i Provincie praat mee over beheer wegen zeelandtheaters.nl te gemeente, van revolutionair idee? ZEELAND 11 AGENDA 3 t/m 11 december in een kleine gemeente buiten Zeeland. Daar is het 'ons kent ons'. Het old boy's netwerk in zo'n gemeente, daar kom je bijna niet tussen. Wat schaalvergroting zou goed zijn voor de professiona liteit van de politiek. En wat min der bestuurslagen." Het is waar dat schaalvergro ting door kan schieten, zegt Kraak. „Maar dit - één provincie gemeente - lijkt me voor Zeeland een heel mooie, menselijke maat." Ja zeggen tegen het idee om in Zeeland te experimente ren met een provinciegemeente, is ook een kwestie van durf, stelt het voormalige raadslid. „Men sen weten wat ze hebben, maar niet wat ze krijgen. Ik zeg: laten we het maar gewoon proberen." De Kortgeense Nicolien Schui temaker ziet zowel voor- als nade len aan de provinciegemeente Zeeland. „Ik denk dat we tegen over Den Haag sterker staan als we met zijn allen één Zeeland vormen. Óm die reden vind ik het een goed idee." Schuitema ker, eigenaresse van restaurant Graaf van Buren, vreest echter inwoners telde de gemeente Noord-Beveland op 31 maart 2015. voor bureaucratie. „Ik kom uit de Randstad en weet hoe moeizaam het contact tussen burger en be stuur daar verloopt. Hier zijn de lijntjes veel korter en ik denk dat het bij de geschetste situatie on mogelijk is om dat te behouden." Ze is ook een beetje bang dat de afzonderlijke eilanden hun iden titeit verliezen, maar gaat daar aan twijfelen wanneer ze zich realiseert dat meerdere Zeeuwse kernen die onder één gemeente vallen, toch heel duidelijk een ei gen identiteit hebben en houden. „Misschien is die angst onte recht, maar ik vind het kleinscha lige juist zo fijn aan Zeeland. Ik denk dat dat voor veel Zeeuwen geldt. Het is moeilijk om iets op te geven wat al zo lang bestaat." Cor Verburg van Slagerij Ver burg in Kortgene heeft ook zo zijn bedenkingen bij één provin ciegemeente. „Volgens mij komt de burger dan nog verder van het bestuur af te staan. Ik zeg altijd: hoe groter je iets maakt, hoe log ger het wordt." Hij schudt zijn hoofd. „Nee, verplaats alsjeblieft niet alles naar Vlissingen en Mid delburg. Ik denk dat het Zeeland niet ten goede komt." V W ifS IIJ'IIJ Het doel van de samenwerking is een efficiënter beheer en onder houd van de wegen die deze over heden onder hun hoede hebben. In oktober vroegen waterschap en gemeenten aan de provincie deel te nemen bij hun Bestuurlijk Overleg Wegbeheer Zeeland. Het dagelijks provinciebestuur heeft besloten bij dit samenwerkings verband aan te haken, zo liet gede puteerde Harry van der Maas giste ren weten. Hij hoopt dat nog meer wegbeheerders zich aanslui ten bij het bestuurlijk overleg, zo als Rijkswaterstaat en de Wester- scheldetunnel. Doelmatiger werken aan de we gen kan onder meer worden be reikt door gezamenlijk maatsta ven af te spreken waaraan we- gen(onderhoud) moet(en) vol doen. Inzicht in eikaars planning kan voordeel opleveren in de vorm van gezamenlijke aanbeste ding van werk. Afspraken over we- genonderhoud maakt ook de over dracht van wegen van de ene naar de andere beheerder gemakkelij ker, verwacht Van der Maas. Het overleg tussen gemeenten, provincie en waterschap moet niet alleen administratieve en fi nanciële voordelen brengen. Het kan ook zorgen voor een gezamen lijke aanpak van projecten op het Na waterschap en gemeenten doet ook de provincie Zeeland mee aan het Bestuurlijk Overleg Wegbeheer Zeeland gebied van verkeersveiligheid. Overigens benadrukken gemeen ten, provincie en waterschap dat het overleg de eigen bestuurlijke zelfstandigheid niet mag aantas ten. Het overleg mag ook niet lei den tot bureaucratische romp slomp. Administratieve lasten en verrekeningen moeten tot een mi nimum beperkt blijven. DO 03112 Scheldetheater Terneuzen DO 03 VR 04 VR 04 WO 09 WO 09 DO 10 VR ll Debby Petter - Bed Breakfast 12 Schouwburg Middelburg cabaret JandinO - Hoe dan ook Het Groot Niet Te Vermijden Silvester Zwaneveld - Regels zijn regels Fatal Attraction Maikel Harte uitverkocht! Rhythm of the Dance - The Christmas Show 12 Scheldetheater Terneuzen The Tenors muziek Huub Stapel -MV2 VR 11 en ZA 12112 Theater de Mythe Goes Maikel Harte - uitverkocht! cabaret Scheldetheater I Schouwburg I Theater de Mythe Terneuzen I Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 DONDERDAG 3 DECEMBER 2015 Nicolien Schuitemaker: „Ik denk dat we sterker staan als we één Zeeland vormen." foto's Mechteld Jansen Zo gek nog niet 7402 -• detox Peter en Marina Nagelkerke vinden het al bijzonder dat Noord-Beveland en Goes nog niet zijn samengevoegd. MIDDELBURG. De provincie schuift aan bij het samenwerkingsverband van de dertien Zeeuwse gemeen ten en waterschap Scheldestromen op het gebied van wegenbeheer. V* THEATER SCHOUWBURG MIDDELBURG 12 Scheldetheater Terneuzen muziek I show Shave, Rattle and Roll 12 Theater de Mythe Goes cabaret 12 Scheldetheater Terneuzen Lust. Obsessie. Wraak. 12 Schouwburg Middelburg 12 Theater de Mythe Goes toneel (thriller) cabaret dans- en muziekshow VR 11112 Schouwburg Middelburg :ÊtlÉBIÊl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43