6 I UIT ir THUISBIOS 44 Hysterische visie op Fischer Steve Jobs Bruisende babbelfilm met fenomenale acteurs DRAMA Wie hoopt op een kijkje i het brein van Jobs, kan beter thuisblijven Ant-Man ACTIE TchI 2 KOMEDIE Dope KOMEDIE Pawn Sacrifice DRAMA wvzw.bsoos.nl Donderdag 3 december 2015 Michael Fassbender (I) als Steve Jobs en ac teur Seth Ro- gen. foto pr Regie: Danny Boyle. Hoofdrollen: Michael Fass bender, Kate Winslet, Jeff Daniels Soms kunnen rake oneliners even opwindend zijn als een explosieve actiescène. Zeker als ze worden uitgesproken door acteerkanonnen als Mi chael Fassbender en Kate Win slet. Het script van Aaron Sorkin (The Social Network, The West W/ng) en de topcast: het zijn vooral deze ingrediënten die Steve Jobs de moeite waard maken. Wie hoopt op een ont hullend kijkje in het brein van de Apple-oprichter, kan beter thuisblijven. Sorkin koos voor de construc tie van een opera in drie ak tes, elk gecentreerd rond een productlancering. Backstage zien we Jobs met ie dereen botsen. Met collega's (Jeff Daniels is geweldig als Apple CEO John Sculley), maar ook met sleutelfiguren uitzijn privéleven onder wie zijn dochter waarvan hij jaren lang ontkende de vader te zijn. In dat laatste schuilt het emotionele hart van de film en dat is zeer welkom tegen over een overdaad aan tech nisch jargon. Misschien dat Sorkin geen grip kreeg op zijn sleutelperso nage. Jobs is een klootzak én (in het valse slotakkoord bijna letterlijk) een engel. Het resultaat is geen karakter studie, eerder een aardige me ditatie op het begrip ambitie en met hoeveel arrogantie dat gepaard mag gaan. Steve Jobs is vooral een brui sende babbelfilm met fenome nale acteurs. Met heerlijke een-tweetjes tussen Fassben der en Winslet die als enige lijkt te weten hoe te communi ceren met een betweterige whizzkid. Een whizzkid die hier toevallig Steve Jobs heet. (Gudo Tienhooven) nu op dvd, blu-ray en vod Ant-Man had op het eerste gezicht niet de juiste kaarten om een groot bioscoopsucces te worden. De su perheld-met-krimpende-kwaliteiten is immers klein, en dat is gewoon weg niet cool in een business waar alles juist groter en groter moet. Bovendien werd de titelrol vertolkt door Paul Rudd Role Models) en die staat toch voornamelijk bekend om zijn komische rollen. Hoe stoer kan Ant-Man dan nog worden? Tot overmaat van ramp werden ook nog eens de originele regisseur en schrijver vervangen. Het verrassende resultaat: Ant-Man is één van de fijnste superhelden films, met als krachtigste wapen juist de humor. nu op dvd en blu-ray De verrassing van de vunzig spreken de teddybeer is er wel van af, maar helemaal ongewenst is het pluche stuk speelgoed nou ook weer niet. Ted (met de stem van zijn bedenker Seth MacFarlane) heeft nog genoeg scheldkanonnades, pop-culture-refe- renties en banaliteiten om plezier aan te beleven. Ditmaal wil Ted een baby, maar daarvoor moet hij eerst bewijzen dat hij 'menselijk' is. Met een beetje me taforisch denken wordt hier een se rieuze verhaallijn aangesneden, die refereert aan adoptie voor homostel len. Dezelfde homo's die overigens belachelijk worden gemaakt in een stroom aan (overbodige) provoca ties over ras, afkomst en sekse. nu op dvd, blu-ray Dope is verplichte kost voor de hip hopgeneratie. De highschoolkome- die zit boordevol verwijzingen naar rap uit de jaren negentig en de hele stijl is een ode aan de hoogtijdagen van hiphop in datzelfde tijdperk. Het verhaal speelt zich af in één van de slechtste wijken van Los Angeles: In- glewood. Daar komen drie nerds per abuis in het drugscircuit terecht. Het zijn de meest ongewone perso nages die in het subgenre rondwan delen. Het gekleurde drietal zit in een punkband en houdt zich vol gens medescholieren bezig met 'whi te shitf. Dfe contrasten werken ver frissend. Ook als de film neigt naar een gettodrama blijft de toon over eind. Regie: Edward Zwick. Hoofdrol len: Tobey Maguire en Liev Schrei- ber. Zonder twijfel is Bobby Fischer de meest fascinerende schaker aller tij den. Zijn tweekamp om de wereldti tel op IJsland in de jaren zeventig was dagelijks wereldnieuws. Fischer werd een speelbal tussen Amerika en de Sovjet-Unie. De match was ook een botsing tussen twee wereld machten en hun politieke aspira ties. Pawn Sacrifice toont Fischer als een man vol paranoia, achtervol gingswaanzin en eenzaamheid. To bey Maguire (bekend van de Spi- der-/Wanfilms) doet erg zijn best om de schaakkampioen in al zijn tics en eenzaamheid te benaderen. Maar in plaats van een overtuigen de vertolking maakt Maguire er een hysterische voorstelling van die erg aan de oppervlakte blijft. Ook de overige acteurs komen niet tot hun recht. Liev Schreiber speelt als Spasski, de tegenstander van Fi scher, een van de ondankbaarste rollen uitzijn carrière. (Ab Zagt) RESERVEREN 0031(0)118 - 413 608

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59