Toekomst bij FC Twente onzeker voor Mbikulu Christel Kats niet blij met sluiting PAAZ Eerste bus vol vluchtelingen arriveert te vroeg bij De Braakman Vluchtelingen komen in Hulst aan voor 72 uur crisisopvang Onder de 199 vluchtelingen die in Hulst zijn neergestreken, bevinden zich vooral Syrische gezinnen. HULST. Bij elkaar 199 vluchtelin gen zijn gisteren aangekomen in gemeenschapscentrum Den Dul laert in Hulst. Daar krijgen ze voor drie dagen crisisopvang. Vrij dag vertrekken ze met bussen naar de volgende tijdelijke opvang- locatie, in Tholen. De gemeente Hulst was er veel aan gelegen de privacy van de vluchtelingen zoveel mogelijk te verzekeren. De vijf bussen wer den uitgeladen op het met hekken afgeschermde parkeerterrein van Den Dullaert. De eerste bus arri veerde rond 14.30 uur en kwam uit Opsterland. Uit die Friese plaats kwamen in totaal 123 vluch telingen naar Hulst. De overige 76 Ongeveer de helft van de 199 vluchtelingen die in Hulst aankwamen, is kind. Vrijdag vertrekken ze naar Tholen kwamen uit het Brabantse Budel en Ter Apel in Groningen. De aankomst verliep rustig. Kinderen zwaaiden vanuit de bus vrolijk naar de omstanders, die op hun beurt vaak terugzwaaiden. Nadat de mensen de bus uit wa ren gestapt, werden ze naar hun opvangplaats geleid. De meesten hadden niet meer bij zich dan een grote tas met kleding en andere broodnodige attributen. Onder de groep vluchtelingen bevinden zich vooral Syrische ge zinnen, vaak met jonge kinderen. Ook zijn er veel families uit Irak, Afghanistan en Eritrea naar Hulst gekomen. Daarnaast zijn er enkele personen die individueel de over steek naar Europa hebben ge maakt. Ook zij komen uit Syrië, Irak, Afghanistan of Eritrea. Onge veer de helft van de vluchtelingen is kind. Woordvoerster van de gemeen te Hulst Micaëla Boone was tevre den met de gang van zaken. „Alles is rustig verlopen. De mensen zochten een plekje uit en moesten daarna vooral bijkomen. Ze heb ben toch een hele reis gemaakt." De vluchtelingen krijgen in Hulst twee warme maaltijden per dag, aangezien ze dat in het land van herkomst gewend zijn. Omdat er veel kinderen tussen de vluchte lingen zitten, zal de dagbesteding de komende dagen vooral uit spel letjes bestaan. Zo staat er een ping- pongtafel en heeft basisschool No- belhorst fietsjes ter beschikking gesteld. Aangezien een aantal vluchtelingen uit Ter Apel en Bu del - zogenoemde 'eerste opvang- locaties' - komt, werd in Hulst nog bekeken of mensen basisbe hoeften zoals kleding nodig had den. Volgens de woordvoerster was dat waarschijnlijk niet het ge val. De opvang in de sporthal is so ber. Hulst biedt de vluchtelingen bed, bad en brood. Ze krijgt daar bij hulp van het Rode Kruis en on geveer 130 vrijwilligers, die zich bij stichting Hulst voor Elkaar heb ben aangemeld. Volgens COA-locatiemanager Er- win Maas was het gisteren nog niet verantwoord om de eerste mensen op het park te ontvangen. „Onze mensen communiceren on derling met portofoons. Die kregen we gisteren nog niet aan de praat." De bus met vluchtelingen was al uit Ter Apel vertrokken voor daar duidelijk was dat in De Braakman nog niet alle puntjes op de i ston den. „We konden de chauffeur niet meer bereiken. Na een korte rust zijn de mensen naar de Zeelandhal len gebracht", zegt Maas. Vandaag worden de 200 eerste gasten voor de noodopvang in De Braakman verwacht. Burgemeester Jan Lonink van 'Onze mensen communiceren onderling met portofoons. Die kregen we gisteren nog niet aan de praat' Terneuzen heeft gisteren de over eenkomst getekend met het COA. Daarin is onder meer vastgelegd wat de taken en verantwoordelijk heden van het COA en de gemeen te Terneuzen zijn en wat de afspra ken over screening van asielzoe kers, onderwijs en financiële ver goedingen zijn. PAGINA 12 13 PAGINA 8 9 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 2 december 2015 Zeeland Aankomst verloopt rustig De vluchtelingen worden na aankomst bij Den Dullaert naar hun opvangplaats geleid, foto Camile Schelstraete door Bob Maes door Guido van der Heijden BRAAKMAN. De eerst bus met vluchtelingen kwam gisteren in de namiddag aan bij Marina Beach in De Braakman. Te vroeg. De opvang was er nog niet klaar voor. Erwin Maas, Locatiemanager COA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70