27 'Michiel de Ruyter' wint publieksprijs Eindejaarsshow van Lubach De spanning loopt op: weet jurylid Anouk zich te beheersen in de liveshows van The Voice of Holland? „Zonder Ali is er geen reet aan", vindt de rockbitch zelf uitpraten Show Entertainment Het Nederlandse epos Michiel de Ruyter heeft de publieksprijs gewonnen op het Toronto European Union Film Festival. De film van regisseur Roel Reiné trok eerder dit jaar bijna 800.000 bezoekers. Daarmee is hij de bestbezochte Neder landse film van 2015. Arjen Lubach keert dit jaar nog een keer terug op de buis met zijn satirische talkshow Zon dag met Lubach. De presentator maakt een speciale eindejaars- editie. Die wordt 27 december vanaf 21.25 uur uitgezonden. De kijkers van The Voice of Holland hebben het maar over één ding: de gevreesde waffel van coach Anouk. Met de start van de live shows houdt iedereen de adem in. Scherpe randjes weg monteren kan niet meer, vanavond loopt de ontem bare Haagse leeuwin vrij rond. Even terug. Vorige week tijdens de laatste Knock-outs-ronde: Melissa (17) weet de coaches niet te overtuigen met haar zangoptreden. Hun commen taar gaat gepaard met troostende blik ken en zorgvuldig gekozen woorden. 'Probeer het over een paar jaar ge woon nog eens.' Dan de beurt aan Anouk. „Ik vind niet dat je moet terug komen. Je hebt mensen voor het grote podium en mensen voor de braderie in Leuven." Melissa barst in tranen uit. Mogelijk spannender dan de race om de titel dit (zesde) seizoen is de over zangtechniek gaat, want 'wat weet jij nou?'. En recent viel ze over zijn voorkeur voor deelnemer Ivar die een nummer van Adele zong. Anouk vond het optreden 'een beetje zeike rig'. Als Ali B. de kandidaat vervolgens de eerste plaats gunt: „Dat doe je al leen maar omdat ik het niet goed vond. Om toch je punt te maken. Je zet jezelf voor lui!" Met coaches Sanne Hans en Marco Borsato is er nauwelijks tot geen con tact. Anouk hoor je een enkele keer geïrriteerd mompelen, dwars door Bor- sato's jurycommentaar heen. Borsato zelf reageert bij vinnige oneliners van zijn omstreden collega drie draaistoe len verderop alleen met grote ogen of een wild gebaar. Heerlijk ontnuchterend of een stuk chagrijn? Op Twitter, dat week na week ontploft over het fenomeen Anouk, lijkt het fiftyfifty. Een veelge hoorde opmerking is dat ze de positie ve vibe onderuit trapt. The Voice of Hol land werd toch deels een succes omdat het afrekende met 'afzeik tv'? Anderen aanwezigheid van het enfant terrible Anouk op een van John de Mols inmid dels wereldberoemde draaistoelen. Tij dens de vorige uitzendingen kon in de montageruimte nog wat aan de beel den worden gesleuteld. Vanavond be ginnen de liveshows en heeft Anouk vrij spel. Coach Marco Borsato vindt de audi tie van Brandon die Uptown Funk zingt 'wat slordig'. Anouk zet grote ogen op. „Als één nummer niet gepo lijst moet worden gezongen, is dit het wel." Ze wendt zich tot Brandon. „Dus ik zou sowieso niet voor Marco kiezen. Ik heb géén 47 andere mensen om mee heen nodig. Ik doe alles ge woon zelf. Dus ik zou voor mij gaan." Een week later tegen een andere deelnemer: „Als ik al moe word van het luisteren, wil ik het eigenlijk niet eens zien." De 40-jarige zangeres drukt met haar aanwezigheid een stempel op het gehele programma. De gezellige che mie tussen coaches is geen vanzelf sprekendheid meer. „Ik kan me in ie der geval verheugen op een dagje met Ali", liet Anouk onlangs op Radio 538 weten. „Zonder hem was er geen reet aan." Maar ook de rapper moet het soms ontgelden. Zeker wanneer het prijzen haar eerlijkheid en vinden het een verademing eens een coach te zien die niet op en neer springt wan neer voor haar gekozen wordt. Anouk blijft gewoon stug zitten. Vier jaar geleden riep de rockbitch nog dat meedoen aan The Voice of Hol land 'vijftien jaar werken om mezelf neer te zetten in één klap waardeloos maakt'. Maar de programmamakers en RTL wilden Anouk en kregen Anouk. Bovendien kon een knuppel in het hoenderhok wel eens goed zijn voor de kijkcijfers. Die waren nog altijd heel goed, maar niet zo fonkelend als voorheen. Of het gewenste effect wordt behaald? De vijf blind auditions trokken gemiddeld 2,4 miljoen kijkers, 'slechts' 100.000 meer dan vorig jaar. Love it or hate it: Anouk tekende voor in elk geval nog een serie The Voi ce of Holland. Dan moet ze misschien een tikkeltje minder streng zijn, be seft ze ook zelf. De Haagse plukte slechts vijf talenten uit de blind audi tions. „Best wel sad", aldus Anouk in de show van vorige week. „Ik denk nu: had ik toch maar gedrukt voor een of andere kneus." 'Als ik al moe word van het luisteren, wil ik het eigenlijk niet eens zien' VRIJDAG 4 DECEMBER 2015 Cultuur door Gudo Tienhooven Adem in; Anouk kan vanavond live losgaan The Voice of Holland, vanavond, RTL 4, 20.30 uur. Links: Anouk, daaronder medejuryleden Marco Borsato en Sanne Hans, onder met Ali B. Kleine foto Melissa, die forse kritiek kreeg van Anouk, foto's VOH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27