6 I UIT 44 Bruisende babbelfilm met fenomenale acteurs Wie hoopt op een kijkje in het brein van Jobs, kan beter thuisblijven Sterke rollen verdienen Oscarnominaties The Night Before KOMEDIE Fashion Chicks KOMEDIE El Club DRAMA Youth DRAMA Steve Jobs DRAMA Suffragette DRAMA Hoe vier je met je joodse vrien den Kerstmis in New York? Op dit gegeven is de komedie The Night Before gebaseerd met onder anderen Seth Rogen. Veel schuine en gewaagde grappen. Met deze film wordt vooral ge mikt op de fans van mode, so ciale media en eigentijdse mu ziek. Het verhaal draait om het meisje Esmee dat ondanks te genslag furore maakt in de mo dewereld. Aangrijpend Chileens drama over een opvangtehuis voor priesters die zich aan kinderen hebben vergrepen. Hun rustige leventje wordt verstoord als een voormalig slachtoffer zich aandient. In de opvolger van La Grande Beiiezza speelt Michael Caine een 82-jarige dirigent die wei gert voor de Engelse koningin op te treden. Hij heeft daar voor een gegronde reden. Michael en met hoeveel arrogantie dat Fassbender gepaard mag gaan. (I) als Steve Steve Jobs is vooral een brui- Jobs en ac- sende babbelfilm met fenome- teur Seth Ro- nale acteurs. Met heerlijke gen. foto pr een-tweetjes tussen Fassben der en Winslet die als enige lijkt te weten hoe te communi ceren met een betweterige whizzkid. Een whizzkid die hier toevallig Steve Jobs heet. (Gudo Tienhooven) Regie: Danny Boyle. Hoofdrollen: Michael Fass bender, Kate Winslet, Jeff Daniels Soms kunnen rake oneliners even opwindend zijn als een explosieve actiescène. Zeker als ze worden uitgesproken door acteerkanonnen ais Mi chael Fassbender en Kate Win slet. Het script van Aaron Sorkin (The Social Network, The West Wingen de topcast: het zijn vooral deze ingrediënten die Steve Jobs de moeite waard dereen botsen. Met collega's (Jeff Daniels is geweldig als Apple CEO John Sculley), maar ook met sleutelfiguren uitzijn privéleven onder wie zijn dochter waarvan hij jaren lang ontkende de vader te zijn. In dat laatste schuilt het emotionele hart van de film en dat is zeer welkom tegen over een overdaad aan tech nisch jargon. Misschien dat Sorkin geen grip kreeg op zijn sleutelperso nage. Jobs is een klootzak én (in het valse slotakkoord bijna letterlijk) een engel. Het resultaat is geen karakter studie, eerder een aardige me ditatie op het begrip ambitie maken. Wie hoopt op een ont hullend kijkje in het brein van de Apple-oprichter, kan beter thuisblijven. Sorkin koos voor de construc tie van een opera in drie ak tes, elk gecentreerd rond een productlancering. Backstage zien we Jobs met ie- Donderdag 3 december 2015 Regie: Sarah Gavron. Hoofdrollen: Carey Mulli gan, Ben Whishaw, Helena Bonham Carter en Meryl Streep. Het is verbijsterend dat het zo lang, bijna een eeuw, heeft geduurd voordat er een degelijke speelfilm werd gemaakt over de suffraget te-beweging in Engeland. In dramatisch opzicht is er ge noeg materiaal: vrouwen die actie voerden voor hun kies recht en daarmee hun baan, huwelijk en soms zelfs gezondheid op het spel zetten. In het filmdrama Suffragette richt de camera zich vooral op de 24-jarige Maud (prachtig vertolkt door Carey Mulligan). In 1912 werkt zij in een wasserette van een handtastelijke baas als zij toevallig betrokken raakt bij de strijd om vrouwenkies recht die haar leven zal ver anderen. De film, geschreven door Abi Morgan, toont een vrouw die alles riskeert om van de overheid een recht vaardig oordeel af te dwin gen. Maud wordt geportret teerd als een vrouw die haar armoedige leven leek te ac cepteren, maar uiteindelijk toch een vuist maakt, al be landt ze achter tralies. Als drama is Suffragette ta melijk rechtlijnig. De kracht schuilt in de vertolkingen, zelfs in kleinere rollen van onder anderen Helena Bon ham Carter (een apothekers vrouw die zelfs bommen fa briceert) en Meryl Streep die de legendarische actievoer ster Emmeline Pankhurst even gestalte mag geven. Oscarnominaties lijken on vermijdbaar. (Ab Zagt) Carey Mulligan speelt Maud, een wasvrouw die toevallig bij de suf fragettebeweging belandt en niet meer met zich laat sollen, foto PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60