Tholen heeft genoeg vrijwilligers voor opvang Kans op reanimatie het grootst in Kattendijke Hedwige in het nieuws Uitnodiging Informatieavond Sloeweg Trefpunt Gedenkplaat voor slachtoffers 2 ZEELAND ^Zeeland De gedenkplaat voor de slachtoffers van het Thermfosongeval is er mede om te wijzen op het belang van veilig werken. COMMENTAAR De wegen van Géry De Cloedt zijn ondoorgrondelijk. De Belgische eigenaar van de Zeeuws-Vlaamse Hedwigepolder is eerst zéér tegen ontpoldering. Maar later maakt hij een flinke draai: hij wil zijn polder des noods zélf onder water zetten. En nu verrast De Cloedt vriend en vijand met een voorstel om maar even vijfduizend vluchtelingen in de Hedwige te huisvesten. Een publiciteitsstunt? Dat zou kun nen. Maar als een man met dergelijke middelen iets voor vluchte lingen wil betekenen, verdient hij serieuze aandacht. De Cloedt haalt schetsen van een kampement tevoorschijn, geeft een rondleiding over zijn terrei nen en wijst op de bruikbaarheid van wat oude gebouwtjes. Dat is constructief. Aan het voorstel van De Cloedt zitten echter ook grote bezwaren. Je kunt mensen in Nederland niet veel verder wegstoppen dan in de Hedwigepolder. Dat is dus een valse start. Want je mag hopen dat een flink aantal van deze vluchtelingen uiteindelijk in Nederland zal blijven. Daarom moet De Cloedt vriendelijk maar beslist worden bedankt. Dat is misschien een goede gelegenheid om hem aan te moedigen zijn zeer te waarderen - compassie anders te uiten. In elk geval niet met nog altijd omstreden grond. In Nederland kun je mensen niet veel verder wegstoppen dan in de Hedwigepolder THOLEN. De gemeente Tholen heeft een stop gezet op de aanmel ding van vrijwilligers voor de vluchtelingenopvang. Bij de ge meente waren maandag al twee honderd aanmeldingen binnen. Daarmee is ook de reservelijst in middels gevuld. Vrijdag 4 december komt er een groep vluchtelingen naar sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. Die zullen daar voor de 72-uurs crisisopvang verblijven tot maandag 7 decem ber. Meulvliet is daarom vanaf woensdag 2 december tot woens dag 9 december 17.00 uur gesloten voor alle reguliere activiteiten. De gemeente meldt op de ei gen site 'ontzettend trots' te zijn op de inwoners en dankbaar te zijn voor de betrokkenheid. Provincie Almanak Dreischor mag dan van oorsprong een agrarisch dorp zijn, onder de hui dige bewoners is er ook veel import - met banen in heel andere branches. Zoals laatst maar weer eens bleek toen, tijdens één van die gezellige dorpsfeesten die het dorp rijk is, de puberende jeugd zich verzamelde op het pleintje voor het dorpshuis. Een onderkomen dat sinds enige tijd Tref punt de Dorsvloer heet. Die naam op de gevel leidde tot grote hilariteit bij de vrienden. Want dan laatje een echt naambord voor het dorpshuis maken....en dan vergeet je de letter 'p'. Single huurder hardst getroffen De gemeentelijke belastin gen in Tholen stijgen vol gend jaar voor alleenstaan den met een huurwoning met gemiddeld 8 euro, ofte wel 2,7 procent. Daarmee wordt deze groep relatief het hardst getroffen. Sin gles met een koophuis beta len 1,7 procent meer, dat komt neer op gemiddeld 10 euro. Meerpersoonshuis- houdens worden ontzien, dit komt omdat voor hen de rioolheffing daalt. Hun totale lasten stijgen met 1 procent (kopers) en met 1,2 procent (huurders). Krabvisser mag korf gebruiken Vissen met korven op krab ben wordt ook in de Oos- terschelde toegestaan. Dat heeft staatssecretaris Mar- tijn van Dam besloten. Zeeuwse vaste vistuigvis sers die een vergunning hebben, hadden hierom ge vraagd. Tot nu toe mogen ze alleen met fuiken en kubben (een bepaald soort fuik) op krabben vissen maar die gaan nogal snel kapot. Kor ven zijn steviger. Sinds 2013 mogen de vissers de korven ook al gebruiken op de Westerschelde en in de Voordelta. Gunstig oordeel kermisexploitant De firma Jonker-Blokker uit Hippolytushoef mag ook in 2016 de kermissen in de gemeente Reimers- waal organiseren. Dat is de uitkomst van een vertrou welijke evaluatie van de kermissen die dit jaar in Hansweert, Rilland, Yerse- ke en Kruiningen zijn ge houden. De afgelopen jaren wissel de Reimerswaal twee keer van exploitant. De PvdA in de gemeente had de afgelo pen jaren met name kri tiek op het late tijdstip van aanbesteding. Debatavond over vluchtelingen De SGP-jongeren van Tho len organiseren op vrijdag 11 december een debat avond over het vluchtelin genbeleid van de gemeen te. Aan deze avond doen bijna alle politieke partijen mee, uitgezonderd VVD en ABT. Het debat vindt plaats in De Meulvliet in Tholen en begint om 19.30 uur. In Kattendijke hebben 3,8 pro cent van alle inwoners zich aan gemeld bij het oproepsysteem om een buurtbewoner te reani meren als het nodig is. In Zee land staat 0,43% van de bewo ners geregistreerd als burghulp verlener. De plaats Wilhelmina- dorp komt in de provincie op een tweede plaats met ruim 3 procent, 's Heer Hendrikskinde ren staat op een derde plaats met bijna 2 procent. Overijssel is de provincie met het hoogste percentage burger hulpverleners' 1,6 procent van de bevolking staat hier geregis treerd. Zuid-Holland (0,1 pro cent) heeft het laagste percenta ge. Het percentage burgerhulp verleners in Zeeland is 0,4 pro cent. In de beleving van de Hart stichting is dat overigens een slechte dekkingsgraad, Alleen Limburg en Overijssel hebben een voldoende dekkingsgraad. en De Looff overleden Herinnering aan de twee slachtof fers, de bewust wording van het belang van vei lig werken en de schoonheid van het kunstwerk. Aan het eind van zijn toespraak vatte broer Huub de Looff sa men waarom de families het zo belangrijk vinden dat de gedenk plaat voor Ruud de Looff en Ton Witte bewaard blijft op een voor iedereen toe gankelijke plaats. Witte FZC door Willem Adriaansens Wanneer: Dinsdag 8 december 2015, vanaf 19.30 uur Waar: Dorpshuis De Jeugdhoeve, Blikhoek A, in 's-Heerenhoek Tijdens de informatieavond krijgt u onder andere uitleg over hoe de aansluiting Molendijk met de Sloeweg eruit komt te zien. U bent van harte welkom. Meer informatie op: www.zeeland.nl/sloeweg Tip? redactie@pzc.nl THOLEN YERSEKE KRUININGEN THOLEN Dure lessen Nabestaanden van de slachtoffers bekijken de gedenkplaat. foto's Ruben Oreel VLISSINGEN. De kans op tijdige hulp van een buurtbewoner bij een hartstilstand is het grootst in het dorp Kattendijke. In 230 plaat sen is de kans dat iemand gereani meerd wordt door een buurtbe woner nihil omdat er geen burger hulpverleners zijn, concludeert de Hartstichting in een gisteren ver schenen onderzoek. door Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66