Doden bij schietpartij op kerstfeest in VS 4 NIEUWS Ze werd een vreselijk mens genoemd. Geestes ziek. En dat zijn nog de vriendelijkere scheld woorden die ze naar haar hoofd ge smeten kreeg. Ze zouden de kinderen bij haar moeten weghalen, mailde ie mand. Een ander schreef: 'Als je echt bent zoals je jezelf beschrijft, dan hoop ik voor je dat we elkaar nooit tegenkomen.' En dan deze zin: 'Het is je ei gen schuld dat je zoon zwakbe gaafd is, want je wilde niet het beste voor hem'. Van den Boomen schreef dat haar kinderen noodgedwongen flesvoeding kregen, omdat het te pijnlijk was ze zelf te voeden Vala van den Boomen (33) knikt naar haar 6-jarige zoon, die met een boterham met pindakaas in zijn mond langs drentelt. Hij is au tistisch. „Dat is niet bepaald leuk om te lezen, als je weet wat voor een lang en verdrietig traject we met hem doormaken, langs kin derpsychiaters en in het speciaal onderwijs." Welke vreselijke daad heeft journaliste/columniste Van den Boomen op haar geweten, die voor zoveel woedende reacties in haar inbox zorgde? Ze schreef op het online maga zine me-to-we.nl een kritische blog over borstvoeding. Over dat haar eigen kinderen (6 en 3) nood gedwongen flesvoeding kregen, omdat het voor haar te pijnlijk was ze zelf te voeden. Hoe zij (en andere moeders in haar situatie) voor een paria versleten werd. Van den Boomen: „Op dat plat form benaderen we het moeder schap zonder die glazuurlaag die er in veel media op ligt. Ja, ik hou onvoorwaardelijk van ze. Maar soms is het gewoon vreselijk om kinderen te hebben." Ze begon te bloggen als uitlaat klep. Want: net gescheiden van de vader van haar kinderen, ze weet sinds anderhalfjaar dat ze de spierziekte MS heeft, haar zoon heeft dus autisme en met haar dochter lopen ze allerlei artsen af vanwege een darmaandoening. „Ik schrijf eerlijk, prikkelend, soms sarcastisch. Dat je niet van die stijl houdt, dat kan. Maar de reacties die ik na die borstvoe- dingsblog kreeg, die waren echt niet normaal. Tot aan dreigemen ten toe." Dat is ook de reden waar om ze haar kinderen niet met naam en toenaam in de krant wil hebben. „Ik ga ook niet stoppen met mijn blogs, ik moet maar een dikke huid kweken en er aan wennen dat ik bij mijn ochtendkoffie twin tig scheldmails lees over mijn ma nier van opvoeden. Als jonge moe der ben je zo ontzettend kwets baar, je twijfelt aan alles, bent bang dat je alles fout doet. In plaats van die andere moeders te helpen, gaan vrouwen keihard de confrontatie aan. Haat en nijd, echt. Ik heb er lang over nage dacht, maar volgens mij komt het juist door die onzekerheid. Nie mand weet hoe het moet, kinde ren grootbrengen. En daarom gaan veel vrouwen heel hard schreeuwen." Op een tweede blog kreeg ze veel reacties. Van vrouwen die stilletjes huilen over de niet geslaagde borstvoeding Ze schreef ook over de reacties op haar blog. 'Schrijven over borstvoe ding, dat is ongeveer hetzelfde als de toorn van God over je afroe pen. Uit het niets maak je alle sla pende honden wakker en die be ginnen me dan toch een partij te blaffen. En te bijten trouwen. Vooral dat.' En: 'Ik lijk verworden tot de Nationaal Ontaarde Moeder (de NOM). Negatief, grof, zeurde rig, vervelend en vooral: verdor ven.' Ook daarop kreeg ze weer veel reacties. Van vrouwen die stille tjes duizenden tranen huilen over de niet geslaagde borstvoeding. Of al jaren zwijgen op verjaardagen over opvoedingskwesties, bang voor het verbale wapengekletter van de andere visite. „Is dit echt het voorbeeld dat we onze kinderen willen geven? Iemand mailde: 'je vraagt er ook zelf om, als je over deze onderwer pen blogt'. Flauwekul: als ik in een kort rokje over straat loop, vraag ik er dan ook om aangerand te worden?" Volgens de eerste berichten zijn zeker veertien mensen gedood en raakt evenveel mensen gewond. Getuigen zagen geweren, kogel vrije vesten en kleding in militai re stijl. De schutters wisten te ont komen. Een zwarte terreinwagen met drie personen verliet het ge bied vlak na de schietpartij. De po litie is op zoek naar dat voertuig. In San Bernardino bestaat de vrees dat de inzittenden meer aan vallen in petto hebben. Onder meer overheidsgebouwen zijn di rect extra beveiligd. In het aange vallen pand werd op de tweede verdieping een verdacht pakket ge vonden, mogelijk een explosief. Het werd onschadelijk gemaakt met een robot. „Dit waren mensen die goed voorbereid waren," zei politiechef Jarrod Burguan in een persconfe rentie. „Ze droegen lange gewe ren, geen handgeweren." „Ik was net achter het gebouw. Boem, boem, boem, boem, boem, hoorde ik, schoten", beschreef een vrouw tegenover camera's van CNN. De hele omgeving ging op slot. „Mijn dochter verbergt zich in haar kantoor", zei vader Terry Pettit, die in de buurt van het overheidskantoor waar zijn doch ter werkt op nieuws wachtte. Ook andere familieleden kregen ner veuze telefoontjes. „Mijn dochter zei dat ze dacht dat het een oefe ning was. Ze was geschokt, niet heel duidelijk. De politieagent bij haar zei dat er slachtoffers waren." De grote vraag bleef gisteren wie de aanvallers waren en wat hun motief was voor de schietpar tij. „Waarom zouden ze een instel ling die gehandicapten helpt als doelwit kiezen?", vroeg een fami lielid zich vertwijfeld af. Het debat over wapenbezit in de VS laaide gisteren direct op. Geen door Jeroen Schmale Een blog over het niet geven van borstvoeding zorgde voor woeden de reacties in de inbox van Vala van den Boomen, moeder van een autistische zoon. „Iemand schreef dat het mijn eigen schuld was dat hij zwakbegaafd is, omdat ik niet het beste voor hem wilde." borstvoeding? Vreselijk! Vala van den Boomen wist niet wat haar overkwam toen ze schreef over flesvoeding. „De reacties die ik kreeg waren echt niet normaal." foto Pim Ras Reddingswerkers helpen gewonden na de schietpartij in San Bernardino. foto Reuters door Karlijn van Houwelingen SAN BERNARDINO. Drie schutters lij ken in het Amerikaanse San Bernar dino een kerstfeest onder vuur ge nomen te hebben. In de stad in Ca- lifornië, drongen zwaargewapende mannen, vermoedelijk drie, een ver gaderzaal bij een behandelcentrum voor mensen met autisme en ande re ontwikkelingsstoornissen bin nen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4