F Zo COLOFON Wat vinden ze in Noord-Beveland, Zeelands kleins 10 ZEELAND Kleinschalig is fijn, klinkt het in Kortgene. Maar één gemeente Zeeland is ook best een goed idee. Twitter Online Top 5 De Mediaan @De_Mediaan Geloof je het nu, Ha- jo? Uw reactie Weblog: Rudestats Kustmarathonboek 088-0139910. Zeeland moet een vuist kunnen ma ken tegenover de Randstad. Daarom, zegt Marina Nagel- kerke van Bazar in Kortgene, is het nog niet zo'n gek idee om een provinciegemeente Zeeland te vormen. Het gaat ten slotte alleen om een bestuurlijke samenvoeging: „De mensen in Kortgene zullen er niet veel van merken", is haar overtuiging. Zoon Peter Nagelkerke, die van achter de balie met een half oor heeft meegeluisterd, knikt. Zó kan het in elk geval niet door blij ven gaan, vindt hij. De gemeente Noord-Beveland telt nog geen 8.000 mensen: „Daar kun je geen gemeente voor in stand blijven houden. Dan moet je toch op- schalen. Het is al heel bijzonder dat we nog niet zijn samenge voegd met de gemeente Goes. Voor de duidelijkheid: daar ben ik blij om hoor. Anders word je toch een ondergeschoven kind je-" Heel Zeeland één gemeente, dat is in zijn opinie wel héél groot. „Ik denk eerder aan een driedeling. Walcheren en Zuid-Beveland samen, Schou wen met Noord-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen, bijvoor beeld." Laat Middelburg met Vlis singen de Zeeuwse Randstad vor men, stelde senior-onderzoeker Dick van der Wouw van ZB Plan bureau voor. De eigenaar van Bazar kijkt be denkelijk. „Het lijkt me geen ver betering voor Zeeuws-Vlamin gen als ze voor een rijbewijs naar Walcheren moeten. Je ziet dat het voor mensen uit Kortgene al een probleem kan zijn om naar het ziekenhuis te komen. Zeker als ze geen auto hebben, moeten ze allerlei constructies verzinnen om er te komen." Emma Kraak (73) is in 1991 met haar man in Kortgene neer gestreken. „Ik kom van Wierin- gen. Daardoor begrijp ik de ei landmentaliteit. Toch ben ik een voorstander van zo'n provinciege meente. Ik ben raadslid geweest i „Dit is een testbericht", stuur de de NS Reisplanner-app gis terochtend per ongeluk naar al le gebruikers. En daar achter aan: „Zodat Hajo het ook ge looft." Dat bericht was eigenlijk alleen bedoeld voor medewer kers, maar kwam dus bij veel meer mensen terecht. Hajo was daarmee gisteren even de be kendste medewerker van de NS. Zeeland in de toekomst één gemeente? U reageerde mas saal. RMG ziet het zitten: „Hopelijk zijn onze Zeeuwse overheden zo intelligent en gaan ze er se rieus aan werken om van Zee land één gemeente te maken, voor het te laat is en Zeeland wordt opgeheven en wordt ge annexeerd door Zuid-Holland." Veel anderen echter niet. Middelburg Unlimited schrijft: „Weer zo'n megalo maan project: schaalvergroting werkt meestal niet en wordt uitsluitend bedacht vanuit budgettaire overwegingen. Zeeland wordt al leeggeroofd vanwege allerlei bezuinigingsac ties..." 1. Zeeuws-Vlaanderen krijgt weer een discotheek 2. Eerste 'zonnedakpannen' van Zeeland liggen in Yerseke 3. Drie docenten gaan aan kop in lerarenverkiezing 4. Griend spoelt aan in Vlissin- gen (video) 5. 'Maak van Zeeland één ge meente' De meest scorende aanvallers, de snelste goals, de minst gepas seerde keepers, de kortste trai nerscarrières, de meeste rode kaarten... Als het met voetbal te maken heeft en het is in cijfers te vangen, dan is het te vinden op het weblog van sportverslag gever Rudy Boogert. Verplichte kost voor voetbalfans: www.pzc.nl/rudestats De PZC brengt elk jaar een boek uit over het grootste sportevenement van Zeeland. Dit jaar is het boek extra dik. Er is uitgebreid aandacht voor de Hardloopmarathon, Ladiesrun, Kidsrun, Mountainbikemara thon en Wandelmarathon. Ook de complete uitslagen van alle onderdelen zijn in het boek ge plaatst. http://webwinkel.pzc.nl/ kustmarathonboek-2015.html Kijk op www.pzc.nl of G ©pzcredactie fi facebook.com/depzc @pzcredactie Krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel onze bezorgservice: 088 0561510, of meld het op: www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Vragen? Bel: 088-0139910 Uitgever Erik van Gruijthuijsen Commercieel directeur Tessa van Waarde Advertenties Afdeling Direct Sales reeio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl www.pzc.nl Redactie Walcheren. Bevelanden. Schouwen-Duiveland en Tholen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118- 434021 E-mail: walcheren@pzc.nl; bevelanden@pzc.nl; schouwen-duiveland@pzc.nl; tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl Eén gemeente? door Ellen Jobse en Ondine van der Vleuten Emma Kraak. „Ik zeg: laten we het maar gewoon proberen." PO/N T Cor Verburg: „Ik zeg altijd: hoe groter je iets maakt, hoe logger het wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42