aangereden vrijdag Automonteurs aller lan den, verenigt u! Er is u groot onrecht aange daan! Heeft men op de klimaattop beslo ten alle auto's uit te bannen? Wordt het door de opwarming van de aarde nooit meer koud ge noeg om grof geld te verdienen aan winterhanden? Heeft de Bo- vag zichzelf opgedoekt? Neen, de automonteurs zijn door veel noodlottiger onheil getroffen: de Pirelli-kalender voor 2016. Vroe ger wist je als automonteur ten- Is de tijd van naakte damesplaatjes voor het masculiene kijk- en rukplezier voorgoed voorbij? minste nog waar je aan toe was: de economie kachelde weliswaar achteruit, het tijdperk van de ben zineauto naderde zijn einde, maar met de Pirelli-kalender liep het le ven nog gesmeerd. Naakte wijven. Niets meer. Niets minder. Bij voor keur bevallig over een auto gedra peerd. Vorig jaar nog jubelde het toonaangevende Autoblog.nl: 'Pi relli-kalender 2015 markeert de te rugkeer van boobies!' Maar 2016 zal een rampjaar zijn voor de automonteurs. Want wat blijkt: de foto's in deze editie van de kalender zijn gemaakt door An nie Leibovitz. En Annie houdt niet van seksistische plaatjes. Er staan nog steeds twaalf vrouwen in, maar daar houdt de gelijkenis met de vorige kalender op. Er is geen enkele borst te zien! We zijn 'met een kalender opgescheept die braver is dan de Avrobode', pruilt Autoblog.nl. Kunnen we nu concluderen dat de tijd van naakte damesplaatjes ten behoeve van het masculiene kijk- en rukplezier voorgoed voor bij is? Vorige maand kondigde Playboy ook al aan te stoppen met de beroemde centerfold. Ik juich deze initiatieven toe: als voor naamste ontvangers van taai onge rief als seksuele intimidatie en een aanzienlijke loonkloof hoeven vrouwen niet ook nog eens op da gelijkse basis tot object geredu ceerd te worden. Maar de omme keer is al begonnen: de eerste peti ties voor een rehabilitatie van de oude kalender zijn reeds gestart. Automonteurs aller landen, vere nigt u! L\ 1 toosenhenk.nl O VEEL. KINDEREN BEÏNVLOED DOOR MEDIA PIET SIMT HAAR NIET De KNVB is een onder zoek gestart naar een moge lijke doodsbedreiging door personen betrokken bij VC Vlissingen, tegen een scheidsrechter en zijn assis tenten. Dat zegt persvoor lichter Bram de Groot van de KNVB. „Scheidsrechters moet je met respect behan delen, dus dit nemen we zeer serieus", aldus De Groot. Het arbitrale trio zou één of meerdere men sen 'Ik maak ze kapot' heb ben horen zeggen toen ze na de wedstrijd op zondag 15 november in hun kleed kamer verbleven. VC Vlis singen herkent zich niet in de beschuldigingen. Een Middelburger is gister ochtend in de Roozenburg- laan in zijn woonplaats aan gehouden, omdat hij even daarvoor zijn vrouw met een mes had bedreigd. Dat gebeurde rond 10.15 uur. Omdat de man nog in de buurt was, reden diver se politie-eenheden zo snel mogelijk naar de Roozenburglaan. De vrouw had zich uit angst in de omgeving verstopt en werd door agenten ge vonden. De man is voor on derzoek naar cellencom plex Torentijd gebracht. Een man is gisterochtend in het kantoor van het Cen traal Bureau voor de Rij vaardigheid (CBR) aan de M.A. de Ruijterlaan in Goes aangehouden omdat hij tijdens het theorie-exa men fraude pleegde. De 46-jarige man uit Valkens- waard wekte de argwaan van de medewerkers van het CBR. De man bleek een mobiele telefoon en een zendknop onder zijn kleding te dragen. Ook had hij een geluidsontvanger in zijn oor. Op de kruising van de Spinhuisweg/Torenweg in Middelburg is woensdag middag rond vijf uur een fietsster (62) uit die stad ge wond geraakt bij een aanrij ding met een auto. De vrouw reed over het fiets pad van de Torenweg. Op de kruising werd ze aange reden door een 34-jarige automobilist uit Oost-Sou burg. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Ze liep on der meer letsel op aan haar been en gezicht. Minister Henk Kamp van Eco nomische Zaken heeft dat de Tweede Kamer laten weten. On langs werd bekend dat Delta van toezichthouder ACM op 30 no vember 2016 gesplitst moet zijn. Die termijn schokte niet alleen Zeeland, maar ook de Tweede Ka mer. Die wil dat Delta in elk ge val twee jaar de tijd krijgt. Om dat niet duidelijk is of de com merciële tak van Delta splitsing overleeft, maakt de Kamer zich grote zorgen over de kerncentra le. Ze vindt dat die niet in buiten landse handen mag komen. Delta heeft volgens Kamp de kans gehad om bij de ACM mon deling 'protest' in te dienen. Of ze dat ook heeft gedaan wil het energiebedrijf niet zeggen. Ondertussen zoeken het mi nisterie van Economische Zaken en de aandeelhouders van Delta samen naar een oplossing voor de kerncentrale. De PvdA-fractie in de Tweede Kamer suggereerde onlangs dat het Rijk de op brengst uit de verkoop van ABN Amro kan gebruiken om de kern centrale in Borssele te nationali seren. Maar Kamp gaat voorals nog niet op die suggestie in. Wel onderschrijft hij nog maals dat het kabinet 'zich mede verantwoordelijk voelt om er voor te zorgen dat de kerncentra le Borssele op een verantwoorde manier blijft produceren tot aan de sluiting eind 2033'. Van een ongewenste wijziging van zeggenschap in de kerncentrale Borssele kan geen sprake zijn Kamp onderschrijft dat 'van een ongewenste wijziging van zeggenschap in de kerncentrale Borssele geen sprake kan zijn'. Rond de kerncentrale is een om vangrijk pakket aan wet- en re gelgeving van toepassing. De Staat wordt niet alleen vroegtij dig betrokken bij wijziging van zeggenschap in de kerncentrale. Ook kan ze een ongewenste wij ziging blokkeren. De aanleiding is een steekproef onder jongeren die jonger zijn dan achttien jaar en die in het af gelopen weekend gingen stap pen in 's-Heerenhoek. De jonge ren deden op vrijwillige basis mee aan een blaastest. Uit de steekproef bleek dat twee derde van de jongeren al had ingedron ken voor ze naar de kroeg gin gen. „Dat varieerde van 0,5 pro mille tot 2,05. Dat is verdraaid veel, dan kom je in de buurt van comazuipen", zegt Gelok. Ook na afloop, tegen sluitingstijd, is opnieuw gemeten. Toen bleek dat het gemiddelde promillage was gestegen. Of dat komt om dat de jongeren in de horeca heb ben gedronken of dat ze bijvoor beeld iets verstopt hebben in de fietstas is onduidelijk. Gelok schrijft de ouders aan van de jon geren die hebben meegedaan aan de proef. Volgens Gelok is het 'indrin ken' onder Borselse jongeren geen uitzondering. „Dat gebeurt ook in Reimerswaal of elders in Zeeland." De proef is geen aanlei ding om de horeca nog intensie ver te controleren dan tot nu toe het geval is. Gelok wil er wel over nadenken om vaker dit soort steekproeven te doen. „Daar gaan we ons over bera den." Drinkwatertarieven 2016 Evides Waterbedrijf Maan Leo Vluchtelingen onderbrengen in de Hedwigepolder is mensonterend. 677 reacties s VLISSINGEN Lees meer op Zeeland Sport MIDDELBURG GOES MIDDELBURG door Jeffrey Kutterink DEN HAAG. Nog deze maand wordt naar verwachting duidelijk of energiebedrijf Delta meer tijd krijgt om zich op te splitsen in een apart commercieel en net werkbedrijf. door Melita Lanting HEINKENSZAND. De gemeente Bor- sele gaat ouders en opvoeders meer betrekken bij het beteuge len van drankmisbruik onder jon geren. Dat heeft burgemeester Jaap Gelok gezegd. „Ik vraag ze om met mij mee te denken", zegt Gelok. De drinkwatertarieven van Evides Waterbedrijf dalen licht in 2016. Voor een kuub (1.000 liter) drinkwater betaalt u in 2016 0,90 (exclusief BTW en Belasting op Leidingwater). Het vastrecht bedraagt 59,00 per jaar. Voor ongemeten verbruik en grootverbruik gelden met ingang van 1 januari 2016 nieuwe tarieven. De Tarievenregeling kunt u vinden op www.evides.nl of opvragen via 0800 5150. Evides Waterbedrijf levert drinkwater in Zuid-West Nederland. Hier kunt u - samen met zo'n 2,5 miljoen andere klanten - vertrouwen op drinkwater van uitstekende kwaliteit, duurzaam geproduceerd en geleverd. En dit 24 uur per dag, 7 dagen per week. www.evides.nl waterbedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2