Om een boodschap met de zonne-auto Slot Week van Dialoog is start dialoogcafé 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Boeiende vondst op het strand ZIERIKZEE. De coöperatie Energie Werkt op Schouwen-Duiveland (EWSD) heeft een shuttledienst in het leven geroepen voor oude ren in de buitengebieden die geen eigen vervoer hebben. De eerste elektrische auto rijdt inmiddels. Auto met chauffeur van De Zuidhoek rijdt op zonnestroom voor paar euro naar de winkel of wekelijkse kaartavond „Je kan een beroep doen op de au to met chauffeur om boodschap pen te doen, maar bijvoorbeeld ook om een kaartje te leggen in het dorpshuis van Noordwelle", vertelt EWSD-voorzitter Olivier Verwest. Die service kost 'een paar euro'. De auto rijdt op stroom die wordt opgewekt met zonnepanelen. De bedoeling is het initiatief uit te breiden, onder meer ook met elektrisch vervoer door Zierik- zee. De binnenstad is door de ver nieuwing van het Havenplein en het aangepaste parkeerbeleid voor het verkeer niet of nauwelijks meer toegankelijk. „Met een shutt le willen we mensen vanaf de par keerplaatsen of bejaardencentra naar de winkels brengen." Daar mee vertolkt de coöperatie niet al leen een sociale functie, maar draagt het tevens bij aan reductie van schadelijke uitlaatgassen in de historische binnenstad. Uiteinde lijk zou ook de bevoorrading van winkels via een elektrische shutt le moeten plaatsvinden, hoopt Verwest. „Maar voor we zó ver zijn, moeten we eerst nog een paar flinke stappen nemen." EWSD heeft bij de gemeente een subsidieaanvraag ingediend. Ver west verwacht uiterlijk volgende maand een besluit. Ondanks spon sorbijdragen is financiële steun van de gemeente zwaarwegend voor verdere uitbouw van het pro ject, aldus Verwest. De inzet van de shuttle snijdt aan meerdere kanten, legt de voor zitter uit. Enerzijds houdt het ouderen uit hun sociale isolement en draagt het bij aan het duurza me imago dat Schouwen-Duive land zo graag wil uitdragen. Maar minstens zo belangrijk vindt Ver west dat personeel van het sociaal werkbedrijf De Zuidhoek kan wor den opgeleid tot chauffeur op de shuttledienst. Vanuit De Zuid hoek wordt de inzet van de eerste boodschappenauto vooralsnog ook gecoördineerd, aldus Verwest. In samenwerking met de ge- spreksleiderspool van het dialoog- netwerk Schouwen-Duiveland zul len in d'Ouwe Smisse regelmatig dialogen over actuele onderwer pen worden gevoerd. Maar eerst wordt de Week van de Dialoog, die van 9 tot en met 14 november op Schouwen-Duiveland is gehou den, er nog afgesloten. Dat ge beurt met een bijeenkomst voor deelnemers, gespreksleiders, tafel organisatoren en belangstellen den. Thema van dit jaar was 'Ver trouwen in samenwerking; hoe creëren we win-winsituaties?'. Aan drieëntwintig dialoogtafels is met elkaar van gedachten gewis seld, waarbij regelmatig bleek dat er veel behoefte aan samenwer king is. Er borrelden aan de dia loogtafels tal van ideeën op of er werden bruggen geslagen tussen verschillende initiatieven. Zo is onder meer gesproken over het in voeren van een vaste waterdag op de twee basisscholen in Burgh-Haamstede en over het ver groten van de samenwerking tus sen Hart van Poortambacht en het Gors en Borrendamme. De bijeen komst op 10 december in d'Ouwe Smisse begint om 19.30 uur. In de regio Adventsconcert met vier koren Vier koren treden vrijdag 11 de cember op tijdens een advents concert in de Hervormde Dorps kerk in Haamstede. Het concert begint om 19.30 uur in de Hervormde kerk aan Ring 1 in Haamstede. De koren die optreden zijn het Interkerkelijk Kerkkoor Haamste de, Mannenkoor 'De Westhoek zangers', Gemengd koor 'Zilt' en Laetare. Ook Jeugdorkest Witte van Haemstede geeft een optre den. De koren treden afzonder lijk en gezamenlijk op. De toegang tot dit concert is gra tis. Na afloop wordt er een collecte gehouden voor Stichting Vakan tiehuis Thuredriht. Deze stichting heeft drie vakan tiebungalows in Renesse, waar gezinnen van wie een kind ern stig ziek is gratis kunnen verblij ven. Workshop Vrouwen van Schouwen In dorpshuis de Schutse in Burgh-Haamstede is er voor 'de Vrouwen van Schouwen' op dins dag 8 december een kerstwork shop. Om 9.30 uur gaan de leden van de Tuinclub aan de slag. Vanaf 14.00 uur zijn de leden van de Grote Club welkom. Mate riaal en kerstgroen zijn aanwe zig, geadviseerd wordt om eigen versiering mee te brengen. Ook is het handig om een scherp mesje, knijptang en een plastic zak mee te brengen om op te werken. De kosten zijn 10 euro. Opgeven kan via telefoonnum mer: 0111-650922. Nieuwe expositie in Stadskantoor In de publieksruimte van het Stadskantoor in Goes wordt in december werk van Khalid Rasoul en Luc Willem getoond. Het gaat om een expositie van Stichting Variant Goes. Beel dend kunstenaar Khalid Rasoul, in 1996 als vluchteling vanuit Irak naar Nederland gekomen, verbeeldt in zijn werk het stre ven naar vrijheid. Luc Willem, geëngageerd kunste naar, geeft thema's als onrecht weer. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge; 19.00 uur: Drumband; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Volwassenen Ont- moetings Plaats (VOP); 20.00 uur: Band Schor; Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljarten; 't Zuudènde, 10.00-12.00 uur: In- loopochtend; 11.00-14.00 uur: Pe dicure; Dorpshuis, 18.00 uur: Zumba les; Dorpshuis,18.0: Re petitie Muziekver eniging Con Amo- re; 20.00 uur Bad- mintonavond; Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Steffine; 20.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; Blikmuseum de Blikvanger: 14.00-17.00 uur: Engelenexpositie door Maart je On rust en Marjet Hendrix; Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Klepmiddag; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling miniatuur- en spionagecamera's, FIZI, 14.30 uur: Ra mon en het Paard van Sinterklaas; Gemeentehuis, 8.30-17.00 uur: Ex positie Schilder achtige Lichtschrij- verij; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Expositie Silhouet ten tegen het licht en beklimming van de toren. Stad huismuseum, 13.00-16.00 uur Huis van Sinter klaas; Voorzitter Olivier Verwest van de energie-coöperatie Schouwen-Duiveland ziet veel voordelen van elektrische shuttles, foto Dirk-Jan Cjeltema door Marcel Modde door Esme Soesman ZONNEMAIRE. De feestelijke afslui ting van het eerste lustrum van de Week van de Dialoog 2015 op don derdag 10 december in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire is tevens het startschot van een dialoogcafé. BURGH-HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE GOES ZONNEMAIRE Optreden The Beggars De Ierse band The Beggars geeft op zon dag 6 december een li ve optreden in restau rant d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. De band speelt voor namelijk oude beken de Ierse volksliederen als 'Whiskey' in the Jar' en 'Fields of Athenry' van The Du- bliners. Het optreden begint om 14.30 uur en toegang is gratis. GOES Activiteiten tijdens Wereld Gehandicapten Dag Tijdens de Wereld Ge handicapten Dag die morgen plaatsvindt zijn er in het hele land activiteiten. Ook in Goes en Oost-Sou burg kunnen mensen met een lichamelijke of verstandelijke be perking deelnemen aan activiteiten. Aan de Valckeslotlaan 26 in Goes is tussen 9.30 en 16.00 uur de mogelijkheid om mee te doen met de bal en werpsport boccia, fitness, yoga of sport en spel. DREISCHOR Keramiek workshop Studio Onbekom merd geeft op maan dagavond 7 december een KerstKeramiek- Workshop. Wegens grote belang stelling bij de work shops in november, geeft Studio Onbe kommerd ook in de cember een work shop keramiek maken in kerstsfeer. De work shop duurt van 19.00 tot 22.00 uur en kost 22,50 euro. Meer informatie en in schrijven via studioon- bekommerd.nl. BROUWERSDAM. Toen Marije Krijger gisterochtend haar strandpavil joen op de Brouwersdam opende dacht ze even dat er een flinke kerst boom was bezorgd. Maar toen ze dichterbij kwam bleek het een gigan tische zeeboei te zijn die moet zijn losgeslagen na de heftige storm van afgelopen weekend. De ton is voor veel strandbezoekers een leuk object om een selfie mee te maken. Wie dat ook wil moet snel zijn: Rijkswaterstaat gaat de boei ophalen en zal hem weer terugbrengen naar zijn plaats op zee. Het vaarverkeer zal geen problemen krijgen nu de ton van zijn plek is gewaaid. Het zicht op zee is ver genoeg om de volgende groene boei te zien en zo in de vaargeul te blijven, foto Marije Krijger BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET KERKWERVE NIEUWERKERK NOORDGOUWE OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE SIRJANSLAND ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58