Valse start voor De Bruijn op WK driebanden Zevenhonderd deelnemers bij 25e editie van Terneuzense wedstrijdloop 16 ZEELAND DOW Joggingclub is blij met nieuwe mijlpaal. „Dat geeft aan dat deze marathon tot de verbeelding spreekt." TERNEUZEN. Het heeft er alle schijn van dat de Aflossingsmara thon van DOW Joggingclub deel nemersrecords blijft verbreken. Komende zaterdag zal er bij de ju bileumeditie - het is de 25e maal dat deze wedstrijd wordt gelopen - met iets minder dan 700 atleten en atletes weer een nieuw record worden bijgeschreven. Het vorige record staat op 650 deelnemers. Voor de organisatie is het ieder jaar weer opmerkelijk dat zoveel lopers en loopsters naar Terneu zen afreizen. Jaren geleden was er immers reeds een maximum aan tal aan deelnemers gesteld, omdat de beschikbare infrastructuur niet nog meer atleten aankon. „We hebben nu de beschikking over meer omkleedruimte met sporthal de Vliegende Vaart en dat is vlakbij de start en finish. Me de daardoor hebben we het maxi mum aantal aan deelnemers op kunnen hogen", meent Jan Boon man, voorzitter van de DOW Jog- gingclub. Het is één van de grootst bezette loopevenementen in de provincie. „Dat geeft aan dat deze mara thon tot de verbeelding spreekt. Vooral ook door de goede organisa tie en de service die we de deelne mers geven", meent de preses aan de vooravond van deze Aflossings marathon. De wedstrijd zal wellicht op nieuw uitdraaien op een confron tatie om de eerste plaats tussen de regionale teams van atletiekvereni ging Scheldesport uit Terneuzen en de selectie van Road Running Axel. Vooral die laatste ploeg is uit op een nieuw succesje, nadat in het verleden reeds drie werd ge wonnen en evenveel keren een tweede plaats werd behaald. Peter de Vet is dit jaar actief als coach, doordat hij door een blessu re als loper aan de kant moet blij ven. „Maar we gaan weer voor een zege. Het vertrouwen is er binnen de groep en het belangrijkste is wellicht de vorm van de dag." De samenstelling van de ploe gen wordt pas op de dag zelf be kendgemaakt, maar de verwach ting is dat een regionale loper als Edwin de la Ruelle aan de start zal verschijnen. Die start is zater dag om 12.00 uur op sportpark De Vliegende Vaart en de tijdwaarne ming stopt om 16.30 uur. Met zeven Koreanen, vier Bel gen en drie biljarters uit Neder land, Frankrijk, Turkije, Egypte, Vietnam, twee Noord-, een Mid den- en vijf Zuid-Amerikanen is het kampioenschap wel degelijk wereldomvattend. Dat De Bruijn tot de uitverkore ne behoort, heeft hij niet aan zijn negende plaats op de vaderlandse ranking te danken, maar aan zijn derde plaats van vorig seizoen in Korea. De Hulstenaar verdedigt niet alleen zijn bronzen medaille, maar ook 57 punten op de wereld- ranking die hij kreeg voor die pres tatie. Hij staat voor een zware op dracht als het gaat om zijn dertien de plaats te behouden, dan wel te verbeteren. Dat laatste kan de Zeeuws-Vla ming zo op het oog al vergeten, want er wacht hem vandaag nog een loodzware wedstrijd tegen de Turk Adnan Yüksel. De strijd te gen Nelin begon gisteravond al on der een slecht gesternte toen hij de acquitstoot miste en de Deen met vijf meteen de toon zette. Daardoor was De Bruijn vanaf het begin op achtervolgen aangewe zen. Dichterbij komen lukte nooit. Nelin bleef zijn punten ma ken en dat kon van De Bruijn niet worden gezegd: 10-20 bij de pauze en via 12-29 naar 21-40. Ook regerend Nederlands kam pioen Jean van Erp faalde opzich- Jean Paul de Bruijn lijkt zijn kansen al te hebben verspeeld met een kansloze nederlaag tegen de Deen Dion Nelin tig en werd al na twee verliespar- tijen uitgeschakeld. Naar goed bil- jartgebruik waren de ach's en wee's niet van de lucht. Moeilijke omstandigheden, te snelle en 'lan ge' tafels, de bekende klaagzang klonk om het eigen falen goed te praten. Ooit zei Albert Einstein, een ge kend liefhebber van de biljarts- port: „Biljarten is een kunst die een superieure anticipatie vereist, een nobele sport, waarvoor een grote fysieke conditie, logisch den ken en de gevoelige touch van een concertpianist nodig is". Deze uitspraak werd gistera vond nog maar eens bevestigd. Jean Paul de Bruijn is gezien zijn eerste optreden (nog) geen con certpianist. De aflossingsmarathon in Terneuzen trekt jaarlijks honderden atleten naar Zeeuws-Vlaanderen. foto Peter Nicolai Aflossingsmarathon breekt opnieuw deelnemersrecord door Wim de Vos 650 Het vorige deelnemersrecord van de Aflossingsmarathon stond op 650 deelnemers. De start is zaterdag om 12.00 uur op sportpark De Vliegende Vaart. Jean Paul de Bruijn foto Izaak Verkeste door Joop van den Oudenhoven BORDEAUX. Het wereldkampioen schap driebanden is dinsdag in Frankrijk van start gegaan met en kele verrassende uitslagen, waar van de uitschakeling van de Turk Semih Sayginer de opvallendste is. Regerend wereldkampioen Sung-Won Choi staat op het randje van de afgrond. Jean Paul de Bruijn lijkt zijn kansen al te hebben ver speeld met een kansloze nederlaag tegen de Deen Dion Nelin, 21-40 na 21 beurten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48