Minicampings in Sluis blijven 'mini' Kans op reanimatie het grootst in Kattendijke Hedwige in het nieuws Trefpunt Gedenkplaat voor slachtoffers 2 ZEELAND De gedenkplaat voor de slachtoffers van het Thermfosongeval is er mede om te wijzen op het belang van veilig werken. COMMENTAAR De wegen van Géry De Cloedt zijn ondoorgrondelijk. De Belgische eigenaar van de Zeeuws-Vlaamse Hedwigepolder is eerst zéér tegen ontpoldering. Maar later maakt hij een flinke draai: hij wil zijn polder des noods zélf onder water zetten. En nu verrast De Cloedt vriend en vijand met een voorstel om maar even vijfduizend vluchtelingen in de Hedwige te huisvesten. Een publiciteitsstunt? Dat zou kun nen. Maar als een man met dergelijke middelen iets voor vluchte lingen wil betekenen, verdient hij serieuze aandacht. De Cloedt haalt schetsen van een kampement tevoorschijn, geeft een rondleiding over zijn terrei nen en wijst op de bruikbaarheid van wat oude gebouwtjes. Dat is constructief. Aan het voorstel van De Cloedt zitten echter ook grote bezwaren. Je kunt mensen in Nederland niet veel verder wegstoppen dan in de Hedwigepolder. Dat is dus een valse start. Want je mag hopen dat een flink aantal van deze vluchtelingen uiteindelijk in Nederland zal blijven. Daarom moet De Cloedt vriendelijk maar beslist worden bedankt. Dat is misschien een goede gelegenheid om hem aan te moedigen zijn zeer te waarderen - compassie anders te uiten. In elk geval niet met nog altijd omstreden grond. In Nederland kun je mensen niet veel verder wegstoppen dan in de Hedwigepolder OOSTBURC. Minicampings in de gemeente Sluis mogen niet groter worden dan de huidige 25 plek ken. B en W zien niets in het idee van brancheorganisatie Vekabo om uitbreiding tot veertig plaat sen mogelijk te maken. Dat blijkt uit de beantwoording van ziens wijzen die werden ingediend op de toekomstvisie 'Krachtig verbon den' van de gemeente Sluis. In de visie staat wat Sluis de ko mende tijd wil bereiken op aller lei vlakken, en hoe die dingen met elkaar verband houden. Ver schillende organisaties, bedrijven en inwoners gaven hun reactie. Recreatie was daarbij een ge liefd onderwerp. Zo pleitte de Ve kabo - belangenorganisatie van mi nicampings - voor verhoging van het maximaal aantal plekken naar veertig. Daarmee zou het verlies Insprekers waarschuwen voor te veel recreatieve hoogbouw aan de kust. Rust en ruimte moeten behouden blijven. van toeristische plekken op de gro tere campings, die steeds meer overschakelen op vaste plekken en huisjes, gecompenseerd kunnen worden. Dan is de camping niet 'mini' meer, vinden B en W, maar hebben we het over een regulier kampeerterrein. Ook het voorstel om vijf extra plaatsen voor cam pers te mogen realiseren, wijzen B en W af. Meerdere insprekers waar schuwden voor te veel recreatieve (hoog)bouw aan de kust. Rust en ruimte moeten behouden blijven, vinden onder meer 't Duumpje, Saverka (koepel van verhuurbu- reaus) en Recron. Het college be looft in een reactie dat hoogbouw alleen mogelijk is in Cadzand-Bad en Breskens. Ook het aantal bouwlocaties voor nieuwe, om vangrijke 'laagbouwparken' is in middels beperkt. Er is nog één plek aan de kust waarvoor een plan voor een bungalowpark kan worden ingediend: in de Lamp- zinspolder bij Nieuwvliet. De sug gestie van de Recron om ook die mogelijkheid te schrappen, ne men B en W niet over. De gemeenteraad stelt de visie later deze maand officieel vast. Almanak Dreischor mag dan van oorsprong een agrarisch dorp zijn, onder de hui dige bewoners is er ook veel import - met banen in heel andere branches. Zoals laatst maar weer eens bleek toen, tijdens één van die gezellige dorpsfeesten die het dorp rijk is, de puberende jeugd zich verzamelde op het pleintje voor het dorpshuis. Een onderkomen dat sinds enige tijd Tref punt de Dorsvloer heet. Die naam op de gevel leidde tot grote hilariteit bij de vrienden. Want dan laatje een echt naambord voor het dorpshuis maken....en dan vergeet je de letter 'p'. Hulst bereikbaar per Whatsapp De gemeente Hulst is via Whatsapp bereikbaar om klanten ook van dienst te kunnen zijn via dat com municatiemiddel. Mensen die op de gemeentelijke website het antwoord op een vraag niet vinden, kun nen een appje sturen. Amb tenaren beantwoorden vra gen (behalve in het week eind) uiterlijk binnen 24 uur. Whatsappers moeten het nummer: 06-13323399 gebruiken. Dat nummer is alleen voor Whatsapp, bellen of sms-en is niet mogelijk. Veel ruimte op bedrijventerrein De interesse voor een plek op één van de vier gemeen telijke bedrijventerrein in Sluis stijgt heel langzaam. Dat melden B en W aan de gemeenteraad. Vorig jaar werden vier kavels ver kocht: twee bij Eede, één in Schoondijke en één in Oostburg. Samen zijn ze goed voor zo'n 5.000 vier kante meter. Op de vier be drijventerreinen (naast de drie genoemde ook nog Breskens) is nog heel veel ruimte: er is 147.000 vier kante meter beschikbaar. CDA wil code voor huishoudelijke hulp CDA-raadslid Jos van Gin- neken wil dat de gemeente Terneuzen de code 'verant woordelijk marktgedrag thuisondersteuning' onder tekent. Hij pleit daarvoor naar aanleiding van het fail lissement van de landelijke thuiszorgorganisatie TSN. De code moet helpen de hulp met meer oog voor werknemers en zorgbehoe- venden in te kleden. In Zeeuws-Vlaanderen zijn de gemeenten overigens nooit gegaan voor de laag ste prijs, maar voor conti nuïteit in de zorg. Gemeente levert bijzondere pas Nederlanders die in het buitenland wonen en een nieuw paspoort of identi teitsbewijs nodig hebben, kunnen voortaan onder meer in de gemeente Sluis terecht. Sluis is daarmee één van de slechts twaalf plekken in Nederland waar dat kan. Ambtenaren moes ten ervoor geschoold wor den, maar het levert Sluis ook wat op. De leges die er door binnenkomen, stro men immers naar de ge meentelijke schatkist. mB&Ê In Kattendijke hebben 3,8 pro cent van alle inwoners zich aan gemeld bij het oproepsysteem om een buurtbewoner te reani meren als het nodig is. In Zee land staat 0,43% van de bewo ners geregistreerd als burghulp verlener. De plaats Wilhelmina- dorp komt in de provincie op een tweede plaats met ruim 3 procent, 's Heer Hendrikskinde ren staat op een derde plaats met bijna 2 procent. Overijssel is de provincie met het hoogste percentage burger hulpverleners' 1,6 procent van de bevolking staat hier geregis treerd. Zuid-Holland (0,1 pro cent) heeft het laagste percenta ge. Het percentage burgerhulp verleners in Zeeland is 0,4 pro cent. In de beleving van de Hart stichting is dat overigens een slechte dekkingsgraad, Alleen Limburg en Overijssel hebben een voldoende dekkingsgraad. en De Looff overleden Herinnering aan de twee slachtof fers, de bewust wording van het belang van vei lig werken en de schoonheid van het kunstwerk. Aan het eind van zijn toespraak vatte broer Huub de Looff sa men waarom de families het zo belangrijk vinden dat de gedenk plaat voor Ruud de Looff en Ton Witte bewaard blijft op een voor iedereen toe gankelijke plaats. Witte door Martijn de Koning Tip? redactie@pzc.nl HULST OOSTBURC TERNEUZEN OOSTBURC Dure lessen Nabestaanden van de slachtoffers bekijken de gedenkplaat. foto's Ruben Oreel VLissiNGEN, De kans op tijdige hulp van een buurtbewoner bij een hartstilstand is het grootst in het dorp Kattendijke. In 230 plaat sen is de kans dat iemand gereani meerd wordt door een buurtbe woner nihil omdat er geen burger hulpverleners zijn, concludeert de Hartstichting in een gisteren ver schenen onderzoek. door Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71