Rebelse zanger en acteur 28 CULTUUR SHOW Paul Groot speelt de hoofdrol in de musical Robert Long over het leven van de kleinkunstenaar, die in de jaren 70 en '80 hele volksstammen beledigde met zijn vlijmscherpe satire. „Pesterig, vilein en giftig: hij spaarde niemand." Directeur De Appel ontslagen Lionel Richie: duet met Adele Een David van papier-maché Stef Bos viert 25 jaar 'Papa' iSiiiiiiiu! De arbeidsovereenkomst van direc teur Lorenzo Benedetti van kunst centrum De Appel in Amsterdam wordt per 1 februari ontbonden. Dat heeft de kantonrechter giste ren bepaald. Het verschil van in zicht tussen het bestuur van De Appel en Benedetti is te groot. Er valt geen verbetering in te ver wachten, constateert de kanton rechter. Het bestuur van De Appel had om beëindiging van de ar beidsovereenkomst gevraagd. Het heeft kritiek op het functioneren van de directeur. Benedetti vindt zelf dat hij uitstekend functio neert. Volgens de kantonrechter miskent Benedetti de ernst van de kritiek op zijn functioneren. Lionel Richie voelt wel wat voor een duet met Adele. De zanger ziet dat in de toekomst ook gebeu ren, maar voorlopig heeft Adele volgens hem haar handen vol aan haar nieuwe plaat 25. „We gaan sa men iets doen", zegt Richie. „Daar zijn we al bijna mee bezig. Ik kan bijna zeggen dat we met elkaar om de tafel zitten, maar zij heeft nu eerst een andere missie." Daarmee wijst Richie naar de release van 25 en de bijbehorende tournee. Zijn telefoon stond roodgloeiend toen Adele in oktober de single Hello uitbracht. Al snel verscheen werd het nummer gemixt met Richies gelijknamige hit uit 1984. De zan ger vond die versie 'hilarisch'. Stef Bos viert in 2016 uitgebreid de 25e verjaardag van zijn doorbraak- hit Papa. De zanger komt 8 januari met een album vol nieuwe num mers, start een theatertour van ruim zeventig voorstellingen en publiceert een nieuw boek. In de voorstelling Een sprong in de tijd vertelt Bos over de weg die hij af legde om zijn eigen stem te vin den. Het nieuwe boek Mijn on macht woont in woorden bevat veel liedteksten en gedichten van Bos van de afgelopen 25 jaar. Hij stelde die bloemlezing zelf samen. Het nummer Papa, over de gelijkenis sen die hij ontdekt tussen zichzelf en zijn vader, geldt als een Neder landstalige klassieker. gat Paul Groot (links) als Robert Long en Jeremy Baker als Leen Jongewaard. Hun ingewikkelde werkrelatie staat centraal in een musical, foto Roy Beusker Een leven lang KUNSTCENTRUM MUZIEK VIAREGGIO Beeldhouwers maken een papier-maché versie van het wereld beroemde beeld David (1501-1504). Die kopie van het meesterwerk van Michelangelo vaart in februari mee in de carnavalsoptocht van de Italiaan se stad Viareggio. Er worden ruim 800.000 bezoekers verwacht, foto EPA MUZIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28