Verrassend december voordeel! B A v. Q 1000 'Waxinewerper' gooit nu ramen in Zus Sonja en ex Sandra getuigden tegen Willem Holleeder Amsterdamse crimineel bedreigde kinderen van zijn zus met de dood. „Hij zei dat we gingen tossen: wie het eerst ging." iPhone 5s 4 NIEUWS O y® hollands nieuwe. AMSTERDAM. Een op geld en macht be luste pyschopaat met een grote bloed dorst. In twee dagen tijd zetten drie be langrijke vrouwen in het leven van 'knuffelcrimineel' Willem Holleeder in de rechtbank een inktzwart beeld van hem neer. Gisteren deden zijn zus Sonja en ex Sandra een boekje open tijdens het hoger beroep in het liquidatieproces Passage. Sonja Holleeder is keihard over haar broer. „Willem is een charmeur", ver klaarde ze in de rechtbank. „Hij pakt je in, hij vreet je op en hij gooit je weg." Een dag na haar zus Astrid gaf ook Sonja inzicht in de handel en wandel van Willem Holleeder. Net als Astrid zat ze in de rechtszaal verborgen achter een scherm. En net als Astrid liet ook Sonja geen spaan heel van haar broer. Ze vertelde over de jarenlange angst voor Willem. „Hij ziet mij als zijn bezit. Ik mocht nergens heen. Hij bepaalde mijn leven." Sonja moest alles voor haar broer doen: „Ik deed z'n was en moest z'n was ophalen. Ik moest eigenlijk al tijd paraat staan." Als ze met de politie zou praten over haar voormalige echtgenoot Cor van Hout, de Heineken-ontvoerder die in 2003 werd geliquideerd, zou hij 'er iets aan doen'. Willem bedreigde de kinde ren van Sonja. „Hij zei dat we gingen tos sen om de dood van mijn kinderen: wie het eerst ging." Samen met Astrid besloot Sonja dat er een einde moest komen aan de fami- lieterreur. Ze ging praten met de politie. Het besef dat haar broer achter de moord op haar man zou zitten, was de druppel. „Mijn kinderen hebben geen va- 'Hij ziet mij als zijn bezit. Ik mocht nergens heen. Hij bepaalde mijn leven' der meer en ik heb geen man meer. Op een gegeven moment moet dit stop pen." Tegen Sonja zou Willem hebben ge zegd dat hij verantwoordelijk is voor de liquidatie van Van Hout. „Hij wilde de erfenis van Cor hebben", zei ze huilend tegen de rechter. „Ik moest zelf de schut ters betalen die mijn man omlegden." Ook Sandra den Hartog, ex-vriendin van Willem, legde gisteren een verkla ring af tegen hem. Zij zei zeker te weten dat Holleeder achter de moord op haar echtgenoot Sam Klepper zit, die in 2000 werd geliquideerd in Amsterdam. „Willem kwam na de dood van Sam als een reddende engel in mijn leven", vertelde Sandra, die van 2002 tot 2014 een relatie had met Holleeder. „Later ontdekte ik dat hij achter de liquidatie van Sam zat. Ik was compleet van de we reld." Toch lukte het Sandra maar moeilijk om los te komen van Holleeder. „Hij deed poeslief en wilde steeds koffie met me drinken. Soms sprak ik maar met hem af, om er van af te zijn." Het liquidatieproces, dat gaat over ze ven liquidaties in de Amsterdamse on derwereld, begon in 2009. De verklarin gen van Sonja en Sandra worden nu ook gebruikt om andere criminelen veroor deeld te krijgen, onder wie Jesse R. en Dino S. Die laatste zou met Holleeder opdracht hebben gegeven voor de liqui daties in de hoofdstad. Het Openbaar Ministerie was giste ren vol lof voor de 'moeilijke en moedi ge stap' van Sonja en Sandra om te getui gen tegen Holleeder. 3V M B/Ml N/SMS totaal per maand hollandsnieuwe.nl/pzc Ruim anderhalve week na het vernielen van twee ruiten bij Vil la Mondriaan in Winterswijk was maandag het politiebureau in Dinxperlo (op de grens met het Duitse Suderwick) het doel wit van Lensink, zo schrijft hij in een mail aan dagblad De Gel derlander 'om politie en justitie te dwingen de moordzaak Ma nuel Schadwald op te lossen door Joris Demmink, Leo van Gasselt, Henk Wooldrik en Hans Holthuis te arresteren.' Schad wald is een verdwenen Duits jon getje dat in Nederland in een pe- donetwerk zou zijn beland. „Er is een ruit ingegooid en verf tegen de gevel gegooid", be aamt een politiewoordvoerder. „Vanwege de privacy zeggen we nooit iets over de identiteit van een verdachte. We doen daar on derzoek naar, maar er zijn geen aanhoudingen verricht." Als Lensink op Prinsjesdag 2010 een glazen waxinelichthouder te gen de Gouden Koets gooit, be landt hij in de Penitentiaire In richting in Vught. Eind novem ber 2012 komt hij pas weer op vrije voeten. Volgens de rechter in Den Haag was Lensink op Prinsjes dag volledig ontoerekeningsvat baar; er wordt opname in een psychiatrische gevangenis geëist. De Achterhoeker weigert en gaat met succes in beroep. Het Ge rechtshof stelt dat hij niet volle dig ontoerekingsvatbaar was. Hij wordt veroordeeld tot vijf maan den cel met aftrek van voorar rest, een straf die Lensink dan al lang heeft uitgezeten. De inleiding voor zijn actie in Den Haag is het overlijden van zijn moeder, die over de grens in Duitsland in een uitgebrande au to wordt gevonden. Zelfmoord, luidt de conclusie. Tijdens het onderzoek raakt hij gebrouil leerd met zijn broers én politie agenten, het startsein van zijn strijd tegen politie en justitie. Na een relatief rustige perio de, waarin hij vergeefs probeert een plek te veroveren in de Nij meegse gemeenteraad én Provin ciale Staten, lijkt Lensink weer verstrikt in zijn (waan)ideeën. 'Hij pakt je in en gooit je weg* door Peter Winterman Sonja zus Willem Holleeder Een marechaussee bij de rechtbank, waar de zussen en de ex-vriendin van Holleeder getuigen in het hoger be roep van het liquidatieproces Passage. foto Koen van Weel/ANP M"**" Vfc, 11 •-,LL rËH °^a pi P SlC" 3», B. -*■ I: J t I - 22 - Bij hollandsnieuwe profiteer je deze decembermaand van nog meer voordeel op de iPhone 5s. Kijk voor dit en meer op: Toestel t.w.v. 519,- i.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot en met 31 december 2015. Liever Sim Only? Nu Sim Only 1000 voor maar 10,- per maand! door Domien Esselink DINXPERLO. Erwin Lensink wordt grimmiger in zijn acties. Na het gooien van een glazen houder van een waxinelicht tegen de Gouden Koets claimt hij ruim vijf jaar later ramen bij zowel een mu seum als een politiebureau in de Achterhoek te hebben ingegooid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4