Nederland slaat alleen met 18 De ex-voorzitter van eredivisieclub FC Twente Miljardair Lim zet broers Neville samen aan het roer bij Valencia Pastoor langer op Het Kasteel Eisinga in beeld bij Heerenveen City lasert oude logo gratis weg FC Twente is in verval. Hoe kon de flamboyante voorzitter Joop Munsterman al die jaren lang een eigen koninkrijk creëren, zonder oppositie? Gary Neville spreekt geen Spaans, kent de Primera Di vision alleen van de televisie en trainde nooit een club. Ondanks deze gebreken heeft Valencia de oud-speler van Manchester Uni ted aangesteld als opvolger van de ontslagen Nuno Espirito San to. Nog opmerkelijker is dat zijn jongere broer Phil deze week als interim-trainer fungeert. De be noeming van Gary Neville (40) houdt verband met zijn zakelijke activiteiten. Met Paul Scholes, Alex Pastoor blijft tot medio 2018 trainer van Sparta Rotter dam. Het bestuur van de koplo per in de eerste divisie heeft overeenstemming bereikt met de coach over een nieuw con tract met een looptijd van 2,5 jaar. Pastoor trad vorig seizoen in de winterstop in dienst van de Kasteelclub. De voormalig hoofdtrainer van Excelsior, NEC en Slavia Praag houdt Michael Reiziger als assistent. Nicky Butt en Ryan Giggs, nam hij vorig jaar amateurclub Sal- ford City FC over. Miljardair Peter Lim, de Singaporese eige naar van Valencia, investeerde. Phil Neville werd afgelopen zo mer toegevoegd aan de techni sche staf van Valencia. Gary Ne ville maakt nu met dank aan Lim een reuzenstap. Hij mag de baan combineren met zijn dienstverband bij het Engelse na tionale team. Neville assisteert bondscoach Roy Hodgson. Luuc Eisenga is de beoogde nieu we algemeen directeur van sc Heerenveen. De 43-jarige Fries is afkomstig uit de wielersport waarin hij momenteel directeur is van de AIGCP, de belangenver eniging van profwielerploegen. Eisenga is voorgedragen door for mateur Sjoerd Feenstra en advi seur Egbert van Hes. Eisenga werkte eerder als communicatie manager bij de wielerploegen T-Mobile en Rabobank. 4 QPR praat met Hasselbaink over vacature Jerrel Hasselbaink is met Queens Park Rangers in gesprek over de functie van hoofdtrainer. De oud-spits is momen teel succesvol met Burton Albion, kop loper in de League One. QPR ontsloeg onlangs trainer Chris Ramsey. Ribéry terug op trainingsveld bij Bayern Franck Ribéry heeft de groepstraining bij Bayern München hervat. De Fransman liep in maart van dit jaar een enkelblessu re op. Het is nog on duidelijk of hij nog in één van de reste rende vijf duels van Bayern dit jaar in actie kan komen. Kozakken Boys en HBS moeten even wachten Kozakken Boys en HBS horen morgen wie door is in het bekertoernooi. Dan doet de rechter uit spraak in het kort ge ding dat de topklas- ser uit Werkendam had aangespannen te gen de uitsluiting wegens een admini stratieve fout. et moet ergens in het voorjaar van 2010 zijn ge weest dat Joop Munsterman zijn telefoon pak te en het management van Bruce Springsteen belde. Of The Boss misschien zin had om een keer tje in Enschede te komen spelen. Bij voorkeur zijn lievelingsnum mer, het lijflied van zijn 'project' FC Twente: 'Working on a dream'. In die tijd, vijfjaar geleden, werd daar hooguit wat besmuikt om gelachen. FC Twente was hard op weg kampioen van Ne derland te worden. De Enschede- se club gold als een voorbeeld club, geleid door een flamboyan te voorzitter die weliswaar vijan den had, maar nog veel meer vrienden. Bruce Springsteen in de Grolsch Veste? Ach, die malle gekke Joop toch. Het is intrigerend om de verha len uit die tijd nog eens terug te lezen, vol ronkende passages over de 'grote visionair' Munsterman. De Twentsche Courant Tubantia plaatste in een speciale bijlage van mei 2010 een lyrisch stuk over de Twente-voorzitter, die - toevallig of niet - op dat moment ook bestuursvoorzitter was bij Wegener, het uitgeefconcern van dezelfde krant. Munsterman werd er geportretteerd als een soort reserve-Jezus, in een pagi na's lange ode. Kleurrijk Het was één van de pijlers onder het werk van Munsterman: een uitgekiende relatie met de media, óók de landelijke. Zijn charme hielp hem daarbij een handje. Munsterman is een kleurrijk ver teller, nooit te beroerd om steeds een paar groteske quotes de we reld in te slingeren. De Twente-voorzitter was ver maard als een strategisch doorslui- zer van informatie, in het bijzon der over mensen die hem hinder den. Fred Rutten, Jan van Halst, Co Adriaanse, of juist mensen van concurrerende clubs: ze kre gen allemaal de rekening van een 'anonieme' veeg uit de pan, op te- levisie bij Johan Derksen of in een ander bevriend medium. Journalisten die wél kritisch of sceptisch waren, konden reke nen op een zalvend telefoontje en een uitnodiging voor een lek kere kop Twentse koffie. Dan kon de voorzitter alles 'nog eens rus tig uitleggen'. En, nog zo'n klas siek Munsterman-zinnetje: „Dan kunnen we elkaar gelijk even wat beter leren kennen." Wie dan nog niet wilde luisteren, zoals de kritische Tubantia-journalist en clubwatcher Leon ten Voorde, kon het vergeten bij Munster man. Die was persona non grata. Weerstand was er in die jaren ook tegen Munsterman. Zeker bij Wegener, waar hij tal van omstre den zakelijke beslissingen nam en in een sfeer van conflict en chaos vertrok. Meeslepend Maar ook op de werkvloer bij FC Liefst tweederde van alle wed strijden en trainingen voor jeugdspelers zijn tegenwoordig op die ondergrond. Daarmee sluit de profsector naadloos aan bij de trend die al langer zicht baar was in het amateurvoetbal. Daar zijn zelfs drie van elke vier activiteiten op nepsprieten. De toon is gezet voor het grote kunstgrascongres dat de KNVB en de clubs vandaag houden. In Arnhem komen de technisch di recteuren en hoofden-jeugdoplei- ding van de ere- en eerstedivisie- clubs bijeen. Een gezelschap van ruim vijftig man. Allen hebben ze de afgelopen twee maanden meegewerkt aan onderzoek van sportadviesbureau NMC Bright. „Er zijn nu voor het eerst data beschikbaar en het beeld is over duidelijk, Nederland wordt een kunstgrasland", zegt Martin van Geel, technisch directeur van Feyenoord. Van Geel wordt niet vrolijk van die conclusie. De top man van Feyenoord vreest dat Ne derland verder terrein zal verlie zen in Europese wedstrijden als ons land als enige massaal op kunstgras bezig is. Voetbal op kunstgras is een andere sport dan op natuurgras, zo ervaren naast Van Geel ook andere be zorgde critici. Feyenoord is in het onderzoek de grote uitzondering. Samen met Heerenveen en De Graaf schap zijn de Rotterdammers de enigen die nog voor bijna 100 pro cent op natuurgras opleiden. Van Geel: „Financieel gaan we met het Nederlandse voetbal het gat met grote buitenlandse competi ties niet meer dichten. Om toch op een aanvaardbaar niveau te Sport VOETBAL VOETBAL VOETBAL MANCHESTER. Manchester City denkt erover na om het clublogo te veranderen, maar dat is natuurlijk slecht nieuws als je het huidige logo op je rug, arm of borst hebt getatoeëerd. Daarom wil de club suppor ters een gratis laserbehandeling aanbieden om het oude logo weg te halen als dat eenmaal is veranderd, zo meldt The Sun. foto Getty Images VOETBAL VOETBAL VOETBAL Munsterman: door Sjoerd Mossou H Joop Munsterman was op alle vlakken de baas bij FC Twente. foto Pro Shots door Maarten Wijffels ARNHEM De kunstgrasrevolutie in Nederland heeft zich in een ra zend tempo voltrokken. Hoe snel blijkt uit de resultaten van het eer ste officiële onderzoek naar kunst gras. Of het nou basisschooljeugd onder 11 jaar is bij Sparta. Talen ten onder 13 bij Ajax. De A1 bij PSV of vrijwel alle beloftenteams van clubs uit de Jupiler League; door het hele land wordt de prof voetballer van morgen massaal op kunstgras opgeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18