RWS vindt onrust Goes-West onnodig Dagbladbezorger Na vijftien jaar afscheid van De Eenhoorn BEVELANDEN en THOLEN 7 WEMELDINGE Bed Breakfast De Eenhoorn in Colijnsplaat staat in de verkoop. Pim Schenkelaars en Irma Bolijn kunnen het lichamelijk niet meer aan. De Miranda reageert op een (anonieme) mail die onlangs werd rondgestuurd. Daarin wordt de Be- velandse woningcorporatie van al les verweten. Maar wat is er nu ei genlijk precies aan de hand? In 2008 is het masterplan voor Goes-West opgesteld. Daarin staat de vernieuwing van de wijk be schreven. Zo is toen bepaald dat het noordelijke deel van Goes-West in 2025 op de schop gaat. „In 2013 hebben we dat mas terplan herijkt en geconstateerd dat we veel eerder zouden kun nen beginnen. Al met al zou dat zeven jaar kunnen zijn." Zeven jaar eerder slopen bete kent ook een besparing van zeven jaar onderhoud aan oude wonin gen, was de gedachte bij RWS. „Dus daarmee wilden wij naar de bewoners toe", aldus De Miranda. „Een deel hebben we collectief in gelicht en een deel individueel, omdat we een straat per ongeluk niet uitgenodigd hadden." Volgens De Miranda is het in principe voor alle bewoners moge lijk om terug te keren. „Zo ken nen we een verhuisvergoeding van 6000 euro. Ook kunnen wij kijken naar een tijdelijke gestof feerde woning. Daarnaast kunnen bewoners een beroep doen op huurgewenning als hun woning netto duurder wordt. Dat houdt in dat RWS vijf jaar een deel (te ruglopend van negentig tot tien procent) van de meerprijs voor 'Het is goed dat ze met elkaar praten. Maar geef ons de kans om mee te praten' zijn rekening neemt. En daarnaast is natuurlijk maatwerk mogelijk." De manager wonen zegt dat 2025 nog steeds staat, maar dat eer der bouwen betekent dat mensen eerder in een moderne, energiezui nige woning kunnen. Hij hoopt dan ook dat de bewoners met RWS in overleg willen. Dat kan op de vervolgbij eenkomsten die vanaf gisteren gehouden worden. Of daarna, want: „Het is goed dat ze met elkaar praten. Maar geef ons de kans om mee te praten, zo dat we niet tegenover elkaar ko men te staan." Irma Bolijn (49) heeft vrede met het 'te koop'-bord op de gevel van De Eenhoorn, maar weet nu al dat de tranen rijkelijk zullen vloeien als de Bed Breakfast daadwerkelijk in handen komt van nieu we eigenaren. Na vijftien mooie ja ren in Colijnsplaat is het tijd om - een tikkeltje noodgedwongen - een nieuwe weg in te slaan. Ir ma heeft artrose, haar man Pim Schenkelaars (57) kampt met reuma. „We kunnen de pieken niet meer opvangen zoals we dat graag zouden wil len", zegt Irma. „We de den dit altijd met hart en ziel, maar onze lichamelij ke mankementen maken het heel lastig om taken als schoonmaken en on derhoud uit te voeren." Wat ook heeft meege speeld bij de beslissing tot verkoop, is het feit dat Pim en Irma de laatste ja ren met enige regelmaat afscheid moesten nemen van een dierbare. „Toen mijn beste vriend aan kanker overleed, dacht ik: waarom zou ik tot mijn 65e wachten met het waarmaken van mijn dro men", zegt Pim. „Mis schien mag ik de pen sioengerechtigde leeftijd niet eens bereiken en dan rest mij niets dan spijt om de dingen die ik graag nog had willen doen." Een van de dromen die Pim en Irma tot uit voering willen brengen, is een tijdlang als noma den te leven. Ze zijn aan het sparen voor een cam per, waarmee ze door Scandinavië willen rei zen. Irma: „We vertrek ken pas als we De Een hoorn en ons woonhuis verkocht hebben. Als alle druk wegvalt, kunnen we echt tot rust komen. Fy siek, maar ook mentaal. Geen vaste lasten of ver- 'We kunnen de pieken niet meer opvang en zoals we dat graag zouden willen' 'Ik blijf met pijn in mijn lijf voor het pand en de gasten zorgen, tot het is verkocht' plichtingen. Alleen de camper, wij tweetjes en de hond." Maar wat als het nog drie jaar duurt voor de kopers zich aandienen? „Ik blijf met pijn in mijn lijf voor het pand en de gasten zorgen", zegt Irma stellig. „We hebben De Eenhoorn vanaf nul opgebouwd tot wat het nu is. Dat laat ik niet zomaar ver pauperen." Een nieuwe eigenaar hoeft wat Pim en Irma betreft niet per se de Bed Breakfast voort te zetten. „Je kunt het gebouw ook als kantoor ruimte gebruiken of als tweede woning", zegt Pim. „Daarvoor moet na tuurlijk wel het een en ander verbouwd wor den. Opvolgers die wil len voortzetten wat wij begonnen zijn, kunnen daarentegen gelijk star ten." De Eenhoorn inrui len voor het waarma ken van dromen is met name voor Irma een he le stap. „We hebben hier samen zo veel be leefd, dat het voelt alsof ik mijn kind verkoop. En dat doet pijn." OPZOEK WOENSDAG 2 DECEMBER 2015 door Willem Adriaansens GOES. Henry de Miranda snapt de onrust wel die is ontstaan in Goes-West, maar wil die tegelijker tijd graag ook wegnemen. „Ik vind het niet vreemd", aldus de mana ger wonen van RWS Partner in Wo nen. „Maar er staat nog helemaal niks vast. Wij willen juist graag met de bewoners overleggen." Henry de Miranda RWS Pim Schenkelaars en Irma Bolijn in de ontbijtruimte van hun Bed Breakfast De Eenhoorn in Colijnsplaat. Na vijftien jaar hebben ze met pijn in hun hart besloten het pand te verkopen, foto Mechteld Jansen 'Je kind verkopen doet zoveel pijn' door Ellen Jobse WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68