Uw eigen recreatiewoning in hartje Limburg www.buitenhofdeleistert.nl NIEUWS 11 BELEGGEN IN VRIJE TIJD KWALITEIT Prijzen v.a. 164.000,- v.o.n Pistorius doodde zijn vriendin Reeva Steenkamp in 2013 op Va lentijnsdag met vier kogels die hij door de deur van de badkamer joeg. Wegens dood door schuld kreeg hij vorig jaar september vijf jaar gevangenisstraf opgelegd. Justitie ging daartegen in be roep. Opperrechter Eric Leach las het vonnis gisteren voor in Bloem fontein. Hij veegde de vloer aan met het verweer van de verdedi ging dat Pistorius in paniek had geschoten om zichzelf te verdedi gen. Noodweer De atleet dacht dat er een inbreker achter de deur van de badkamer stond. Maar er was geen sprake van noodweer, vindt het hoogge rechtshof. Pistorius wist dat de kans groot was dat hij de persoon achter de gesloten deur vermoedelijk zou doden, zeker gezien het zware wa pen en de munitie die hij gebruik te. Dat de atleet lijdt aan een angst stoornis is niet relevant, oordeelde opperrechter Leach in aanwezig heid van de moeder van het slacht offer, June Steenkamp. Na een jaar in de gevangenis te hebben door gebracht, werd Pistorius op 19 ok tober vrijlaten en onder huisarrest geplaatst. Zijn eigen villa had hij ver kocht om de proceskosten te kun nen vertalen. Daarom werd de hardloper zonder onderbenen overgebracht naar het huis van zijn oom Arnold in Waterkloof, een voorstad van Pretoria. Nu moet Pistorius vrijwel zeker terug naar de gevangenis. Op moord staat in Zuid-Afrika vijftien jaar en de wet verbiedt dat iemand lan ger dan vijfjaar thuis zijn straf uit zit. Cel Verwacht wordt dat Pistorius te rugkeert naar de Kgosi Mampuru II gevangenis in Pretoria. Vanwege zijn handicap is de cel van Pisto rius hier en daar aangepast. De Zuid-Afrikaan raakte door een aangeboren afwijking als 11 maan den oude baby zijn onderbenen kwijt. In de zomer van 2011 schreef hij sporthistorie toen hij als eerste gehandicapte atleet mee deed met de 'gewone' atleten bij de wereldkampioenschappen atle tiek in Zuid-Korea. Een jaar later bereikte de faam van de Zuid-Afrikaan met twee kunstbenen een hoogtepunt. 'Bla de Runner' deed mee aan de Olym pische Spelen in Londen. Hij was de publiekstrekker op de Paralym pische Spelen, waar hij op de 400 meter zijn zesde gouden medaille veroverde. Het proces tegen de sportheld trok wereldwijde aandacht en groeide uit tot een mediacircus. Reeva's vader Barry Steenkamp zei na afloop van de zitting tevre den te zijn. „Een grote opluch ting." Daarna barstte hij in tranen uit. „Ik weet nu dat Reeva daarbo ven eindelijk kan rusten." Start bouw fase 1A februari 2016 Nr. 1 bungalowpark van Limburg met uitgebreide voorzieningen Luxe woningen op eigen grond Tot 12% rendement op eigen vermogen mogelijk excl. BTW Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunning- en prospectusplicht voor deze activiteit. VRIJDAG 4 DECEMBER 2015 Pistorius toch cel in voor moord door Gerben van 't Hof BLOEMFONTEIN. Sportheld Oscar Pistorius staat nu officieel te boek als moordenaar. Het hooggerechts hof in Zuid-Afrika verwierp giste ren een eerder vonnis voor dood slag en veroordeelde de gehandi capte atleet voor moord op zijn vriendin Reeva Steenkamp. Links: June Steenkamp hoor de gisteren hoe Pistorius toch schuldig werd bevonden aan de moord op haar dochter Reeva. Boven: Pistorius kwam half oktober vrij. foto's Johan Pretorius/Reuters en AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11