Club Level One tweede kerstdag voor het eerst in restaurant d'Ouwe Kercke Zonnedakpannen voor het eerst in Zeeland De Feijter maakt debuut bij senioren Dj's van vroegere discotheek Joy nemen initiatief met Terneuzense restauranteigenaar Cyriel Schuerman. TERNEUZEN. Zeeuws-Vlaanderen krijgt weer een discotheek. Voorlo pig één keer in de maand, maar als het een succes blijkt, wordt die permanent. Club Level One is de disco gedoopt. Tweede kerstdag zal die voor het eerst draaien in restaurant d'Ouwe Kercke in de Terneuzense binnenstad. De initiatiefnemers zijn Cyriel Schuerman, eigenaar van d'Ouwe Kercke, en Sebastiaan Keijmel en Daniël Dankaart van de organisa tie Party People Zeeuws-Vlaande- ren. Party People organiseert, bij gebrek aan discotheken in de re gio, regelmatig busreizen vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar disco theek Ikon (voorheen Noxx) in Antwerpen. Keijmel was één van de vaste dj's in disco Joy in Cadzand-Bad die begin 2013 is gesloten. Joy wordt volgens hem nog altijd ge mist. „Als Zeeuws-Vlaamse jonge ren naar een discotheek willen, moeten ze wel uitwijken naar Bel gië. Dat is jammer. Ik mis als dj ook een vaste plek." In onderling overleg hebben Schuerman, Keijmel en Dankaart er doelbewust voor gekozen de eerste Club Level One-avond te houden op tweede kerstdag. Keij mel: „Tweede kerstdag was met nieuwjaarsnacht altijd de drukste avond in Joy", weet Keijmel uit ei gen ervaring. Restaurant d'Ouwe Kercke wordt 'onherkenbaar verbouwd', vertelt Schuerman. De ruimte is groot genoeg om zevenhonderd mensen te ontvangen. De mini mumleeftijd is zestien jaar. Om dat zij nog geen alcohol mogen, krijgen alle achttienplussers een polsbandje. „Dat werkt beter dan 16- en 17-jarigen een polsbandje te geven", zegt Keijmel. Vier dj's treden alvast op: Sebas tiaan Keijmel en Daniël Dankaart 'Als Zeeuws-Vlaamse jongeren naar een disco willen, moeten ze naar België. Dat is jammer' als het duo mjoy, Indy Zandstra uit Hulst (Greg Noise) en Remi de Vries uit Terneuzen (Remix). Mo gelijk komen ook nog twee dj's die leerling zijn op scholenge meenschap De Rede in Terneu zen. De muziekkeuze is breed. „Van urban dance tot hardcore house, electronic dance music", geeft Keijmel aan, „want we wil len natuurlijk zo veel mogelijk mensen trekken." De ticketverkoop via de Face- bookpagina van Level One Terneu zen is al begonnen. Zoals niet on gebruikelijk is de toegangsprijs in de voorverkoop voor girls (5 euro) lager dan voor boys (7,50 euro). Aan de kassa moet een tientje wor den betaald. Club Level One is za terdag 26 december van 22.00 tot 4.00 uur. „We komen zeker elke maand hiermee terug", meldt Schuerman, „zo niet vaker. En als het succesvol is, kan het een per manente disco worden." HOEK. De molen van Hoek wordt weer onder handen genomen. Het gaat om een vrij beperkte renovatie. Traas Ongediertebestrijding uit 's-Cravenpolder, die ook restauratiewerk doet, voert het karwei uit. Stefan Otte (foto) en Kevin Moreau zijn woensdag op de maalzolder bezig. De koppen van de draagbalken zijn doorvocht aangetast. „Alleen aan de westzijde", vertelt Stefan, „want daar komt de meeste regen tegenaan." De balkkoppen zijn al af gezaagd. Ze worden vervangen door kunststof, epoxy, dat goed tegen vocht kan. Windlust, gebouwd in 1856-'57, moet er dan weer een tijdje tegenaan kunnen. De revisie is wel vrij snel nodig. In 2011 is de molen nog gerestaureerd voor ruim 300.000 euro. foto Camile Schelstraete Disco keert terug in Terneuzen door Harmen van der Werf Sebastiaan Keijmel, dj PAGINA 14 15 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 3 december 2015 Snelle klus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 84