Verdeeldheid kunstgras niet Lestienne: „Ik ben de supporters dankbaar voor 18 Hamilton vindt ploeggenoot Rosberg een notoire klager India en België in halve finale El Chazi en Bazoer terug Jonk ziet af van arbitragezaak en vertrekt per direct bij Ajax Zijn kop staat weer naar voetbal. Na twee zware maanden, mikt Maxime Lestienne nu op een snelle rentree. Lewis Hamilton noemt zijn teamgenoot Nico Rosberg een notoire klager, maar vindt niet dat hun rivaliteit negatieve gevol gen heeft voor de renstal van Mercedes. „We willen gewoon al lebei wereldkampioen worden, dus dat maakt het lastig als je voor hetzelfde team racet. Maar de spanningen in onze rela tie worden altijd een beetje opge blazen", aldus de huidige wereld kampioen Formule 1. „Het is wel zo dat Nico vaak klaagt. Zo is hij Als de Nederlandse hockeyers zich vandaag weten te plaatsen voor de finale van de Hockey World League (HWL), dan treft de ploeg van bondscoach Max Caldas gastland India of België. De gastheren van het toernooi in Raipur versloegen gisteren in de kwartfinale Groot-Brittannië met 2-1. Later op de dag waren de Belgen met 2-1 te sterk voor het Argentijnse team. Nederland neemt het vandaag (14.00 uur Nederlandse tijd) op tegen Australië. India en België vechten morgen om een ticket voor de finale van de HWL. nu eenmaal en ik laat dat langs me heen glijden." Hun teambaas Toto Wolff liet woensdag weten dat hij die ver stoorde relatie tussen zijn cou reurs beu is. Hamilton bena drukt dat racen in de Formule 1 geen spelletje is. „Je kunt niet aardig voor elkaar zijn. Ik race niet om vrienden te maken." Ha milton (tien) en de Duitser Ros berg (zes) wonnen dit jaar sa men maar liefst zestien van de negentien races in de Formule 1. Ajax kan op korte termijn weer beschikken over Anwar El Gha- zi, met acht doelpunten de top schutter van de Amsterdam mers, en Riechedly Bazoer. De twee jonge internationals sloten gisteren aan bij de groepstrai ning, nadat ze beiden een tijdje aan de kant hadden gestaan van wege blessures. Alle Ajacieden meldden zich na twee vrije dagen weer op sportcomplex De Toekomst in Amsterdam. Het is nog onzeker of El Ghazi en Ba zoer zaterdag al meedoen in de competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen in de Arena. Wim Jonk vertrekt per di rect bij Ajax. Het hoofd jeugdopleiding voelt 'onvoldoende draag vlak' en is het met de fans eens de zaak niet voor de rechter te willen^ uitvechten. Daarom is be sloten om van de arbitragezaak af te zien, die gepland stond voor 16 december. Ajax wilde van Jonk (foto) af, omdat hij al bijna het hele jaar weigert aan te schuiven bij verga deringen van het technisch hart. Dat Jonk nu vertrekt bij 'zijn' club, zit hem niet lekker. „Ajax blijft het pro bleem als een arbeids conflict zien. Ik zie het breder: het gaat niet om mij, maar om de in vulling en de uitvoering 'van het Plan Cruijff. Ik heb oplossingen aangedragen, maar waar de directie mee kwam, gaat tegen het Plan Cruijff in. Ik stop dit gevecht met pijn in mijn hart." Een opvolger voor de Volendam- mer is door de Amsterdammers nog niet gevonden. Zijn collega van PSV, Marcel Brands, is onder de indruk. „Dit houdt de emotie van een echt gras. Ik geloof steeds meer dat dit de toekomst kan zijn." Op het congres dat de KNVB met de clubs organiseert om de discussie over de (veelal neppe) ondergrond van het Nederland se profVoetbal verder te breng en, zijn zo'n vijftig trainers, tech nisch directeuren en leidingge venden uit de jeugd van zowel ere- als eerstedivisieclubs bijeen gekomen. Vitesse-trainer Peter Bosz ver telt hen over het hybride veld: „Het is vlak en je kunt er mooi snel voetbal op spelen. Het zou fantastisch zijn als we dat bij al le clubs zouden aanleggen." Ver weg Zo'n algehele oplossing lijkt ver weg. De verdeeldheid binnen het Nederlandse profvoetbal over de te bespelen ondergrond bleek ook gistermiddag weer 'Hybride kunstgras is vlak en je kunt er mooi snel voetbal op spelen' ontzettend moeilijke situatie. We hebben een behoorlijk grote familie, waarmee ik continu in contact stond om allerlei prakti sche zaken te regelen. Daardoor heb ik niet getraind en mijn con ditie deels verloren. De club heeft me volop gesteund. Met de coaches heb ik telkens in verbin ding gestaan en ook heb ik de spe lers succes gewenst voor de wed strijden en contact met ze gehou den. De supporters ben ik dank baar voor de steunbetuigingen. Ik heb alles op televisie gekeken." 'Ik hoop er volgende week in de Champions League weer bij te zijn, al was het maar voor een paar minuten' Het voetbal moet hem helpen zijn weg weer te vinden, meldde trainer Phillip Cocu eerder al. Woensdag hadden hij en Lestien ne een gesprek voordat hij weer aan de slag ging. PSV gaf de jon ge vader van de bijna t-jarige dochter Alizée alle rust om in Bel gië alles te kunnen regelen. De kop stond niet naar voetbal en dus had het ook totaal geen zin hem te verplichten. Inmiddels staat Lestienne wel weer te pope len om te voetballen, maar beseft hij ook dat twee maanden inacti viteit gevolgen heeft. „Het zal even duren om er weer in te ko men. Toch hoop ik er volgende week in de Champions League weer bij te zijn, al was het maar voor een paar minu ten." Of dat realistisch is, probeerde de staf van Cocu woensdag al te testen. Les tienne is van nature gezegend met een enorme longinhoud, maar de cadans die elke voetbal ler nodig heeft, ontbreekt. Voor alle blessures geldt een protocol, Lestienne moet nu zelf de weg vinden waardoor het verdriet met en zonder rollende bal een plek krijgt. De trap kraakt en direct valt het stil in het PS V-perszaaltje, boven trainings complex De Herdgang. Maxime Lestienne is in aantocht en vertelt in Eindho ven op eigen verzoek zijn verdrie tige verhaal van de afgelopen maanden. Daarna wil hij snel te rug in de luwte. Een stuk of tien toehoorders luistert ademloos naar de woorden van de nummer zestien van PSV. Er zijn geen tra nen of hevige emoties. Lestienne oogt wel in zichzelf gekeerd, maar gaat geen vraag uit de weg. Vijf maanden geleden zat de 23-jarige PSV-aanvaller voor het laatst op die plek, samen met Gaston Pereiro en Davy Pröpper. Een levenslustige jongeman liet weten een nieuwe start in carrière te willen maken. Dat luk te, tot daags voor Ajax-PSV (4 ok tober) het noodlot toesloeg. Giste ren was de aanvaller terug in de persruimte, om opnieuw te ver tellen hoe hij een nieuwe start denkt te maken. Begin oktober overleed volkomen onverwacht zijn moeder Cynthia, een maand later blies zijn zieke vader Fabian de laatste adem uit. Twee begin nende vijftigers die hun talent volle trots in België altijd bijston den, aanspoorden en discipline bijbrachten in zijn pogingen om de top te halen. Grote familie Vanaf nu moet Lestienne het op eigen kracht en met de herinne ring aan die levenslessen doen. Lestienne is er wel, maar in ge dachten duidelijk nog bij zijn ouders. „Ik denk continu aan ze", begint hij. is een Sport AUTOSPORT HOCKEY VOETBAL VOETBAL UITSLAGEN BILJARTEN Bordeaux (Fra). WK driebanden. Croep D: Dick Jaspers (Ned) - Ryuuj Umeda (Jap) 40-32 (20). Jaspers naar achtste finales. Croep C: Marco Zanetti (Ita) - Jean van Erp (Ned) 40-16 (21). Van Erp uitgeschakeld. Croep N: Jean-Paul de Bruijn (Ned) - Dion Ne- lin (Den) 21-40 (21). Vandaag: De Bruijn - Ad- nan Yüksel (Tur). HOCKEY Raipur (Ina). Finale World League. Kwartfinales: Groot-Brittannië - India 1-2; Ar gentinië - België 1-2. Halve finales: vandaag: 14.00 uur: Nederland - Australië. Morgen: India - België. ZWEMMEN Netanya (Isr). EK kortebaan, finales: Vrouwen. 50 vlinder: 1. Sjöström (Zwe) 24,58, 2. Otte- sen (Den) 25,04, 3. Di Pietro (Ita) 25,26, 5. Dekker 25,52. 100 rug: 1. Hosszu (Hon) 55,42, 2. Tchorz (Pol) 57,17, 3. Gustafsdottir (Ijs) 57,42, uitgeschakeld in halve finales: Ver meulen 59,26. 800 vrij: 1. Carlin (GBr) 8.11,01, 2. Kapas (Hon) 8.11,43, 3. Van Rou wendaal (Ned) 8.15,84. Mannen. 100 vlinder: 1. Cseh (Hon) 49,33, 2. Rivolta (Ita) 49,70, 3. Konovalov (Rus) 50,28. 200 vrij: 1. Biedermann (Dui) 1.42,68, 2. Timmers (Bel) 1.42,85, 3. Surgeloose (Bel) 1.43,55, 6. Brzos- kowski 1.44,24. 200 school: 1. Koch (Dui) 2.00,53, 2. Gyurta (Hon) 2.01,99, 3. Willis (GBr) 2.02,76, uitgeschakeld in serie: Van Lith 2.06,81400 wissel: 1. Verraszto (Hon) 4.02,43, 2. Pavoni (GBr) 4.02,69, 3. Gal (Isr) 4.04,68. Estafette: 4x50 wissel: 1. Italië 1.38,33, 2. Rusland 1.38,36, 3. Wit-Rusland 1.39,03, 4. Ne derland 1.39,23. Lestienne staat door Pim Bijl ARNHEM. Het is pauze bij het con gres 'het ideale veld' en Moham med Allach geeft een rondleiding op het trainingscomplex van Vit esse. De technisch directeur van de Arnhemse club wandelt naar het hybride grasveld op Papen dal. De revolutionaire mat be staat voor tien procent uit kunst grasvezels en voor de rest uit na- tuurgras. Peter Bosz trainer Vitesse Maxime Lestienne (r) met Adam Maher. foto VI Images door Rik Elfrink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18