:K. Werkstraf opgelegd in kwestie van bedreigingen bij w Goes RKHAV-atleet maakt sterk debuut bij senioren •*45 14 KNVB brengt schorsing Ceerman terug tot drie competitieduels Negentienjarige Zeeuws-Vlaming verruilde vier jaar geleden de voetbalsport voor de atletiek. De beroepscommissie van de KNVB heeft de schorsing van Vlissingen-aanvaller Geraldi Geerman van vijf wedstrijden te ruggebracht tot drie duels. De buitenspeler van de Walcher- se zondag-hoofdklasser kreeg ruim twee weken geleden na af loop van de wedstrijd tegen UDI'19 (2-1-nederlaag) een rode kaart wegens vermeende verwen singen aan het adres van de arbi ter. De scheidsrechter maakte rap port op en naar aanleiding daar van werd een schorsing van vijf duels uitgesproken. Vlissingen te kende beroep aan tegen de straf, en met succes. Zondag zat Geerman al een wed strijd schorsing (Halsteren-uit, 2-2) uit. Ook de duels met Groe ne Ster (6 december) en OSS'20 (13 december) zal hij noodge dwongen aan zich voorbij moe ten laten gaan. Trainer Knol blijft langer bij IJzendijke Nico Knol is ook volgend voetbal seizoen trainer van IJzendijke. Het bestuur van de zondag-vier deklasser is tevreden over de sa menwerking. Oud-doelman Knol is aan zijn eerste jaar bezig bij IJzendijke, dat de vierde plaats bezet in de vierde klasse A. IJzendijke won zeven van de elf competitieduels. Zaterdaga vond was koploper Philippine met 6-3 te sterk. sport kort FC Axel - GPC en duel Goes ingepland GPC Vlissingen speelt de topper in de tweede klasse tegen koplo per FC Axel op zaterdag 19 de cember. Het duel werd afgelopen zaterdag afgelast, in verband met het overlijden van Jaap van de Guchte, leider van het derde elf tal. Het restant van het gestaakte duel (1-1) van zondag-eersteklas ser Goes met HVCH wordt 20 de cember afgewerkt. Er stonden pas 32 minuten op het scorebord. tlC Zijn debuut bij de senio ren ging de afgelopen weken niet onopge merkt voorbij. Job de Feijter gaf in de Zeeuwse cross competitie de gevestigde orde het nakijken. De negentienjarige atleet uit Sint Jansteen won zo wel de Moerschancross als Elder- schanscross en liet de sterker ge achte Erwin Harmes en Martijn de Kok achter zich. „Het was voor mij aftasten", zegt De Feijter. „Bij de Moer- schanscross had Harmes de week ervoor nog de marathon van New York gelopen, dus ik dacht dat hij wat vermoeid was en mis schien daardoor in de finale iets tekort kwam ten opzichte van mij. Maar ook in Aardenburg bij de Elderschanscross kon ik hem weer verslaan. Dat verraste ook mij wel, ja. Ik had in baanwed- strijden weieens tegen Harmes gelopen, maar nog nooit gewon nen. Het is voor mij een mooie stimulans en een goed signaal. Er zit progressie in." De Zeeuws-Vlaming besloot vier jaar geleden de voetbalkick- sen om te ruilen voor de loop schoenen. Niet dat hij het als kilo metervreter op het middenveld bij Steen Bi niet meer zijn zin had, maar hij kwam tot ontdek king dat hardlopen nog meer zijn ding was. „De bevestiging kwam op de middelbare school", vertelt De Feijter. „Op het Reynaertcolle- ge verbrak ik bij de coopertest het schoolrecord. Het stond op 3550 meter en ik kwam tot 3700 meter. Ik had dus de goede keuze gemaakt. Bij atletiek is het team- gebeuren minder dan bij het voet bal, maar in Hulst hebben we een leuke loopgroep. Ik heb er nog geen spijt van gehad. Ik ben bij Steen gestopt op het moment dat we met Bi de beker wonnen. Dat was een mooi afscheid." De Feijter kwam bij RKHAV onder de vleugels van Jan van Laarhoven terecht. Hij is nog al tijd zijn trainer. „Hij is in het ver leden een goede atleet geweest en heeft er veel verstand van. Zijn methode past goed bij mij. Hij loopt nooit te hard van stapel en gaat voorzichtig om met de jonge atleten. Hij zegt altijd dat iemand bij de senioren altijd nog hard genoeg kan lopen." Die seniorentijd is nu aange broken. „De trainingen worden wat opgeschroefd", zegt De Feij ter, die in Antwerpen journalis tiek studeert. Dat betekent dat de Zeeuws-Vlaming gemiddeld zo'n zeven uur per week traint. „Ik ben twee keer actief op de baan De kwestie dateert van april 2014. De voetbalvereniging beleef de toen een roerig seizoenseinde, met onder meer de degradatie van het het eerste elftal uit de hoofd klasse. Goes-voorzitter Henk Zwar- telé, zijn vrouw en een lid van de technische commissie werden in die maand meerdere keren ano niem per sms bedreigd. Het begon met beledigingen en het eindigde met doodsbedreigingen. Eind april werd aangifte gedaan. De politie begon hierop een onderzoek en verhoorde een verdachte. Deze moest zich in september van dat jaar verantwoorden voor zijn daad tijdens een taakstrafzit ting. De verdachte trok tijdens de zitting zijn bekentenis in en accep teerde zijn straf niet. Hierop werd de zaak doorverwezen naar de poli tierechter. De behandeling liet lang op zich wachten. Tot twee keer toe werd de zaak uitgesteld. Maandag stond de zaak ander maal op de rol en kwam het tot een uitspraak. Voorzitter Zwartelé en zijn vrouw waren bij de zitting aanwezig. De verdachte werd een werkstraf van vijftig uur opgelegd. „Ik ben volledig akkoord met die uitspraak", zegt Zwartelé. „Het was hardvochtig geweest als de ver dachte er zomaar mee was wegge komen. Maar de ernst van de zaak is onderkend. De rechter had het over bedreigingen met een mis drijf tegen het leven gericht. We kunnen er nu een dikke punt on der zetten." Toch krijgt de kwestie nog een staartje. De verdachte is lid van w Goes en zal tijdens de eerstkomen de ledenvergadering voor roye ment worden voorgedragen. Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN Geraldi Geerman (links) moet de wedstrijden tegen Groene Ster en OSS'20 aan zich voorbij laten gaan. archieffoto Ruben Oreel IJZENDIJKE VLISSINGEN STARA ZEGORA De Nooijer en Levski Sofia lopen averij op in strijd om de titel Jeremy de Nooijer (fo to) heeft met Levski Sofia geen goede za ken gedaan in de strijd om de Bulgaarse landstitel. De uit Vlissingen af komstige middenvel der ging gisteravond met 1-0 onderuit bij nummer vier Beroe Stara Zegora. Spas Delev tekende voor de thuisploeg in de 64e minuut voor de enige treffer van de wedstrijd en daar mee bracht hij Levski Sofia de vierde neder laag van het seizoen toe. De club van De Nooijer had goede za ken kunnen doen, maar door de neder laag moeten de Bulga ren de koppositie de len met Ludogorets. Beide ploegen heb ben 34 punten na achttien speelronden. ODENSE Tieleman gaat op voor WK-goud Nard Tieleman geldt als een groot talent in het trampolinesprin gen. De twaalfjarige gymnast uit Sint Kruis is viervoudig Neder lands kampioen op de dubbele minitrampoli- ne en was vorig jaar ook succesvol op het jeugd WK in Florida. Vanaf vandaag doet hij opnieuw mee aan het wereldkampioen schap voor junioren, dit keer gehouden in het Deense Odense. Tieleman doet aan liefst drie onderdelen mee: dubbele mi- nitrampoline, trampoli ne en synchroon. De verrichtingen van de jongeling zijn online te volgen via een lives- tream: www.wch2015.dk Job de Feijter in door Jan Dagevos door Jan Dagevos GOES. Ruim anderhalfjaar na dato is er een uitspraak in de zaak van de bedreigingen bij de voetbalver eniging Goes. De verdachte, een 48-jarige man uit Goes, is veroor deeld tot een werkstraf van vijftig uur. De eis was vier weken gevan genisstraf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46