Wordt het 'ei love you', of toch 'Watt ledt je'? A Boefis steeds vaker een 50-plusser Kritiek op wethouder die deeltijdsalaris aanvult met wachtgeld Veilig douchen in stijl namsimi io)\ Mi I I i' NIEUWS 9 IfSv molenaar^ Een greep uit de kanshebbers: 'Ik cake al naar je uit' (bakkerij Van Dijk), 'Voor een plasje of een scheetje, huur een Aarts-wc'tje' (Aarts sanitair service) en 'Iedere paal gaat erin' (heibedrijf Steen man). In het vakblad Onze Taal geven initiatiefneemsters Tefke van Dijk en Christine Liebrecht van de nu vier jaar oude 'slechtste sloganver kiezing' deze week een analyse over de even tenenkrommende als vindingrijke vondsten door de jaren heen. Hun conclusie: het is bijna onmogelijk te zeggen wat een slogan slecht maakt. „Omdat smaken zo verschil len", zegt Tefke van Dijk. „We heb ben bijvoorbeeld iemand in onze jury die echt jeuk krijgt van woordspelingen waarbij Engels en Nederlands door elkaar gaan, zo als 'Ei love you' van het Product schap Pluimvee en Eieren. Maar anderen vinden dat juist goed ge vonden." Het barst van de woordgrap pen, weten Van Dijk en Liebrecht inmiddels: 'We do as best as we can' (sloopcombinatie Laren), 'Van die sign er niet zo veel' (Ro bin Design), 'Watt ledt je' (Aerts Lighting). Vaak wordt verwezen naar het eigen werk: 'Steeds be trapt op vakwerk' (trappenbou- wer Van Baar), 'Geen woorden maar daken' (bouwbedrijf Peka- dak) en 'Vergeet niet te komen' Wat de één een slechte slogan vindt, ziet een ander juist als een briljante of geestige taalvondst (alzheimercafé). Rijm scoort ook altijd: 'Dikke neus, ik ga naar de Schoenenreus' of de haringkar met 'Geef het door, eet haring van Floor'. Of het slecht is, daar valt over te twisten. Neem een ordinaire slogan als 'It's de Cock that makes the man' (modezaak De Cock). Het leverde hem als winnaar van de verkiezing in 2013 zoveel nieu we klanten op dat het doel tóch bereikt was. De winnaars van de slechtste slogan zijn dan ook al tijd blij met hun zege. Want: meer publiciteit, meer klandizie. Marco Kleijer watt ledt je utlBEDRm ïtEEHMiVH 1 A l ■,-J •- V Dat blijkt uit cijfers die het CBS vandaag naar buiten brengt. Oude ren worden vooral verdacht van winkeldiefstal, rijden onder in vloed en mishandeling. Het aantal verdachten in Neder land neemt al jaren af, maar die da ling gaat onder ouderen een stuk minder snel dan onderen jonge ren. In 2007 waren er nog 37.300 verdachten van 50 jaar of ouder, te gen 33.400 in 2024: een daling van 10 procent. Maar het aantal ver dachten van 50 jaar of jonger daal de met maar liefst 33 procent. „Jongeren belanden minder vaak in de criminaliteit", zegt Dick ter Steege van het CBS. „Het vermoeden is dat jongeren zich minder snel vervelen omdat ze een smartphone hebben." On danks de toename van het aandeel ouderen blijft criminaliteit vooral een zaak van jongeren. Het aan deel verdachten jonger dan 50 is met 184 per 10.000 inwoners bijna vier keer zo hoog als bij ouderen. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat de wethouder van Al brandswaard, een fusiegemeente ten zuiden van Rotterdam, sinds kort zijn salaris opplust met wachtgeld. Met een beroep op de ze regeling - bedoeld voor be stuurders die plots zonder werk zitten - incasseert hij een extraatje van zo'n 900 euro bru to per maand. Maar Goedknegt is zijn baan niet kwijt. Na een politieke cri sis, waarbij het hele college op stapte, heeft hij als enige Al- brandswaardse wethouder zijn carrière weten voort te zetten. Wel zijn de portefeuilles herver deeld. Wethouder Goedknegt heeft sinds vorige maand geen fulltime aanstelling meer (5.990 euro per maand), maar een con tract van 0,85 fte - net als zijn drie collega's. Het verschil in sala ris vult hij aan met wachtgeld. De Groningse hoogleraar Dou- we Jan Elzinga, gespecialiseerd in staatsrecht, keurt dit resoluut af. „Dit kan niet. Wachtgeld is be doeld voor de overgang naar een nieuwe functie, als een overbrug ging. Dit is verstoppertje spelen: zeg dan gewoon eerlijk dat je full time betaald wil worden." De wachtgeldregeling is, na maatschappelijke commotie, in middels flink versoberd. De maximale duur is drie jaar en twee maanden. Werkloze be stuurders krijgen het eerste jaar 80 procent van het oude inko men, daarna 70 procent. Ook geldt er, net als voor andere werklozen, een sollicitatieplicht. Wel wordt de mogelijkheid gebo den om het wachtgeld aan te vul len tot 100 procent van het oude salaris. Het is niet de eerste keer dat politici op deze wijze hun salaris verhogen. WD-burgemeester Bas Verkerk van Delft deed het, en ook parttime-wethouders in Hoogezand-Sappemeer, Groote- gast, Westvoorne, Kampen en Dongen. Elzinga: „Ik vind dat het tijd is dat de wetgever deze route af sluit. Het is gewoon niet bedoeld als inkomenssuppletie, een finan ciële aanvulling voor de wethou der. Terwijl politici juist het goe de voorbeeld zouden moeten ge ven." Wethouder Goedknegt, bin nen de WD ook werkzaam als 'vertrouwenspersoon integriteit', wilde gisteren enkel bevestigen dat hij wordt gecompenseerd 'voor de 0,15 die ik ben achteruit gegaan'. Bel 0800 - 27 40 400 voor thuisadvies oF kijk op www.molenaar.nl Sint actie www.molenaar.nl DONDERDAG 3 DECEMBER 2015 -/ \n GEEN WOORDEN MAAR DAKEN Ondernemers putten zich uit in spitsvondigheden om hun merk aan de man te brengen. door Victor Schildkamp Ze komen er weer aan: de slecht ste slogans van het jaar. Volgende week kan er gestemd worden op de meest tenenkrommende recla meteksten via sloganverkiezing.nl. eier handel 9 OOSTtSBCOKKm IEDERE paal gaat er IN PUy- N.VAN BAAR 6s? t«pp«nnufcir,H Xfczsp «wiritom X. rszB umbo, l Hi f j "Steeds betrapt op vakwerk" Kftgff- V v-— door Peter Winterman DEN HAAG De gemiddelde leeftijd van criminelen en wetsovertreders gaat omhoog. Eén op de zes ver dachten was vorig jaar 50 jaar of ouder, terwijl dit in 2007 nog een op de acht was. door Antti Liukku ROTTERDAM. Minder uren wer ken en toch evenveel salaris krij gen. WD-wethouder Marco Goedknegt uit de Zuid-Hollandse gemeente Albrandswaard lukt het: hij vult zijn geslonken inko men aan met wachtgeld. Hoogle raar Elzinga vindt het tijd voor wetgeving om deze constructie aan banden te leggen. handig douchezitje beschikbaar in 5 kleuren Uzelf vei lig voelen inde badkamer is wel zo prettig. Waarom zou u dan nog langer over de badrand stappen en uitglijden riskeren? Molenaar bewijst dat een veilige badkamer ook heel mooi kan zijn. Geen volledige renovatie, maar design wandpanelen worden in 1 dag op de plek van uw oude douche of bad geplaatst. Kies nu voorde veilige én mooie oplossing van Molenaar; u ontvangt een gratis Cooltouch thermostaatkraan van Grohe®. 4* Gratis Grohe® kraan* twv €310,- *De Grohe Thermostaatkraan met Cooltouch is gratis bij aankoop van een comfortdouche. Bel voor 5 decembervoor een thuisadvies. Niet in combinatie met andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9