naar erkenning FZC Opruimen afval drugs vergoed PZC presenteert de leukste winkels bij u in de buurt NIEUWS 11 Rijkdom ouders vergiftigt nazaten Ballon legt metro plat Piart voor uw stad PALO ALTO. Het pasgeboren dochtertje van Mark Zuckerberg hoeft geen zor gen te hebben dat ze een armlastig leven tegemoet gaat. Haar vader mag dan gul overkomen en 99 pro cent van zijn vermogen do neren aan een goed doel; er blijft nog altijd zo'n 420 mil joen euro in de familie. Zuckerberg heeft zich nog niet uitgelaten hoe hij zijn dochter met die verworven rijkdom laat omgaan. Maar misschien doet hij er ver standig aan om te luisteren naar de steenrijke Ameri kaanse belegger Warren Buffet. Hij zei eens: 'Geef je kinderen genoeg zodat ze van alles kunnen doen, maar niet zoveel dat ze hele maal niets hoeven te doen.' Bill Gates laat om die reden zijn kinderen niet meer dan 10 miljoen euro na. Sommige miljardairs gaan nog een stap verder en vin den dat rijkdom hun naza ten alleen maar vergiftigt. Daarom laat de puissant rij ke Australische Gramah Tuckwell zijn kinderen he lemaal niets na. „Als ze zelf iets opbouwen geeft dat een gevoel van voldoe ning." Toch kan het ook anders. De Brenninkmeijers, Neder lands bekendste miljonairs van modeketen C&A, ge ven hun vermogen al gene raties lang door. Iedere na komeling moet wel zeifin het bedrijf komen werken om aanspraak te maken op de erfenis. ning. Hij wil in de voetsporen treden van de groten der aarde, het verschil maken door miljar den weg te geven. Gezien te worden als weldoener. Want het wantrouwen achtervolgt hem nu al lang. Hij mist het res pect dat de jongens van bijvoor beeld Google wel direct kre gen. Ook toen Facebook drie jaar terug naar de beurs ging, werd er gezegd: dat is een veel te hoge waardering. In mijn ogen onterecht. Facebook steekt goed in elkaar, is soft warematig een eenheid. Dat kan van Google-producten niet altijd gezegd worden. Neder land is een afgunstig land. Er wordt geroepen: hij houdt nog miljarden over. Misschien waar, maar hij hoeft dit niet te doen. Zuckerberg is een keurig opgevoede jongen die weinig aan het materiële hecht. Hij woonde jarenlang in een flatje en staat bekend om zijn grijze shirts en hoodies", aldus Olst- hoorn. Anderen zeggen dat Zuckerberg omwille van zijn imago hapt in hamburgers van McDonald's en zijn kleurloze garderobe enkel draagt zodat hij niet hoeft na te denken over zijn outfit. Verder leeft hij het leven van een vip: hij bezit een privéjet en zijn landgoed in Palo Alto (40 miljoen euro) is zo afgeschermd dat hij zelf wél beschikt over de privacy waarvoor zijn gebruikers moe ten vrezen. Trendwatcher Ri chard Lamb: „Natuurlijk is het gebaar van Zuckerberg mooi. Maar het is in Amerika ook fis caal interessant. Daarnaast komt het hem qua imago goed uit: de kloof tussen rijk en arm in de VS is zo enorm dat je het niet meer kunt maken om niks weg te geven. Dan kun je beter de nieuwe Robin Hood zijn." Man springt in ijsbeerverblijf Een verwarde man is giste ren in de dierentuin van Ko penhagen het verblijf van een ijsbeer ingesprongen. Het alarm ging direct af. De beer liep op de man af maar het toegesnelde personeel hield het dier met rubberen kogels uit de buurt. Hij kon ongedeerd het verblijf verla ten. Het is niet de eerste keer dat een bezoeker van de dierentuin tussen de ge vaarlijke dieren terecht komt. Een twintigjarige man kwam in 2012 om in de kooi van een tijger. Een per ongeluk losgelaten ballon van een kind heeft gisteren een deel van de on dergrondse in Madrid lamge legd. De ballon, met helium gevuld en met metaal be kleed, vloog tijdens de och tendspits in metrostation Sol tegen de bovenleiding en veroorzaakte kortslui ting. Daardoor brandden vol gens Spaanse media leidin gen door en kwam het trein verkeer tussen vijf belangrij ke metrostation in de hoofd stad stil te liggen. De strem ming duurde volgens het vervoerbedrijf een uur. Nie mand raakte gewond. Criminelen die drugs fabriceren, dumpen hun afVal vaak in Noord-Brabant, maar ook in Lim burg en Gelderland. De daders lig gen meestal op het kerkhof, maar landeigenaren blijven zitten met vervuilde grond en zeer gevaarlij ke afvalstoffen. De afvoer daarvan kost per incident zo'n 20.000 eu ro. Het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu trekt tot eind 2017 3 miljoen euro uit om gedupeer den te helpen met het opruimen van drugsafval. Vandaag wordt een afspraak bezegeld waarin staat hoe dit geld wordt verdeeld. De provincie Noord-Brabant zal een loket inrichten waar ge meenten en grondeigenaren, ook van elders, hun aanvraag voor me debetaling kunnen doen. Zij krij gen maximaal 50 procent van de opruimkosten vergoed. De coalitiepartijen in de Twee de Kamer hadden vorig jaar al aan gedrongen op een aanpak van de grote problemen rond drugsafval. „Het geld moet deels gaan naar op ruiming van afval, maar wij wil len ook dat er ruimte komt voor forensisch onderzoek", zegt VVD'er Remco Dijkstra. „Uitein- delijk willen we de daders pak ken, vervolgen en 'plukken', zodat zij zelf opdraaien voor de heftige gevolgen van hun daden." Het Openbaar Ministerie bekijkt wat de juridische mogelijkheden zijn om de kosten te gaan verhalen op de exploitanten van drugslaborato ria of dumpers van het afval. Zeer regelmatig worden vooral in de provincies bij de grenzen va ten met drugsafval gevonden. Vo rige maand nog trof de politie in Tilburg zestig vaten ineens aan. Iedere week presenteert Hart voor Uw Stad de leukste winkels bij u in de buurt. Kijk op hartvooruwstad.nl en win 100 x €100 shoptegoed! In dit charmante seizoenswinkeltje vind je heerlijke en eerlijke delica tessen. De producten zijn met zorg geselecteerd. Van vers gebrande koffie, zeewier en chocolade tot mooie bio logische wijnen. "Mensen die binnen komen zijn altijd blij verrast." LE CASSE-CROUTE Marike Nieuwenkamp, Veere DONDERDAG 3 DECEMBER 2015 KOPENHAGEN MADRID DEN HAAG Boeren en gemeenten kunnen straks een vergoeding krij gen voor het opruimen van ge dumpt drugsafval op hun grond. In Alphen werden in februari twin tig tonnen gevonden met een grond stof om xtc te maken, foto ANP door Edwin van der Aa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11