1 Tyra Banks heeft haar missie volbracht: definitie van schoonheid uitgebreid ifil! L. Met de laatste aflevering van America's Next Top Model eindigt na twaalf jaar, 22 seizoenen een tijdperk: „Blijf smizen,elke dag opnieuw." 16 NIEUWS - -.-V- NYLE DIMARCO FATIMA SIAD Tyra-mail! De boodschap van Tyra-die-geen-achter- naam-nodig-heeft kwam de ze keer per Instagram, in plaats van in de enveloppen die ze doorgaans in het mo- dellenhuis van America's Next Top Model laat bezorgen. Het programma stopt, schreef de presentatrice. Het was genoeg geweest - dalende kijkcijfers spelen wellicht ook mee. De ongerveer 1,5 miljoen overgebleven fans (in het eerste seizoen nog ruim zes miljoen) moeten het na vandaag doen zonder het over the top meidendra ma, de onmogelijke foto- shoots in vrieskisten of aquaria, de meedogen loze juryleden -judges ofwel rechters ge doopt - en de levenslessen van Tyra Banks. Smize! bijvoorbeeld, zal elke kijker bijblijven: het werkwoord voor lachen met je ogen in Banks' soms onnavolgbare vocabulaire. Of de booty tooch, de manier om je billen zo in de lucht te steken dat je sexy doch stijlvol op een foto staat. Geef nooit op, leerde het publiek. En: wees altijd fierce: stoer, fel, vol zelfvertrou wen - ook als een idiote metamorfose je kap sel heeft geruïneerd. Het is vooral het einde van een realitypro- gramma dat het weinig realistische Westerse schoonheidsideaal stapje voor stapje bijstelt. In de VS, maar ook in de meer dan 150 landen waar het programma werd uitgezonden, naast ruim veertig lokale varianten die zijn ge maakt. Waar de echte modewereld nog vooral het domein is van lange, dunne, witte meisjes Wat ben je mooi met je vlekken, puntkin en pluishaar door Karlijn van Houwelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16