Den Inkelcross in Kruiningen kent een sterke bezetting Anita de Ridder met Jong Oranje naar Korfbal Challenge Nominaties voor drie Zeeuwse mountainbikers Zeges in Moerschanscross en Elderschanscross ZEELAND 15 om snelheid te trainen. In het bos doe ik duurloopjes om in houd te kweken." „Lopen is heel leuk om te doen. Ik train vaak alleen, maar het is voor mij ideaal om mijn ge dachten te verzetten. De trainin gen gaan ook vaak heel snel voor bij. En als ik dan eenmaal ben ge weest, geeft dat een tevreden ge voel. In de winter richt ik me op het crossen, in de zomer concen treer ik me op het baanseizoen. Het is een mooie combinatie. Crossen is het leukst, vooral de af wisseling spreekt me aan. Op de baan loop je steeds dezelfde rond jes, hè." In zijn geval zijn dat er ook nog eens behoorlijk wat. De Feij- ter is een man voor de langere af standen: 3, 5 en to kilometer. „Dat gaat me beter af dan de 8oo en 1500 meter. Ik moet het niet van mijn pure snelheid hebben, ik ben een man van de inhoud. Dat heb ik ook weer gemerkt bij het crossen. Bij de Warandecross in Tilburg begon ik als 22e, maar naarmate de wedstrijd vorderde, 'Ik train vaak alleen, maar het is voor mij ideaal om mijn gedachten te verzetten' kwam ik steeds meer in de buurt van de toptien. Uiteindelijk werd ik dertiende bij die wedstrijd over 6,2 kilometer." De Feijter is als atleet in zijn element. Voor dit seizoen heeft hij zijn zinnen gezet op de eind zege in het Zeeuwse crosscircuit. Daarnaast wil hij komende zo mer ook op de baan mooie resul taten neerzetten. „Ik vind het leuk om aan die competitie mee te doen. Het wordt straks wel puzzelen, omdat ik ook nog aan het nationale crosscircuit mee wil doen." De atleet van RKHAV doet niet te veel aan carrièreplanning, maar wil zich ook buiten Zee land wel gaan manifesteren. „De overgang van de junioren naar de senioren is een grote stap, zeker op nationaal gebied. Bij de junio ren ben ik al eens vierde (NK10 km) en vijfde (NK cross 5 km) ge worden. Het podium was te hoog gegrepen. Bij de senioren wordt het nog moeilijker. We gaan het zien. Ik hoop in elk geval een goe de subtopper te worden." Job de Feijter is zater dag ook van de partij in de Den Inkelcross in Kruiningen. Het gaat om de derde wedstrijd van de Koole Sport-cross- competitie. De organisatie is in handen van AV'56. Eerder al werden de Moerschanscross en de Elderschanscross gehouden. In het Den Inkelbos is een zwaar par koers uitgezet. Job de Feijter heeft an dermaal zijn zinnen gezet op de overwin ning, maar weet al op voorhand dat het een lastige opgave wordt. Want ook Tommy Staal en Neal Bouterse heb ben aangekondigd deel te nemen. Bo vendien zal er ook een grote afvaardi ging uit het Bel gische Lebbeke van de partij zijn. „Ik wil in elke wed strijd goed preste ren", zegt de atleet van RKHAV. „Elk punt dat ik in de crosscompetitie kan pakken, is meegeno men. Ook al, omdat ik waarschijnlijk niet aan alle wedstrij den in de Zeeuwse crosscompetitie mee kan doen." De wedstrijden in Kruiningen gaan om 12.30 uur van start met de pupillen. De prijsuitreiking voor de oudere jeugd en de volwassenen is na afloop in de kantine van de naburige cam ping Den Inkel. Het volledige pro gramma is: 12.30 uur 980 meter pupillen; 13.00 uur i960 meter junioren CD; 13.40 uur 2940 meter meis jes B/korte cross mannen/vrouwen, 3920 meter jongens B/meisjes A; 14.10 uur: 9000 meter jon gens A, mannen/ vrouwen/masters. Na-inschrijven: Kan tine Den Inkel te Kruiningen. Meer in formatie is te vinden op de site www.av56.nl. ARNEMUIDEN. Anita de Ridder, korfbalster van TOP Arnemuiden, mag eind december meedoen aan de Korfbal Challenge in Rotter dam. Ze zal bij dat traditionele ein- dejaarstoernooi in het Topsport centrum uitkomen voor de Young Golden Tulips, een chique bena ming van Jong Oranje. Jong Oranje is in voorbereiding op het WK onder 23 jaar, dat in de zomer van 2016 in Tsjechië wordt gehouden. Momenteel bestaat de selectie uit acht mannen en zeven vrouwen. Van hen doet er een aan tal met hun eigen club mee aan de Korfbal Challenge, zoals de Middelburgse Naomi Zuidweg. Zij speelt in Rotterdam bij Koog Zaandijk. Daardoor kwamen er plaatsen vrij voor anderen. Van daar dat De Ridder is opgeroepen. De Ridder is met TOP bezig aan een sterk seizoen in de hoofd klasse. Ze is al lange tijd in beeld bij de bond. In het verleden werd ze tweemaal wereldkampioen met zowel Nederland onder zes tien jaar als Oranje onder negen tien jaar. Afgelopen zomer won ze met een Nederlandse ploeg ook het WK voor studenten. VLISSINGEN. Drie Zeeuwse moun tainbikers zijn in de race voor een nationale eretitel. De Stichting Mountainbike Platform heeft de nominaties bekendgemaakt voor de verkiezing van 'beste moun- tainbiker van 2015'. In drie van de vier categorieën zit er een rijder uit Zeeland bij. Bij de elite-vrouwen is de 24-ja- rige Anne Terpstra, afkomstig uit Zierikzee, één van de kansheb bers. Zij is de Nederlands kam pioene, reed op het WK naar de vijfde plaats op het onderdeel 'eli minator' en kwam onlangs de top tien van de wereldranglijst bin nen. Bij de mannelijke talenten is Middelburger Milan Vader (19) ge nomineerd. De coureur die in Sit- tard traint, won dit jaar het NK voor junioren en een wedstrijd in de Bundesliga. Daarnaast werd hij dertiende op het WK. Bij de vrouwelijke talenten is Didi de Vries in beeld voor de ti tel. De achttienjarige inwoonster van Wilhelminadorp pakte dit jaar goud op het NK voor junioren en heerste in de wedstrijden voor de Benelux Cup. Er kan tot en met 14 december op de genomi neerden gestemd worden via de si te www.bikesight.nl. Dinsdag 29 december worden in het moun tainbikemuseum in Arnhem de Awards uitgereikt. DONDERDAG 3 DECEMBER 2015 zijn element als atleet Job de Feijter (rechts) gaat in de Moerschancross zijn concru- rent Erwin Harmes voorbij en wint. foto Camile Schelstraete Job de Feijter Anita de Ridder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74