TO©S Itoee miljoen subsidie innoverende bedrijven Vergoeding Rijk dekt kosten crisisopvang Ontslagvergoedingen ZorgSaam in onderzoek Gecastreerde haan Purschuim langs kust Fietser aangereden 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening paul kusters Bredere basis kenniscentrum donderdag Willem van Dam Echt, ik kan geen sinter klaasliedje meer hóóóren. Ik heb mijn buik vol van de aman- delletters, de sinter klaasschuimpjes komen mijn neus uit en als ik ergens een cho coladeletter zie liggen, word ik ter plekke onpasselijk. En het moet nog 5 december worden. Zuchtend begin ik aan mijn ze ventiende gedicht, ik moet nog acht surprises maken ('Wie heeft de lijmpot gehad?') en straks moet ik nog hup, hup de stad in Enig idee wat een kapoentje Is? Nou, dat had ik tot gisteren ook niet om een paar gebreide handschoe nen voor kleinkind nummer veer tien te kopen. Druk, druk, druk. Sinterklaas - ik heb er een pesthe- kel aan. Sinterklaas kapoentje, doe wat in mijn schoentje. Enig idee wat een kapoentje is? Nou dat had ik tot gisteren ook niet. Daarom heb ik het maar even in de Dikke Van Dale opgezocht. Een kapoentje is behalve een lieveheersbeestje, een guit of schalk 'een gecas treerde haan, bestemd om vetge mest te worden of reeds vetge mest". En al die kindjes maar zwaaien naar die vetgemeste ge castreerde haan met die malle mij ter op z'n kop en die belachelijke jurk aan. Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan, hij brengt ons Sint Nicolaas, ik zie hem al staan, hoe huppelt zijn paardje het dek op neer. Gelooft geen hond na tuurlijk. Een paard dat op een stampend slepertje heen en weer rent? Zo'n beest breekt onherroe pelijk zijn poten. Sinterklaasje bonne bonne bonne, gooi wat in mijn lege lege tonne; hoe stom kan het zijn, denk je ein delijk een mp3-speler cadeau te krijgen, flikkert die gecastreerde haan dat ding in de regenton - ka pot natuurlijk. En dan die Pieten. Of ze nu zwart, wit, rood of groen zijn, een paar roetvegen op hun bakkes hebben gesmeerd - ze zijn te stom om voor de duvel te dansen, spreken kromtaal en jagen kindertjes de stuipen op het lijf. Het heerlijk avondje is gekomen. Ik kijk nu al uit naar de kerstman. Vluchtelingen onderbrengen in de Hedwigepolder is mensonterend. Zeeland moet één gemeente worden. toosenhenk.nl D TOOS EN HENK HEBBEN ER ALLES VOOR OVER De complete zuidwestkant van de Walcherse kust was gisterochtend bezaaid met stukken purschuim. Moge lijk is het isolatiemateriaal afkomstig uit het gezon ken vrachtschip Flinterstar of is het in de zee terecht gekomen tijdens de ber ging van het wrak van de Baltic Ace. Een andere mo gelijkheid is opzettelijke dumping vanaf een schip op zee. Volgens strandwachter Al- bert Dijkstra is het pur schuim vooral schadelijk voor zeevogels, die het ma teriaal voor eten aanzien. Het kenniscentrum voor de procesindustrie KI-IMPI krijgt van de provincie 6500 euro voor een leden werfcampagne. Het kennis centrum wil partijen die een rol spelen bij het on derhoud in de procesindus trie bij elkaar brengen om kennis te bundelen en de innovatiekracht te vergro ten. Bij het centrum zijn nu 50 partners uit het be drijfsleven en onderwijs aangesloten. Het streven is dit uit te breiden naar 75. Op de kruising N59 Oude- weg in Zierikzee is woens dagmiddag rond 15.30 uur een fietser aangereden. Een auto die wilde afslaan naar de Oudeweg zag de fietser over het hoofd. Er is een ambulance ter plaatse gekomen om de gewonde fietser af te voeren naar het ziekenhuis. Het meisje dat achterop zat raakte ge wond in het gezicht. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Het geld komt uit de MIT Zuid-regeling die Zeeland, Noord-Brabant en Limburg met her Rijk in het leven hebben ge roepen. Negen Zeeuwse haalbaar heidsonderzoeken kregen in to taal 435.580 euro subsidie. De be dragen liggen tussen de 40.000 en 50.000 euro. MIT Zuid wees voor de drie provincies in totaal 2,8 miljoen aan subsidies toe. De negen goedgekeurde Zeeuwse haalbaarheidsprojecten zijn ingediend door Saint Trofee (Renesse, Koel-Flex), Diverto Technologies (Wemeldinge, hy bride oplossing op basis van nieuw motorblok), North Seaweed (Kapelle, zeewier als meststof en gewasbescherming), Seafarm BV (Kamperland, duur zame productie oesters), Tidal Technology Center Grevelingen- dam (getijdetechniek), Proefboer- derij Rusthoeve (Colijnsplaat, kleinschalige bioraffinage), Meat less BV (Goes, lang houdbaar pro duct), Landbouwbedrijf Remijn (Burgh-Haamstede, mechanisa tie zoete aardappel), Traas en Ovaa Sport BV (Heinkenszand, recycling kunstgrasmatten). Vijftien Zeeuwse aanvragers kregen in totaal 1,4 miljoen voor negen samenwerkingsprojecten. Dat bedrag is een kwart van het Zuid-Nederlandse totaal. Quinoa Die projecten zijn: hergebruik granulaat uit kunstgras in stil as falt (Traas en Ovaa Sport, Zeeuw se Asfalt Onderneming, Middel burg en Kedu Polymers Indus tries, Vlissingen), best in glass (Ampersand, Arnemuiden en Co- remans, Rilland), L-Bow (PTS Machinery, Hulst en Asisto Engi neering, Vlissingen), integrated unloading switching system 2.0 (Timesavers International, Goes en KV Techniek, 's-Heer Abtskerke), opkweek schelpdie ren (Roem van Yerseke en Machi nefabriek W. Bakker, Yerseke), keten voor quinoa (Van de Bilt Zaden en Vlas, Sluiskil), onder houd gasdistributienetwerken (Prince Kunststofbouw, Tholen), mestverwerking op locatie (VAM Watertech, Borssele) en in teroperability (DSP Innovation, Middelburg). De subsidies varië ren van 52.500 tot 195.310 euro. De vergoeding van het Rijk, die vorige week met terugwerkende kracht verhoogd werd van 40 naar 100 euro per vluchteling per nacht, is nu dus wél voldoende. „Maar bedenk wel dat de ambte lijke inzet niet is meegerekend", nuanceert een woordvoerster van de gemeente Sluis. „Als je die wel meetelt, hebben we er echt niets op verdiend." Sluis was begin oktober de eerste ge meente in Zeeland die crisisop vang verzorgde. Bijna tweehon derd mensen verbleven vijf da gen in Cadzand-Bad. De grootste kostenpost was de rekening voor eten en drinken: 19.200 euro. De beveiliging kostte 15.355 euro. De vergoeding aan de Stichting Sportcentrum Cadzand, voor de sporthal, bedroeg 5200 euro. Na vijf dagen vertrok de groep voor drie dagen naar sporthal Baskens- burg in Vlissingen. Daar bleken de kosten ongeveer even hoog. In Vlissingen en Cadzand-Bad kostte de opvang van vluchtelingen rond de 70 euro per persoon per nacht Minister Edith Schippers ant woordt dit op vragen van het SP-Kamerlid Henk van Gerven. Het CBIG, een uitvoeringsorgani satie van het ministerie, onder zoekt of er sprake is van 'een mo gelijke overtreding met betrek king tot ontslagvergoedingen' bij ZorgSaam. De resultaten zijn nog niet bekend. Van Gerven stelde zijn vragen naar aanleiding van de ontslag vergoedingen die de vorig jaar ontslagen leden van de raad van bestuur van ZorgSaam Paul Ra- demacher en Joep Paulides heb ben gekregen. Rademacher ont ving op basis van een gerechtelij ke uitspraak 396.018 euro; Pauli des op basis van bestaande regel geving 302.140 euro. De Wet Normering Topinko mens stelt een maximum van 75.000 euro aan ontslagvergoe dingen, maar die wet geldt 'nog maar' sinds 2011. ZorgSaam heeft dat in acht genomen. Schippers oordeelt evenwel dat 'onmatige ontslagvergoedingen van zorgbe- stuurders onwenselijk' zijn. 1402 reacties EEN GIJZELINGSACTIE i WAT ZIJN bE EISEN 2 KAARTJES VOOR AbELE DISHOEK MIDDELBURG ZIERIKZEE MIDDELBURG Drouen voorzitter bezwaarcommissie Mr. T. Drouen volgt mr. J. Zigenhorn op als voorzitter van de Adviescommissie be zwaar, beroep en klachten van de provincie Zeeland, hebben GS besloten. Zigen horn treedt af omdat zijn maximale benoemingster mijn is verstreken. Drouen was al plaatsvervangend voorzitter van de advies commissie. Die taak zal voortaan worden vervuld door mr. M. de Hek. MIDDELBURG. Het Zeeuwse mid den- en kleinbedrijf heeft voor bijna twee miljoen euro aan subsi die voor vernieuwende projecten binnengehaald. door Martijn de Koning CADZAND-BAD. De vijfdaagse cri sisopvang van vluchtelingen in De Sporthal in Cadzand-Bad heeft de gemeente Sluis 69.000 euro ge kost. In Vlissingen kostte de op vang van diezelfde groep ruim 42.000 euro voor drie dagen. Dat komt in beide gevallen neer op 70 euro per persoon per nacht. door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Het ministerie van Volksgezondheid laat onderzoek doen naar de ontslagvergoedin gen bij zorginstelling ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2